Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

To pierwszy objaw zawału serca. Zwróć uwagę na stopy

134
Podziel się:

Gdy zbliża się atak serca, pojawiają się trudności z oddychaniem, ból w klatce piersiowej i zawroty głowy. Okazuje się jednak, że zawał mięśnia sercowego może dawać objawy widoczne naszych stopach. Na co zwrócić szczególną uwagę?

To pierwszy objaw zawału serca. Zwróć uwagę na stopy
(Getty Images)

Atak serca można zaliczyć do najczęściej występujących dolegliwości, na które cierpią Europejczycy. Jak wynika z badań statystycznych schorzenia związane z układem sercowo-naczyniowym są jedną z głównych przyczyn przedwczesnych zgonów na świecie. Gdy skarżymy się na poważne trudności z oddychaniem, czujemy ostry ból w klatce piersiowej, a przy okazji dokucza nam kaszel, zmęczenie i uczucie niepokoju, wówczas niezwłocznie powinniśmy udać się do lekarza. Jednak objawy zawału mięśnia sercowego nie zawsze są charakterystyczne. Według naukowców z The British Heart Foundation w Wielkiej Brytanii pierwsze symptomy zawału serca można zauważyć także obserwując stopy. Sygnałem, który powinien nas zaniepokoić, jest opuchlizna na kostkach, spowodowana nieprawidłowym przepływem krwi w organizmie. Obrzęk kostek może oznaczać także problemy z nerkami, wątrobą i płucami.

Naukowcy z Wielkiej Brytanii zauważyli, że innym mało charakterystycznym symptomem ataku serca może być także długotrwały ból żołądka. Dolegliwości bólowe w nadbrzuszu mogą mieć związek ze złą kondycją serca, ponieważ jest ono położone blisko żołądka. Pamiętajmy, że zawał serca może doprowadzić nawet do śmierci, więc z żadnych z wyżej wymienionych objawów nie wolno nam bagatelizować.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(134)
int
3 miesiące temu
Jeśli ktoś pije, pali, i nie leczy się sam lekami bez recepty, to dłużej niż 66 lat nie pociągnie.
sękacz
4 miesiące temu
Cholera mnie bierze,kiedy czytam wskazania tych wielu pseudo mądrali.We wszystkim widzą wszelkie objawy chorobowe.Moja mama tak chce umrzeć juz od 30 lat i ma chyba wszystkie możliwe objawy chorobowe,ale umrzeć jej sie nie udaje, a ma juz skonczone 100 lat.Kiedyś powiedziała lekarzowi,że chciała by juz umrzeć.Lekarz na to wskazując kozetkę.To niech się pani kładzie i umiera.Popatrzyła zdziwiona i skończyła pleść głupstwa.Kolejna lekarka, juz po wizycie księdza,przy nieprzytomnej już matuli oświadczyła:sami państwo widzicie,babcia może dozyje do jutra,ale to juz koniec.Zmierzyła ciśnienie,ale nie powiedziała,że ma 70/40 i nie kazała odstawić tabletek na nadciśnienie.Zrobiliśmy to natychmiast sami.W kilka godzin pózniej mądra pani magister dała nam antybiotyk w płynie i po kropelce babcia łykała.Wróciła z zaświatów na przekór księdzu i niedouczonej lekarce.Teraz babcia czyta bez okularów i denerwuje mnie wychwalając PiS,bo dał 13,14 i dodatek do emerytury dla stulatków.Ma przy tym gdzieś te wszystkie objawy i choć biednie wygląda,to jest mądrzejsza od wszystkich stawiających te idiotyczne diagnozy.
Onyx
4 miesiące temu
Teraz lekarzy takich prawdziwych, oddanych pacjentowi trzebaby szukac ze swieczka. Za to many duzo" biznesmenow medycznych"
Jan
4 miesiące temu
Te nogi na zdjęciu przeszły co najmniej 3 zawały.
xxxjko
4 miesiące temu
Jeśli zaprezentowane stopy, należą do autora - tego dogłębnie objaśniającego objawy zawału serca - artykułu, to z przykrością stwierdzam, że nie ma się czym chwalić : są brzydkie, niezgrabne i chyba z grzybicą paznokci, ponadto chyba ich właściciel cierpi na płaskostopie . . . Jeśli stopy porośnięte są sierścią (czego akurat na zdjęciu nie widać) mogą one należeć do Hobbita . . .
dr dre
4 miesiące temu
autor artykułu powinien zwrócić uwagę czy nie ma kaczych nóżek. jeśli nie to na sto procent ma kurzy móżdżek . ale to nie jest objaw zawału serca tylko słuchania lewackich profesorów i niskiego poziomu na uniwerku który kończył . to ostateczna diagnoza tego trudnego przypadku
INKA
4 miesiące temu
Minęło 1,5 roku od śmierci mojego męża.Był leczony przez telefon. Objawy, które występowały były poważne : ból z prawej strony brzucha - dostał e-receptę , po tym leku czuł się jeszcze gorzej, obrzęk nóg, żylaki, kaszel ( przestał palić 2 lata wcześniej), zmęczenie. Ostatnie dwa dni przed śmiercią 42 C temperatura, dreszcze. Kazano podać leki na zbicie temperatury i antybiotyk ( wziął 3 dawki), pogotowie nie przyjechało. Gdy po 2 dniach stracił przytomność, reanimacja nic nie dała - zmarł na rękach moich i córki , która walczyła do chwili przyjazdu pogotowia. Przyczyna- nagłe zatrzymanie akcji serca.Może by żył gdyby przyszedł lekarz ,albo pogotowie by zabrało 2 dni wcześniej. Miał 66 lat.
?????
4 miesiące temu
Zamiast lekarzy to teraz objawy i diagnozę stawia pismak z 02? Upadek zawodu medyka.
prawda
4 miesiące temu
Wolne żarty, prawdziwych lekarzy już nie ma, ci co pozostali to telemaniacy i żądni forsy wszelkiej maści prywatni "specjaliści"
zgred
4 miesiące temu
Czy to jest kadr z teleporady i kamery? bo zazwyczaj tylko używa się telefonu
X15
4 miesiące temu
Mój wujek- górnik też zmarł na zawał, ale w kopalni był zawał...
Aneczka
4 miesiące temu
Skąd wzieliście zdjecie takich stópek? Straszne!
mimi
4 miesiące temu
ja te stopy to widzę brzydkie i zaniedbane a kostki to są po wyżej stóp , więc co mają te stopy do serca!?
Eeee
4 miesiące temu
Czy jest jeszcze cokolwiek, co NIE STANOWI objawi zawału serca?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić