Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KGG
|

Szybko wyniszcza nerki. Jesteśmy opuchnięci, wykończeni mimo snu

12
Podziel się

Nerki odgrywają bardzo ważną rolę w naszym organizmie, dlatego warto o nie codziennie dbać. Te organy filtrują naszą krew, pomagają pozbyć się toksycznych substancji i nadmiaru wody z organizmu. Dowiedz się, jakie codzienne przyzwyczajenia mogą zaszkodzić zdrowiu naszych nerek.

Chore nerki.
Chore nerki. (Getty Images)
bEIPpznp

Nawyki, które niszczą nasze nerki

Żeby zadbać o nerki, należy przede wszystkim odpowiednio nawadniać nasz organizm. Niedostateczna ilość wody może prowadzić do gromadzenie się odpadów i w rezultacie uszkodzić nasze nerki.

bEIPpznr

Przetrzymywanie moczu to również częsta przyczyna zaburzenia prawidłowej pracy nerek. Jeżeli pęcherz nie jest systematycznie opróżniany, wówczas nasze drogi moczowe mogą zostać zaatakowane przez stan zapalny.

Zbyt duża ilość sodu w codziennym jadłospisie, może zaszkodzić nerkom. Regularne jedzenie potraw zawierających znaczne ilości soli powoduje zwiększenie ilości białka obecnego w moczu. Warto pamiętać, że nadmiar soli działa destrukcyjnie nie tylko na nerki, ale także na układ krążenia. Jeśli przesadzimy z solą wówczas jesteśmy przemęczeni, a nasze ciało (zwłaszcza twarz) jest opuchnięte.

Zbyt częste sięganie po leki przeciwbólowe także wpływa negatywnie na nasze narządy wewnętrzne, szczególnie na nerki. Tego rodzaju medykamenty zaburzają przepływ krwi do nerek, co utrudnia im prawidłowe funkcjonowanie. Długotrwałe zażywanie środków przeciwbólowych może doprowadzić nawet do śródmiąższowego zapalenia nerek.

bEIPpznx

Nie od dzisiaj wiadomo, że nawet sporadyczne picie alkoholu szkodzi zdrowiu. Dotyczy to nie tylko wątroby, serca i układu nerwowego, ale także nerek. Poza tym nadmiar napojów alkoholowych powoduje niebezpieczny wzrost ciśnienia tętniczego oraz problemy z pamięcią i koncentracją.

Palenie papierosów działa niekorzystnie na płuca, serce oraz na nerki. W grupie podwyższonego ryzyka są szczególnie osoby przyjmujące na stałe leki na ciśnienie. Papierosy obniżają ich skuteczność, co prowadzi do zaburzenia pracy nerek.

bEIPpznS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Pan
miesiąc temu
W Biedronce kantuja...Ser morski połączony w dwóch opakowaniach.. Miał promocje...ZA DWA OPAKOWANIA. Logika wskazywała,że to chodzi o ten komplet....A tu dwa x dwa....i jeszcze wielka awantura przy kasie,że już pani nabiła i nie ma wymiany na inny ser.....Inny królewski okazało się,że był w tej samej cenie bez promocji niż ten morski. NIE UDALO SIĘ WYMIENIC POMOMO TEJ SAMEJ CENY A TYLE MÓWI SIE NA TEMAT PRAW KONSUMENTA
Ona
miesiąc temu
W Biedronce ostatnio ser biały sprzedawany był przeterminowany data oczywiście była długa cała rodzina się zatruła.Przepakowuja produkty i daty ważności katastrofa.
Marrs
miesiąc temu
Żyjąc najbardziej niszczysz nerki. U nieboszczka nie zanotowano żadnych problemów.
bEIPpznT
Marrs
miesiąc temu
Żyjąc najbardziej niszczysz nerki. U nieboszczka nie zanotowano żadnych problemów.
Jaja
miesiąc temu
Niech sanepid spelnia swoja role! Bada mieso i owoce,slowem zywnosc!! Bo nie robia nic,by ludzi bronic przed padlina w sklepach,a wszyscy utrzymujemy ich z naszych podatkow!!!!
Leonidas
miesiąc temu
Od urodzenia, a jestem 85-cio latkiem, mam tylko jedną zdrową nerkę, druga jest martwa. Mam rownież nadciśnienie już od 30-tego roku życia i biorę leki. Na szczęście ta zdrowa nerka trzyma się, jak narazie, dobrze.
pamiętliwy
miesiąc temu
a co ma powiedzieć człowiek co nie pije , nie pali , nie nadużywa soli i w ogóle żyje zdrowo a jest chory ?
świadomi
miesiąc temu
NAJPIERW TRZEBA CZYTAĆ ETYKIETY NA JEDZENIU, NA SKRZYNIACH Z OWOCAMI I WARZYWAMI, ZWRACAĆ UWAGĘ I REAGOWAĆ NA ŚRODKI CHEMICZNE USTAWIANE MIĘDZY LUB OBOK JEDZENIA W MARKETACH A POTEM MOCNO SIĘ ZASTANOWIĆ CZY SZCZEPIENIE MI NIE ZASZDODZI???
KoloPatolo
miesiąc temu
Nerkom szkodzi twarda woda i picie napitkow z zawartoscia chemii...winka i wóda z proszku...wiaterek zimny tez...a teraz prosze o wierszowke...
Tomii
miesiąc temu
jak watroba dla mnie biotad poczytaj sobie na alle
Proste
miesiąc temu
Jemy dużo środków przeciwbólowych bo nie ma jak uciec przed(głównie) bólami głowy a kolejna wizyta u lekarza okazała się kolejnym rozczarowaniem.
Glowa
miesiąc temu
To my wszystko wiemy Zbedny artykul
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić