o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KGG
|

Pojawia się nad ranem. Ostrzega przed zawałem serca

132
Podziel się

Niezdiagnozowana choroba wieńcowa może doprowadzić do poważnych powikłań, w tym do śmiertelnie niebezpiecznego zawału mięśnia sercowego. Ważne, by nie lekceważyć żadnych objawów i na czas rozpocząć odpowiednie leczenie. Tylko w ten sposób możemy uniknąć tragedii.

Objawy chorego serca
Objawy chorego serca (Getty Images)
bECGDgfF

Objawy choroby wieńcowej. Na co zwrócić uwagę?

Choroba wieńcowa to inaczej choroba niedokrwienna serca. Jest powodowana przez zwężenie lub całkowite zamknięcie światła tętnic wieńcowych.

bECGDgfH

Najczęściej objawia się bólem, specyficznym uciskiem czy pieczeniem w klatce piersiowej. Chorzy odczuwają również drętwienie. Niestety nie są to jedyne symptomy choroby wieńcowej, chociaż na pewno najbardziej charakterystyczne. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Ból może promieniować na inne części ciała, np. do szczęki czy pleców. To powoduje, że nie wiążemy go z chorobą serca.

Kolejne objawy to kołatanie serca i duszności. Te dolegliwości często pojawiają się nad ranem. Pacjenci mogą się skarżyć na problemy ze złapaniem tchu.

To jednak nie koniec. Choroba wieńcowa może powodować uczucie podobne do tego towarzyszącego zgadze. Z tym że zgaga ustępuje po wypiciu napoju o zasadowym odczynie. Przy chorobie wieńcowej pieczenia za mostkiem pozbędziemy się dopiero po zażyciu pod język nitrogliceryny.

bECGDgfN

Do nietypowych objawów choroby niedokrwiennej serca zaliczamy też nudności oraz zawroty głowy. Mogą pojawić się również ucisk i ból brzucha.

Jeśli zauważyłeś u siebie podobne dolegliwości, warto skonsultować swój stan zdrowia z kardiologiem. Tylko przeprowadzenie odpowiednich badań może wykluczyć bądź potwierdzić chorobę wieńcową.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECGDggi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(132)
bar
2 miesiące temu
Lekarze przez tę pandemię to cudotwórcy. Byłam dzisiaj u pulmunologa i Pani doktor wspaniałomyślnie pozwoliła mi się zarejestrować na następną wizytę za rok a w informacji dla lekarza rodzinnego napisała, że wymaga dalszego leczenia za rok w poradni,18 lat choruję na astmę,jestem na sterydach i ona wie że w ciągu roku nic mi nie będzie.
kazio
2 miesiące temu
No tak kardiolg przyjmuje od dzisiejszego zgloszenia za 7 miesiecy , mozna kipnac do tego czasu ,Niezle w naszej Polsce , 20 miliardow na polityke morawieckiego i kaczynskiego ,a pojdziesz do grobu nim cie zbada kardiolog .
Dorcia
2 miesiące temu
A tak naprawdę po tym reportażu nie potrzebne nam, ani lekarze, ani szpitale bo nigdy nie było ich na czas. U nas żona mężowi zmarła na rękach, a pogotowie było wzywane dwa razy - nie stety nie zdążyło. Myślę że w dobie teraźniejszych czasów lekarze i pogotowie nie ratuje tylko morduje nikt za nic nie bierze odpowiedzialnośći
bECGDggj
stało się,
2 miesiące temu
zły człowiek POwrócił.
Dr Simon Kara...
2 miesiące temu
A to już nie COVID? Jak przykro...
emeryt66
2 miesiące temu
W takim przypadku najefektowniejsza jest porada online
bum
2 miesiące temu
podobne objawy do covid wersja delta plus plus: zawroty głowy, nudności, itd.
Rzep (może si...
2 miesiące temu
"skonsultować swój stan zdrowia z kardiologiem" - a ile się u Was czeka na kardiologa? Bo u nas 7 miesięcy. Konsultacja telefoniczna oczywiście :-)))))
idealfront......
2 miesiące temu
Moje zdanie jest waŻne ale chętnie zranię uczucia epty dempty niedzielskiego nakłaniacza do samobójstwa.jakies pytania???
idealfront......
2 miesiące temu
Czy to można zakwalifikować jako chorobę towarzyszącą?? Chyba spytam empty dempty niedzielskiego.Teraz jest w niedzielbusie i nakłania ludzi do samobójstwa.Nie będę mu przeszkadzał ale stryczek czeka.
6Zulik
2 miesiące temu
Winien Tusk !!
Stettiner
2 miesiące temu
Coś takiego ! a ja myślałem ze choroba wieńcowa to taka śmiertelna choroba a raczej jej ostatnie stadium kiedy przynoszą nam wieńce !
Klimaty.cymba...
2 miesiące temu
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.
bECGDggb
Qń kobylak
2 miesiące temu
Walenie konia lewą nogą, sposób na długowieczność.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić