aktualizacja 

Uważaj, gdy pojawi się w tym miejscu. Ostrzega, że tarczyca szwankuje

0

Swędzenie skóry głowy najczęściej jest związane z jej nieprawidłową higieną i pielęgnacją. W niektórych przypadkach świąd skóry na głowie jest symptomem złej kondycji naszego organizmu. Sprawdź, o czym może być ta uporczywa dolegliwość.

Swędzenie skóry głowy
Swędzenie skóry głowy

Swędzenie skóry głowy może oznaczać chorą tarczycę

Swędzenie głowy w większości przypadków jest spowodowane łupieżem. Ta kłopotliwa choroba skóry jest efektem nieprawidłowej pielęgnacji włosów i skóry głowy. Jak się okazuje, uporczywy świąd skóry może oznaczać również zaburzenie prawidłowej pracy tarczycy i świadczyć o jej niedoczynności.

Innymi objawami złej kondycji naszej tarczycy są wypadanie włosów i ciągłe uczucie zmęczenia. Tego rodzaju objawów nie wolno bagatelizować i jeżeli je zauważymy, należy wykonać badania poziomu hormonów tarczycy. Warto wspomnieć, że nie podjęcie odpowiedniego leczenia w przypadku niedoczynności tarczycy może prowadzić do groźnych powikłań takich jak większa podatność na infekcje, schorzenia układu sercowo-naczyniowego oraz stany depresyjne i lękowe.

Jeżeli często drapiemy się po głowie, możemy również cierpieć na atopowe zapalenie skóry, alergię, łuszczycę albo nerwicę. Do innych przyczyn świądu skóry głowy można zaliczyć też zapalenie mieszków włosowych lub chorobę grzybiczą.

Niezależnie od przyczyny swędzenia skóry na głowie, warto udać się do specjalisty w celu zasięgnięcia fachowej. Jak widać, w niektórych przypadkach zmiana sposobu pielęgnacji włosów może nie wystarczyć i konieczne jest wdrożenie bardziej złożonego leczenia.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić