Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KGG
|
aktualizacja

Są dużo bardziej szkodliwe niż sądzono. Lepiej nie kupuj

99
Podziel się

Najnowsze badania wykazały, że przetworzona żywność skraca życie. Dowiedz się, jakich produktów spożywczych lepiej unikać.

Żywność przetworzona jest najbardziej szkodliwa dla zdrowia
Żywność przetworzona jest najbardziej szkodliwa dla zdrowia (Getty Images)
bEEHyTQl

Jedzenie, które może zwiększać ryzyko zgonu

Naukowcy z Francji zbadali wpływ spożywanej żywności na przewidywalną długość życia. Analiza dotyczyła głównie żywności przetworzonej, w tym masowo dostępnych w sklepach dań gotowych.

Z badań opublikowanych przez American Medical Association w "JAMA Internal Medicine" wynika, że regularne sięganie po tego typu produkty zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci.

bEEHyTQn

Przez 8 lat badacze analizowali dietę i kondycję zdrowotną 45 tys. osób po 45. roku życia. Co pół roku weryfikowali ich stan zdrowia oraz jakość żywienia.

Po 7 latach badań potwierdzono 700 przypadków śmiertelnych. Mathilde Touvier kierujący zespołem badawczym z Université de Paris potwierdza, że zwiększenie spożycia produktów przetworzonych o 10 procent, powoduje wzrost prawdopodobieństwa zgonu aż o 15 proc. Jak się okazuje proces przetwórczy żywności oraz dodawanie do niej chemicznych dodatków jest bardziej niebezpieczny niż uważano do tej pory.

bEEHyTQt

Najbardziej szkodliwe produkty tego typu to m.in.: sosy i zupy instant, gotowe dania, gotowe sosy w słoikach, parówki, mrożone dania gotowe, mięsne konserwy i pakowane pieczywo.

Produkty przetworzone są poddawane długotrwałej obróbce termicznej i chemicznej, w celu wzbogacenia ich o różnego rodzaju substancje mające wydłużyć przydatność, wzmocnić smak, zapach i kolor oraz sztucznie zmiękczyć lub spulchnić.

Zamiast dużej ilości cennych witamin i błonnika środki te zawierają sporo soli i cukru. To właśnie przez swój skład żywność przetworzona zwiększa ryzyko chorób nowotworowych.

bEEHyTQu

Francuscy naukowcy zbadali również wpływ żywności ekologicznej na występowanie nowotworów. Mimo tego, że według statystyk osoby sięgające po produkty ekologiczne rzadziej chorują na raka, nie stwierdzono związku między tą żywnością a zmniejszonym ryzykiem rozwoju nowotworów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEHyTQO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(99)
Nie będę jeść...
7 miesięcy temu
Skoro wszystko jest potencjalnie szkodliwe i prowadzi do przedwczesnego zgonu - to jak szanowni naukowcy tłumaczą wydłużoną średnią życia w przeciwieństwie do czasu kiedy używano tylko sól i naturalne zioła.
RSZ
7 miesięcy temu
Chemia jest zdrowa bo ludzie żyją dłużej, i to jest fakt.
😔😔😔
7 miesięcy temu
To co jeść jak wszystko jest na chemi
bEEHyTQP
MARTIN
7 miesięcy temu
Niech kontrola konsumenta dba czym nas karmią .tak jak w Niemczech
Anielskaagusi...
7 miesięcy temu
Myślałam, że wymyślili coś nowego, ale raczej ludzie wiedzą, że te produkty są szkodliwe, więc bez sensu ten artykuł 😂
Ygghy
7 miesięcy temu
Jedzenie nafaszerowane chemia wywołuje nowotwory. Rąk zabija. A rząd walczy z wirusem który zabija 2 %chorych. Obłuda nie zna granic.
Czesław
7 miesięcy temu
Nic nie można jeść !!! No to zakłady pogrzebowe nigdy nie upadną .
Martyna
7 miesięcy temu
Spora część ludzi denerwuje się tutaj,co w takim razie jeść. Pamietam jeszcze nie tak dawno, jak młodzi ludzie śmiali sie z czasów,które pamietam z dzieciństwa. A więc piwnic pełnych kompotów, powideł, ogórków i całej masy innych pyszności, robionych przez mamę.Bardzo cieszy fakt, ze historia zaczyna zataczać koło i takie zwyczaje wracają do łask. Coraz rzadziej też słychać wymówki, że ktoś nie ma czasu i wrzuca w siebie byle co, byle sie najeść. Brawo młodzi ludzie! Jesteście najbardziej świadomi tego co jecie i propagujecie zdrowe odżywianie. Teraz nawet młody chłopak ugotuje dobre, zdrowe danie. Tak trzymać.
Dobra
7 miesięcy temu
Co doniesienia naukowe to inne odsylam do książki skladniki żywności to juz cały mętlik pozostanie czy jest jeszcze zdrowia żywności myślę że nie ktoś musi bas truc aby ktoś na naszym zdrowiu mógł zarabiać my tylko dajemy innym pelny portfel najpierw kupując potem liczymy się i jeszcze naukowcy maja kolejne zajęcia
Rtt
7 miesięcy temu
Coooo? To nic już nie można?
Nie sądze
7 miesięcy temu
Macierewicz jej dużo parówek i jeszcze nie wybuchnoł
Catholicos
7 miesięcy temu
To ci dopiero odkrycie. Autor wcześniej o tym nie słyszał, czy słyszał, ale i tak postanowił napisać to, co napisał?
cxvsxcvb
7 miesięcy temu
a ja jestem biedny...jem spleśniałe francuskie sery i popijam winem.
bEEHyTQH
cxvsx
7 miesięcy temu
było to z miesiąc temu już......
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić