o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Wielu nawet nie wie, że ją ma. Dziurka pod okiem pełni ważną funkcję

4
Podziel się

Dyskusja odnośnie wgłębienia pod dolną powieką wybuchła na popularnym forum Reddit. Rozpoczął ją użytkownik, który zamieścił post ze zbiorem ciekawostek na temat tej części oka. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z jej obecności, nie mówiąc o funkcji.

Wielu nawet nie wie, że ją ma. Dziurka pod okiem pełni ważną funkcję
Wgłębienie pod okiem – do czego służy? (Getty Images, Eduard Skorov)
bEKfSkHp

Większość użytkowników dyskusji na portalu Reddit w ogóle nie zauważyła obecności wgłębień na powiece. Stało się tak, mimo że w większości były to osoby dorosłe, które jak się jednak okazało, nie miały pełnej wiedzy na temat swojego ciała.

Dziurka pod okiem – funkcja. Jest ważniejsza, niż sądzimy

Według informacji podanych na portalu Daily Star wgłębienie pod okiem na niezwykle istotną funkcję. Działa ono jako swego rodzaju lejek.

bEKfSkHr

Dzięki wgłębieniu łzy, które nie wypłynęły z oka, są odprowadzane do nosa. Właśnie z tego powodu w trakcie płaczu zaczynamy czuć dyskomfort, a nawet dostajemy kataru. Za pośrednictwem specjalnych kanalików nasz organizm pozbywa się kropel, które nie spłynęły nam po policzkach.

Zobacz także: Zobacz też: Czym jest plamka ślepa? Sprawdź sam, oglądając nasz eksperyment
bEKfSkHx

Wielu uczestników dyskusji przyznało, że po przeczytaniu ciekawostki zaczęło dokładnie oglądać w lustrze swoje powieki. Jak wynika z ich obserwacji, którymi podzielili się z pozostałymi użytkownikami forum Reddit, ludzie posiadają łącznie dwa wgłębienia z kanalikami – na górnej i dolnej części oka.

W rzeczywistości mamy dwa otwory: jeden na górnej i jeden na dolnej powiece. Tworzą one kanał, którym ostatecznie łza spływa do kanału nosowego – czytamy na forum Reddit.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKfSkHS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
premiumbullpl
8 miesięcy temu
dziwne i nieprawdopodobne
Honiik
8 miesięcy temu
Niestety na starość zarasta i zamiast łzy odprowadzać oczy łzawią.
głupek jestem
8 miesięcy temu
A ja myślałem ,że przez tą dziurkę p.Piotrowicz wlewał żonie łzy po które lecieli za darmo samolotem zamiast kupić je w aptece koło domu za 3,50 zł.
bEKfSkHT
człowiek
8 miesięcy temu
I teraz po przeczytaniu artykułu wszyscy idą przed lustro i szukają lejka ...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić