Pojawia się rano. Objaw świadczy o poważnym problemie z nerkami i stawami

0

Przyczyn pojawienia się obrzęku na dłoniach jest wiele. Dłonie mogą puchnąć z powodu panujących na zewnątrz upałów, niewłaściwej diety lub różnego rodzaju problemów zdrowotnych. Dowiedz się, co może wpływać na to, że dłonie zaczynają nagle puchnąć.

Opuchnięte dłonie mogą wskazywać na poważne choroby
Opuchnięte dłonie mogą wskazywać na poważne choroby (Getty Images)

Obrzęk na dłoniach może być spowodowany wysoką temperaturą otoczenia. Upały sprawiają, że naczynia krwionośne się rozszerzają, co niekiedy jest widoczne na naszych dłoniach.

Regularne spożywanie produktów spożywczych o dużej zawartości soli, takich jak frytki, fast foody, zupki chińskie czy chipsy, powoduje zatrzymywanie wody w organizmie. Taki codzienny jadłospis również powoduje opuchliznę na dłoniach.

Zwyrodnienie stawów jest przewlekłą chorobą, której objawami są: sztywność i ból oraz opuchlizna na dłoniach. Jeżeli zauważysz u siebie podobne symptomy, jak najszybciej udaj się do lekarza.

Infekcja atakująca płytkę paznokcia również może powodować obrzęk, a także zaczerwienienie i ból dłoni. Przyczyną tego rodzaju zmian na paznokciach jest zazwyczaj uraz mechaniczny lub obgryzanie paznokci.

Obrzęk dłoni bywa czasem efektem ubocznym intensywnego treningu, który znacznie podnosi temperaturę ciała. Wówczas naczynia krwionośne się rozszerzają, w celu ochłodzenia organizmu.

Tabletki hormonalne, leki na nadciśnienie lub środki przeciwbólowe też mogą powodować opuchliznę dłoni.

Opuchlizna i ból pojawia się także przy zespole cieśni nadgarstka. To schorzenie powoduje, że opuchnięte tkanki uciskają nerwy w dłoni.

Choroba Raynauda to rzadka choroba powodująca zwężenie tętnic, przez co krew nie krąży prawidłowo. Jej symptomami są obrzęk, drętwienie, kłucie i zmiana koloru skóry.

Osoby skarżące się na chore nerki, mają problemy z oddawaniem moczu, a ich ciało często puchnie. Obrzęk może pojawić się również na dłoniach i jest on widoczny szczególnie rano.

Kolejny powód obrzęku dłoni to obrzęk limfatyczny. Ta rzadko występująca dolegliwość układu limfatycznego jest spowodowana zastojem chłonki i objawia się przewlekłym stanem zapalnym.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić