Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KGG
|

Trucizna w twojej kuchni. Osłabia serce, powoduje raka piersi i prostaty

120
Podziel się:

Chociaż wiele badań wskazuje na to, że bisfenol A powinien zostać zakazany, to mnóstwo firm na całym świecie wciąż wykorzystuje go przy produkcji m.in. plastikowych opakowań na żywność. Sprawdź, dlaczego ten związek jest niebezpieczny dla zdrowia.

Bisfenol A jest toksyczny
Bisfenol A jest toksyczny

Bisfenol A – trucizna z plastiku

Bisfenol A jest masowo stosowany w produkcji opakowań z plastiku, papieru oraz puszek, co sprawia, że łatwo może przeniknąć do żywności i napojów. Wyniki badań opublikowanych na łamach miesięcznika Environmental Health Perspectives potwierdziły, że nadmierny kontakt z BPA podnosi ryzyko występowania raka piersi.

Kolejnym zagrożeniem, jakie niesie ze sobą styczność z tym związkiem chemicznym, jest zaburzenie gospodarki hormonalnej u mężczyzn, co może prowadzić do problemów z płodnością. Lekarze ostrzegają, że przetworzona żywność i chemikalia przedostające się do jedzenia przez opakowanie powoduje coraz więcej przypadków impotencji, bezpłodności i raka prostaty.

BPA wpływa również negatywnie na układ hormonalny kobiet, co jest potwierdzone licznymi badaniami naukowymi. Bezpośredni kontakt z bisfenolem A znacznie podnosi ryzyko poronienia i problemów z zajściem w ciąże.

Poza tym kontakt z BPA jest czynnikiem ryzyka zaburzeń rozwojowych układu nerwowego i mózgu, a także astmy i zaburzeń odporności u dzieci. Dotyczy to matek w ciąży, które mają wzmożoną styczność z bisfenolem A.

Stała obecność bisfenolu A nie jest też obojętna dla kondycji naszego układu krążenia. Naukowcy, którzy brali udział w programie badawczym National Health and Nutrition Examination Survey, udowodnili, że ekspozycja na BPA ma związek z rozwojem chorób serca, w tym nadciśnienia, arytmii i choroby wieńcowej.

Bisfenol A ma także wpływ na masę ciała i może powodować nadwagę i otyłość, które w efekcie mogą prowadzić do rozwoju cukrzycy typu 2, nowotworu lub zawału serca.

Całkowite uniknięcie kontaktu z bisfenolem A jest praktycznie niemożliwe, co nie znaczy, że nie można ograniczyć jego obecności w produktach, które spożywamy. Najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie niepaczkowanej i świeżej żywności. Wybierać należy opakowania plastikowe, na których zwarta jest informacja o tym, że nie zawierają one szkodliwego BPA.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(120)
Wlodek
9 miesięcy temu
zabijanie ludzkości dla dobra lludzkosci
konsument
9 miesięcy temu
Czytając wpisy jest nadzieja, że ludzie zaczynają myśleć dlatego nie wolno pozwalać na ogłupianie przez corpo. Płacą ogromne pieniądze rożnym podżegaczom żeby mieszali ludziom w głowach i tak zaczął się atak na mięso i hodowlę ponieważ cwaniak wymyślił, że będzie produkować breje smakującą jak mięso ekologicznie? i zrobi na tym geszeft życia. Jak na półce będzie breja obok mięsa to nikt rozsądny nie kupi chemicznej brei tylko sięgnie po mięso dlatego ta cała wściekłość na hodowców i mięso bo wymyślony geszeft nie daje zysku.
Zły
rok temu
Teraz będą wymyślać wszystko aby ukryć działania pseudoszczepionek. Aby tylko oddalić winę głównego winowajcy.
Beta
rok temu
Bzdury .a co nie jest trucizną.? Przecież żyć wiecznie nie będziecie
Adi
rok temu
To jest ludobóhstwo. A rządy mają w tym swój współudział choćby skutkiem zachowania ochrony ludności przed tym syfem. Ale experci i producenci zapewniali, że to zdrowe i lepsze dla środowiska. Naprawdę wierzycie, że politycy i experci to tacy debile? Że nie wiedzieli...? Było szkło, zdrowe opakowanie, jesli nie chcialo sie tego czyścić wystarczylo tluczkę oddawać do przetopienia....
Barbados
rok temu
Przyszła plastikowa wygoda zachodu posprzedawali na całym świecie dziadostwo zarobili na tym miliardy a teraz hipokryci najwięcej drą mordy o ochronie środowiska, cała zaraza złodziejstwo i niby dobroci przychodzi z zachodu. Gównie największe zgłady ludzi , złodziejstwa na całym świecie, wychodziło z zachodnich krajów, potęga gospodarcza niemiec nie jest z tego ze ten naród jest taki mądry ale z tego ze okradali wszystkie państwa z dóbr i nigdy zrabowane dobra złoto dolary po wojnach nigdy nie wróciły do właścicieli a w ukryciutych gigantycznych pieniędzy pomogly po woinie ukryci kraje alianckie i do tego te szubrawcy do tej pory się nie przyznają. Niech amerykańscy żydzi się przyznają jak finasowali rezim hitlera i swoich ziomków dzięki temu pośrednio wysylali na śmierć . A teraz idiotów szukają aby swoja wine posłać na innych, wredny naród.
emeryt
rok temu
Najlepiej Nie Oddychajcie powietrze którym oddychacie jest tez skażone A po drugie wy tez wydzielacie Co-2
Leń
rok temu
Za komuny było ciężko źle ale wszystko zdrowe no bo było w szkle.
Gffy
rok temu
Bifenol A, tego nigdy nie usuną masz płacić i umierać za leki bo to jest dochodowy interes jesteś dobry dla systemu gdy płacisz, nie płacisz nie chcesz płacić jesteś niepotrzebny systemowi system mówi umieraj
Zyta
rok temu
...a lobby farmaceutyczne truje nas gorzej i jeszcze jest na dodatek reklamowane.....Rządzi światem pieniądz a nas ma się ma za nic....
Stara baba
rok temu
To dlacxego wszystko w plastikach? Nawet smietana a kiedyś była w butelkach i wszystkie napoje też. Oranżada. Pyszna
Opinia public...
rok temu
Ile jeszcze nasłuchamy się pseudomedycznych dyrdymałów ?
Bushcraft
rok temu
Jednym słowem, pozostaje szałas, ognisko, woda z potoku i polowanie na zwierza.
Ann
rok temu
Czytając takie artykuły, zaczynam wierzyć w teorie spiskowe... Wszystko co mam w domu okazuje się być trucizną.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić