Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil S. Sikora
|

Pojawia się przy przerzutach rakowych. Najczęściej po wstaniu z łóżka

23
Podziel się:

Ból może mieć wiele przyczyn, dlatego nigdy nie wolno go ignorować. W przypadku, gdy bez wyraźnej przyczyny zaczynają boleć nas plecy i objaw ten utrzymuje się ponad miesiąc, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Sprawdź, o jakich schorzeniach może nas informować.

Pojawia się przy przerzutach rakowych. Najczęściej po wstaniu z łóżka
Ból pleców może ostrzegać o raku (PixelsEffect)

Wyróżniamy ból pleców pochodzenia kręgosłupowego i pozakręgosłupowego. W pierwszym przypadku ból nasila się w trakcie poruszania się lub podnoszenia ciężkich przedmiotów, a ustępuje, gdy odpoczywamy. To wyraźny znak, że nasz kręgosłup jest przeciążony.

Gdy ból pojawia się w trakcie wypróżniania, kaszlu czy kichania, być może masz do czynienia z kompresyjnym złamaniem kręgów. Ból pleców w połączeniu z mrowieniem w kończynach, taki, który nasila się podczas skłonu w przód, to objaw przepukliny kręgosłupa. Z kolei, gdy promieniuje aż do pośladków, może wskazywać na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa.

Pojawia się przy przerzutach rakowych. Najczęściej po wstaniu z łóżka

Do innych przyczyn kręgosłupowego bólu pleców, który pojawia się już z rana, po wstaniu z łóżka, zaliczamy guzy pierwotne kręgosłupa, guzy będące następstwem przerzutów raka piersi lub prostaty, zapalenie szpiku kostnego czy pierwotne guzy rdzenia kręgowego.

Pozakręgosłupowy ból pleców nie staje się silniejszy w czasie poruszania się, ale jego przyczyny mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia chorego. U kobiet może wskazywać na raka jajników. Może być też objawem zapalenia trzustki, zapalenia woreczka żółciowego, zapalenia prostaty, guza aorty brzusznej, rozwarstwienia tętnicy szyjnej i kręgowej czy zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa. Ból pozakręgosłupowy to również symptom wskazujący na ostre zapalenie opon mózgowych lub półpasiec.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
nietoperz
5 miesięcy temu
no mnie to nie dotyczy na szczęście
doniek
5 miesięcy temu
Ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk ponownie skrytykował władze niemieckie . Tym razem powodem były restrykcje nałożone przez berlińską policję podczas procesji upamiętniających 8 i 9 maja. Władze, aby uniknąć konfliktów, zabroniły wnoszenia m.in. flag ukraińskich. Tymczasem wciąż słychać echa poprzedniego skandalu, kiedy Melnik pozwolił sobie na obraźliwe uwagi na temat kanclerza. W tym kontekście niemiecki minister finansów powiedział, że Olaf Scholz raczej nie pojedzie do Kijowa w najbliższe
od tyłu
5 miesięcy temu
Dziś ostro zajezdzamy Margot
Tomi
5 miesięcy temu
Powinienem więc już nieżyć od 40 lat.
Smiszko@partn...
5 miesięcy temu
Ja mam ostre bole po spędzonej nocy z ukochanym . Dlatego maluje łeb na fiolet
POniedziałek
5 miesięcy temu
Aż trudno uwierzyć ile Margot przyjął w policzki
kamikadze
5 miesięcy temu
Jest zle w bunkrach azowstalu, jedynie co. mogà to pospiewać cienkim głosem znaną na całym swiecie pioseneczkę Batka to jest nasz bandera
Nazi front
5 miesięcy temu
Największą chorobą to jest czytanie tych wiadomosci z UA o postępie w ogłupianiu na Donbasie i Mariupolu
Giez
5 miesięcy temu
gdybym czytał te wszystkie dobre wieści o objawach chorobowych to już dawno zgłosiłbym się do psychiatry by wyleczył mnie z hipochondrii
Łukasz W.
5 miesięcy temu
Panie doktorze mnie ostatnio bolą włosy od czego to może być , ? Od kręgosłupa czy od raka paznokci ?
Adiii
5 miesięcy temu
Ból pleców po przebudzeniu to wynik dobrobytu w tym kraju! Ośmiogodzinny czas pracy wystarczy jedynie na rachunki za prąd i wodę.Następne dziesięć godzin kieratu na podstawowe produkty oraz czynsz.A! Jeszcze cztery godziny orania żeby dorobić na characz podatkowy żeby mieli z czego wydawać na chybione plany!!! Plecy przestały i łeb zaczoł napi...ć! Ot prawda!
HTP
5 miesięcy temu
Mnie wszystko boli jak widzę i słyszę tuska
Berni
5 miesięcy temu
Mi dolegliwości minęły po zakupie nowego wygodnego łóżka.
pawel-
5 miesięcy temu
a jest lekarstwo na śmierć panie doktorze ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić