Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KGG
|

Trucizna w twojej kuchni. Osłabia serce, powoduje raka piersi i prostaty

120
Podziel się:

Chociaż wiele badań wskazuje na to, że bisfenol A powinien zostać zakazany, to mnóstwo firm na całym świecie wciąż wykorzystuje go przy produkcji m.in. plastikowych opakowań na żywność. Sprawdź, dlaczego ten związek jest niebezpieczny dla zdrowia.

Bisfenol A jest toksyczny
Bisfenol A jest toksyczny

Bisfenol A – trucizna z plastiku

Bisfenol A jest masowo stosowany w produkcji opakowań z plastiku, papieru oraz puszek, co sprawia, że łatwo może przeniknąć do żywności i napojów. Wyniki badań opublikowanych na łamach miesięcznika Environmental Health Perspectives potwierdziły, że nadmierny kontakt z BPA podnosi ryzyko występowania raka piersi.

Kolejnym zagrożeniem, jakie niesie ze sobą styczność z tym związkiem chemicznym, jest zaburzenie gospodarki hormonalnej u mężczyzn, co może prowadzić do problemów z płodnością. Lekarze ostrzegają, że przetworzona żywność i chemikalia przedostające się do jedzenia przez opakowanie powoduje coraz więcej przypadków impotencji, bezpłodności i raka prostaty.

BPA wpływa również negatywnie na układ hormonalny kobiet, co jest potwierdzone licznymi badaniami naukowymi. Bezpośredni kontakt z bisfenolem A znacznie podnosi ryzyko poronienia i problemów z zajściem w ciąże.

Poza tym kontakt z BPA jest czynnikiem ryzyka zaburzeń rozwojowych układu nerwowego i mózgu, a także astmy i zaburzeń odporności u dzieci. Dotyczy to matek w ciąży, które mają wzmożoną styczność z bisfenolem A.

Stała obecność bisfenolu A nie jest też obojętna dla kondycji naszego układu krążenia. Naukowcy, którzy brali udział w programie badawczym National Health and Nutrition Examination Survey, udowodnili, że ekspozycja na BPA ma związek z rozwojem chorób serca, w tym nadciśnienia, arytmii i choroby wieńcowej.

Bisfenol A ma także wpływ na masę ciała i może powodować nadwagę i otyłość, które w efekcie mogą prowadzić do rozwoju cukrzycy typu 2, nowotworu lub zawału serca.

Całkowite uniknięcie kontaktu z bisfenolem A jest praktycznie niemożliwe, co nie znaczy, że nie można ograniczyć jego obecności w produktach, które spożywamy. Najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie niepaczkowanej i świeżej żywności. Wybierać należy opakowania plastikowe, na których zwarta jest informacja o tym, że nie zawierają one szkodliwego BPA.

Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(120)
Wlodek
3 miesiące temu
zabijanie ludzkości dla dobra lludzkosci
konsument
3 miesiące temu
Czytając wpisy jest nadzieja, że ludzie zaczynają myśleć dlatego nie wolno pozwalać na ogłupianie przez corpo. Płacą ogromne pieniądze rożnym podżegaczom żeby mieszali ludziom w głowach i tak zaczął się atak na mięso i hodowlę ponieważ cwaniak wymyślił, że będzie produkować breje smakującą jak mięso ekologicznie? i zrobi na tym geszeft życia. Jak na półce będzie breja obok mięsa to nikt rozsądny nie kupi chemicznej brei tylko sięgnie po mięso dlatego ta cała wściekłość na hodowców i mięso bo wymyślony geszeft nie daje zysku.
Zły
7 miesięcy temu
Teraz będą wymyślać wszystko aby ukryć działania pseudoszczepionek. Aby tylko oddalić winę głównego winowajcy.
Beta
7 miesięcy temu
Bzdury .a co nie jest trucizną.? Przecież żyć wiecznie nie będziecie
Adi
7 miesięcy temu
To jest ludobóhstwo. A rządy mają w tym swój współudział choćby skutkiem zachowania ochrony ludności przed tym syfem. Ale experci i producenci zapewniali, że to zdrowe i lepsze dla środowiska. Naprawdę wierzycie, że politycy i experci to tacy debile? Że nie wiedzieli...? Było szkło, zdrowe opakowanie, jesli nie chcialo sie tego czyścić wystarczylo tluczkę oddawać do przetopienia....
Barbados
7 miesięcy temu
Przyszła plastikowa wygoda zachodu posprzedawali na całym świecie dziadostwo zarobili na tym miliardy a teraz hipokryci najwięcej drą mordy o ochronie środowiska, cała zaraza złodziejstwo i niby dobroci przychodzi z zachodu. Gównie największe zgłady ludzi , złodziejstwa na całym świecie, wychodziło z zachodnich krajów, potęga gospodarcza niemiec nie jest z tego ze ten naród jest taki mądry ale z tego ze okradali wszystkie państwa z dóbr i nigdy zrabowane dobra złoto dolary po wojnach nigdy nie wróciły do właścicieli a w ukryciutych gigantycznych pieniędzy pomogly po woinie ukryci kraje alianckie i do tego te szubrawcy do tej pory się nie przyznają. Niech amerykańscy żydzi się przyznają jak finasowali rezim hitlera i swoich ziomków dzięki temu pośrednio wysylali na śmierć . A teraz idiotów szukają aby swoja wine posłać na innych, wredny naród.
emeryt
7 miesięcy temu
Najlepiej Nie Oddychajcie powietrze którym oddychacie jest tez skażone A po drugie wy tez wydzielacie Co-2
Leń
7 miesięcy temu
Za komuny było ciężko źle ale wszystko zdrowe no bo było w szkle.
Gffy
7 miesięcy temu
Bifenol A, tego nigdy nie usuną masz płacić i umierać za leki bo to jest dochodowy interes jesteś dobry dla systemu gdy płacisz, nie płacisz nie chcesz płacić jesteś niepotrzebny systemowi system mówi umieraj
Zyta
7 miesięcy temu
...a lobby farmaceutyczne truje nas gorzej i jeszcze jest na dodatek reklamowane.....Rządzi światem pieniądz a nas ma się ma za nic....
Stara baba
7 miesięcy temu
To dlacxego wszystko w plastikach? Nawet smietana a kiedyś była w butelkach i wszystkie napoje też. Oranżada. Pyszna
Opinia public...
7 miesięcy temu
Ile jeszcze nasłuchamy się pseudomedycznych dyrdymałów ?
Bushcraft
7 miesięcy temu
Jednym słowem, pozostaje szałas, ognisko, woda z potoku i polowanie na zwierza.
Ann
7 miesięcy temu
Czytając takie artykuły, zaczynam wierzyć w teorie spiskowe... Wszystko co mam w domu okazuje się być trucizną.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić