Wielu nawet nie wie, że ją ma. Dziurka pod okiem pełni ważną funkcję

2

Dyskusja odnośnie wgłębienia pod dolną powieką wybuchła na popularnym forum Reddit. Rozpoczął ją użytkownik, który zamieścił post ze zbiorem ciekawostek na temat tej części oka. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z jej obecności, nie mówiąc o funkcji.

Wielu nawet nie wie, że ją ma. Dziurka pod okiem pełni ważną funkcję
Wgłębienie pod okiem – do czego służy? (Getty Images, Eduard Skorov)

Większość użytkowników dyskusji na portalu Reddit w ogóle nie zauważyła obecności wgłębień na powiece. Stało się tak, mimo że w większości były to osoby dorosłe, które jak się jednak okazało, nie miały pełnej wiedzy na temat swojego ciała.

Dziurka pod okiem – funkcja. Jest ważniejsza, niż sądzimy

Według informacji podanych na portalu Daily Star wgłębienie pod okiem na niezwykle istotną funkcję. Działa ono jako swego rodzaju lejek.

Dzięki wgłębieniu łzy, które nie wypłynęły z oka, są odprowadzane do nosa. Właśnie z tego powodu w trakcie płaczu zaczynamy czuć dyskomfort, a nawet dostajemy kataru. Za pośrednictwem specjalnych kanalików nasz organizm pozbywa się kropel, które nie spłynęły nam po policzkach.

Zobacz także: Zobacz też: Czym jest plamka ślepa? Sprawdź sam, oglądając nasz eksperyment

Wielu uczestników dyskusji przyznało, że po przeczytaniu ciekawostki zaczęło dokładnie oglądać w lustrze swoje powieki. Jak wynika z ich obserwacji, którymi podzielili się z pozostałymi użytkownikami forum Reddit, ludzie posiadają łącznie dwa wgłębienia z kanalikami – na górnej i dolnej części oka.

W rzeczywistości mamy dwa otwory: jeden na górnej i jeden na dolnej powiece. Tworzą one kanał, którym ostatecznie łza spływa do kanału nosowego – czytamy na forum Reddit.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić