Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil S. Sikora
|
aktualizacja

Uważaj na nie w hotelach. Tak możesz złapać chorobę weneryczną

16
Podziel się:

Podczas przebywania w hotelach warto pamiętać nie tylko o wypoczynku, ale również o swoim zdrowiu. Niewiele osób wie, że jesteśmy w nich narażeni na wiele niebezpiecznych chorób, m.in.: wszawicę, infekcje grzybicze oraz choroby weneryczne. Dowiedz się, jak ich uniknąć.

Uważaj na nie w hotelach. Tak możesz złapać chorobę weneryczną
W hotelach często można spotkać pluskwy (Licencjodawca)

Przed wyborem wakacyjnego noclegu należy pamiętać, że nie wszystkie hotele są dokładnie sprzątane. Dlatego rezerwując pokój, warto wprowadzić w życie zasadę ograniczonego zaufania. Dotyczy to zwłaszcza pobytu w Azji i Afryce. Lekarz medycyny podróży dr Łukasz Durajski w rozmowie z serwisem WP abcZdrowie ostrzega, że można tam natrafić na pluskwy, karaluchy, wszy, świerzbowce, a nawet skorpiony.

Przebywanie w egzotycznym miejscu zwiększa również ryzyko zarażeniem się legionellozą, czyli tzw. choroby legionistów. Ta infekcja bakteryjna może wywoływać takie objawy jak kaszel, ból mięśni, gorączkę, a ekstremalnych przypadkach nawet zgon. Bakteria Legionella rozwija się w nieoczyszczonej klimatyzacji, zbiornikach wodnych i miejscach, w których powietrze ma wysoką wilgotność.

Powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że warunki sanitarne w azjatyckich lub afrykańskich hotelach mogą odbiegać od tych, do których przyzwyczailiśmy się, przebywając w Europie. Pamiętajmy o tym, nawet gdy rezerwujemy pokój w pięciogwiazdkowym hotelu. Kolejnym zagrożeniem są choroby weneryczne. Jesteśmy na nie narażeni, korzystając z hotelowych basenów, SPA, ręczników i szlafroków. Mogą być również efektem przypadkowych kontaktów seksualnych.

- Kontakty seksualne to zawsze największe ryzyko, zwłaszcza gdy podróżujemy do krajów egzotycznych. Brak weryfikacji partnera czy tzw. turystyka seksualna do krajów rozwijających, to już ekstremalne ryzyko i tego nie sposób dyplomatycznie skomentować. To nadal gigantyczny problem na świecie, a musimy pamiętać o tym, że nie mówimy tylko o kile czy rzeżączce, ale także o wirusie HIV. Ryzyko chorób pasożytniczych jest bardzo duże, podobnie jak wszystkich chorób przenoszonych drogą płciowych – w ich wypadku jest wręcz nieprawdopodobne w trakcie takich wyjazdów - podkreślił podczas rozmowy z WP abcZdrowie dr Łukasz Durajski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Tyle
2 tyg. temu
Pozdrawiajcie kasie pieluchę czy pieluszkę co o niej głośno było, że pewnie już coś mogła złapać
lekasz
2 tyg. temu
Chorobę Wu to można złapać jak się przeleci recepcjonistkę
Jan
2 tyg. temu
Koleżanka przywiozła z Bułgarii legionellę. Objawy podobne do grypy żołądkowej. Można się zarazić na basenie, i w łazience.
ADAM
2 tyg. temu
A ja podróżuję od wielu lat i też mam święty spokój i na dodatek podróże kształcą.
Święty Spokój...
2 tyg. temu
Nie podróżuję, a więc nie nocuję w hotelach i mam święty spokój.
Peys traskows...
2 tyg. temu
Czy na swięto getta jednak bez problemu syreny zawyją
babcia Kasia
2 tyg. temu
PiS. PO to jedne zło
Defetysta
2 tyg. temu
Balbina spróbuj tylko podniesc cene papieru toaletowego
Półorzytomny
2 tyg. temu
Ballbina gdzie jest cukier i wiece poparcia dla kultu jednostki
ad vocem
2 tyg. temu
"Cudze chwalicie, swego nie znacie.Sami nie wiecie co posiadacie". Polska to piękny kraj. Poza tym, na tej szerokości geograficznej nie ma sprytniejszego i bardziej zaradnego narodu jak Polacy. I jakiekolwiek nakazy czy zakazy tego nie zmienią.Nie raz pokazała to Historia.
Łech łech łec...
3 tyg. temu
Może autor tego tekstu miał na myśli nie szlafroki ręczniki czy inne posłania i materace tylko kto po kim na kogo i tak dalej i z kim po kim i tak dalej. Potem wymówki 🤣
JM t1
3 tyg. temu
Kocham PiS
dziadek janek
3 tyg. temu
dzięki za informację o złapaniu syfa przez szlafrok, tylko mnie ciekawi czy w rękawie, czy w kieszeni
dziadek janek
3 tyg. temu
dzięki za informację o złapaniu syfa przez szlafrok, tylko mnie ciekawi czy w rękawie, czy w kieszeni
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić