+18
UWAGA!
Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych.

Seks w trójkącie to często niewypał. "To eksperyment na żywym organizmie"

23

Seks w trójkącie to jedna z najpopularniejszych fantazji seksualnych. Okazuje się jednak, że urzeczywistnianie erotycznego marzenia bywa dalekie od ideału. Seksuolożka przestrzega: "Wszystkie nasze fantazje, projekcje, to jest iluzja".

Seks w trójkącie to często niewypał. "To eksperyment na żywym organizmie"
(Getty Images)

Mężczyźni i kobiety często inicjują trójkąt, aby w ten sposób sprawić przyjemność partnerowi lub partnerce, którzy fantazjują na temat seksu z inną osobą lub wykazują tendencje biseksualne.

Mówi się, że największą zaletą trójkątów jest dreszczyk emocji, jaki wnosi ze sobą osoba określana mianem gościa, którą para zaprasza do swojego łóżka. Najwięcej przyjemności z trójkąta czerpie osoba, na której skupia się uwaga pozostałych uczestników zabaw miłosnych.

Aby jednak wszyscy uczestnicy czerpali ze współżycia jak najwięcej przyjemności, powinni zmieniać się i w równym stopniu otrzymywać, co dawać rozkosz. W trakcie stosunku należy starać się, aby nikt nie był wyłączony z gier miłosnych. Swoją uwagą należy obdzielić obu partnerów.

Bywa, że trójkąt seksualny kończy się niepowodzeniem. Jeśli gościem jest kobieta, istnieje ryzyko, że mężczyzna zaniedba swoją partnerkę, i większość uwagi skupi na nowej osobie. Wyłączenie z zabawy jest bardzo frustrujące, co odczuć mogą wszyscy uczestnicy aktu seksualnego.

Niekiedy winą za niepowodzenie trójkąta obarcza się właśnie gościa, co prowadzi do kłopotliwej sytuacji. Bywa również, że kobieta reaguje zazdrością na widok partnera uprawiającego seks z obcą osobą, a to może się skończyć awanturą. Kolejna niekomfortowa sytuacja ma miejsce, gdy mężczyzna oczekuje od swojej heteroseksualnej partnerki pieszczot i współżycia z kobietą – gościem.

Na trójkąt miłosny nie warto się decydować, jeśli nie jesteśmy pewni siebie i swojego partnera. Warto pamiętać, że nieprzewidziane reakcje na nowego uczestnika zabaw erotycznych mogą nawet doprowadzić do rozpadu szczęśliwego związku.

Wszystkie nasze fantazje, projekcje, to jest iluzja. To jest eksperyment na żywym organizmie. Mimo naszych najszczerszych chęci może się to skończyć źle, choć oczywiście może się też skończyć dobrze. I nie zależy to od tego, z kim jesteśmy w takiej sytuacji, tylko od naszych wewnętrznych filtrów, przez które przechodzą towarzyszące nam uczucia - wyjaśnia Anna Wenta, seksuolożka.

Nikt nie wie, jak się zachowa i co poczuje, gdy zobaczy swojego ukochanego faceta uprawiającego seks ze swoją najlepszą przyjaciółką. W większości wypadków można się tu spodziewać bardzo intensywnych uczuć różnego rodzaju. I coś trzeba zrobić z tymi emocjami. Nie da się ich stłamsić lub zbagatelizować. A na pewno jest to bardzo trudne - mówi seksuolożka.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić