Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KAM
|

Uważaj! Gdy pojawią się na dłoniach, mogą sygnalizować raka żołądka

4
Podziel się

Zmiany na skórze mogą oznaczać różnego rodzaju problemy zdrowotne. Krostki, pęcherzyki, grudki lub zaczerwienienie to niekiedy objaw problemów z jelitami. Tych symptomów nie wolno nam lekceważyć.

Gdy pojawią się na dłoniach, mogą sygnalizować raka żołądka
Gdy pojawią się na dłoniach, mogą sygnalizować raka żołądka (Getty Images)
bFdWTuwR

Zmiany skórne często świadczą o tym, że nasz układ pokarmowy nie jest w dobrej kondycji. Jedną z nich jest rumień guzowaty, który najczęściej pojawia się na skórze kobiety. Ta dolegliwość objawia się bolesnymi guzkami i guzami. Na początku mają czerwony kolor, z czasem jednak przybierają brunatną barwę, a na końcu żółtozieloną. Te zmiany utrzymują się na skórze przez kilka tygodni, a potem znikają nie zostawiając blizn i owrzodzeń. Pojawiają się u ok. 15 proc. pacjentów cierpiących na nieswoiste stany zapalne jelit, do których można zaliczyć chorobę Leśniowskiego-Crohna.

Piodermia zgorzelinowa to rzadkie schorzenie, które może być spowodowane wrzodziejącym zapaleniem jelit lub chorobą Leśniowskiego-Crohna. Piodermię można rozpoznać po zapalnych grudkach lub krostkach rozprzestrzeniającym się na całej powierzchni ciała. Zmiany pozostają na skórze przez kilka miesięcy, poza tym mogą wrzodzieć i pozostawić blizny.

bFdWTuwT

Rogowacenie ciemne to zmiana skórna, która może oznaczać nowotwór rozwijający się w przewodzie pokarmowym. Występuje ona zazwyczaj na łokciach kolanach i fałdach skórnych, a czasem również na wargach i powiekach. Charakterystyczne objawy to brodawkowaty przerost skóry i uporczywy swąd. Te symptomy towarzyszą m.in. gruczolakorakowi żołądka. Brunatne plamy na dłoniach mogą oznaczać rak żołądka lub oskrzeli.

Jeżeli zauważysz na swojej skórze jeden z wyżej wymienionych symptomów, nie bagatelizuj go i jak najszybciej udaj się do lekarza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFdWTuxu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
HDpół
5 miesięcy temu
widać w Polsce bogactwo. Tylko nie tak, ceny rosną i 500 +. Dlaczego lekarz nie zapisze sody spożywczej na nowotwory? Zbyt tania, cena rośnie od 60 groszy do 90 groszy za torebkę. Nie ma w spisie leków(leki w ogóle wymagają kilkuletnich badań. Z wyjątkiem szczepionek na Kowid 2021-2022). ;-) . Google cenzuruje wiadomości na temat 5G. Że 5 G jest szkodliwe. Jaki jest wpływ na rząd, to świadczy, że mieszkańcy nie mogą już protestować przeciwko budowie wież komórkowych, i przejęto pasmo telewizji naziemnej.
Dr nauk medyc...
5 miesięcy temu
A to nie Covid tylko rak ?
barakuda
5 miesięcy temu
Uporczywy swąd????Coś tam się pali?
bFdWTuxv
Jan
5 miesięcy temu
Najlepszy jest text skontaktuj się z lekarzem, prawie wszystkich dermatologow w swojej okolicy oblecialem + tydzień w szpitalu. Mam grudki na dłoniach i klatce piersiowej i na małym tak już z 10 lat i nic
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić