o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Specjalista spojrzał jej w oko pod mikroskopem. Powiedział tylko: "O mój Boże!"

38
Podziel się

Charlotte Clarkson radziła sobie z wadą wzroku, nosząc soczewki kontaktowe. Pewnego dnia 24-latka popełniła błąd i nałożyła je palcami, które chwilę temu zmoczyła wodą z kranu. W ten sposób do prawej rogówki oka dostał się niebezpieczny pasożyt.

Specjalista spojrzał jej w oko pod mikroskopem. Powiedział tylko: "O mój Boże!"
(SWNS)
bDmHQXZx

Pasożyt dostał się do oka 24-latki, gdy przygotowywała się do snu. Charlotte Clarkson nosiła specjalne soczewki kontaktowe, które zakłada się na noc. W trakcie snu modelują one rogówkę w taki sposób, żeby w ciągu dnia móc swobodnie funkcjonować bez wspomagania.

Straciła wzrok po założeniu soczewki. W oku zagnieździł się pasożyt

W wodzie z kranu znajdowała się acanthamoeba. Dostała się ona do oka Charlotte Clarkson i zagnieździła w prawej rogówce. To rodzaj ameby zdolnej pasożytować na zwierzętach, w tym – ludziach. Ich obecność wywołuje u nosiciela chorobę zwaną akantamebozą. Objawia się ona poprzez ziarniakowe zapalenie mózgu lub pełzakowate zapalenie rogówki.

bDmHQXZz

U Charlotte Clarkson do zapalenia rogówki, a w konsekwencji – utraty wzroku w prawym oku. Ponieważ 24-latka miała mokre ręce, ameba znajdująca się w kropelkach wody dostała się między powierzchnię oka a soczewkę kontaktową i tak zdołała wniknąć do organizmu nosicielki.

Zobacz także: Zobacz też: Kąpiesz się w soczewkach kontaktowych? Uważaj! Możesz stracić wzrok

Charlott Clarkson nosiła soczewki kontaktowe od 13. roku życia. Dzień po wniknięciu pasożyta do jej organizmu kobieta miała wrażenie, że w jej oku tkwi ziarnko piasku. Okulista zdiagnozował u 24-latki jęczmień i przepisał leki.

Clarkson była zmuszona borykać się z licznymi dolegliwościami, które wywołuje obecność pasożyta. 24-latka doświadczała silnego bólu oraz ekstremalnej wrażliwości na światło słoneczne. Wywoływała je acanthamoeba, dosłownie "zjadająca" rogówkę młodej kobiety. Dopiero po wizycie u specjalisty okazało się, że młoda kobieta cierpi nie tylko z powodu obecności jęczmienia.

bDmHQXZF
Spojrzał mi w oko pod mikroskopem i dosłownie zadrżał. Powiedział: "o mój Boże"- i wtedy już wiedziałam, że nie mam do czynienia z jęczmieniem – wspominała Charlotte Clarkson w rozmowie z "Daily Mail".

Charlotte Clarkson przyznała, że zdawała sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie branie prysznica lub pływanie z soczewkami kontaktowymi. Przyznaje jednak, że nie miała pojęcia, że nawet dotknięcie oka wilgotną dłonią może wywołać tak tragiczne skutki.

Wiedziałam, że branie prysznica lub pływanie z jakimkolwiek rodzajem soczewek kontaktowych jest niebezpieczne, ale nie miałam pojęcia, że ​​nawet najmniejszy kontakt z wodą może nieść za sobą tak niszczycielskie skutki – przyznała Charlotte Clarkson w rozmowie z "Daily Mail".
bDmHQXZG

Młoda kobieta ma za złe producentom soczewek, że nie ostrzegli jej przed skutkami dotykania produktów mokrymi rękami. Uważa, że powinni oni zamieszczać na opakowaniach stosowną informację.

To skandal, że firmy produkujące soczewki kontaktowe nie muszą umieszczać na opakowaniach informacji "jak korzystać" lub naklejek "bez wody" – oburza się Clarkson.
bDmHQYaa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
Ojej
2 miesiące temu
Widać w tym kraju woda nie nadaje się do takich czynnosci
342
2 miesiące temu
z kraju czy kranu?
Taka prawda
2 miesiące temu
Widać tylko jaki stan ma woda w kranie
bDmHQYab
Bidon
2 miesiące temu
To skandal, że przez tyle lat nie nauczyła się zakładania soczewek...To skandal, iż przez tyle lat nie przeczytała żadnej ulotki czy informacji w internecie dotyczącej tego tematu.To skandal, że naraziła się na utratę wzroku. Powinna pójść do sądu i zażądać od siebie wielomilionowego odszkodowania....
jaja
2 miesiące temu
Skandalem jest bezmyślność ludzi, a nie umieszczanie oczywistości na opakowaniach. Jeśli wiedziała, DLACZEGO nie wolno brać prysznica, to powinna założyć, że ameba może być w jednej kropli, nie potrzeba do tego całego wiadra, tym bardziej, że ameba nie jest wielkości słonia, tylko mikroba, odnoszę wrażenie, że cywilizacja zwalnia ludzi z elementarnego myślenia. Analogiczną bezmyślność demonstrują ludzie w pandemii z maseczkami pod nosami, albo zakładający niemrawo maseczki stojąc tuż obok drugiego człowieka w tłumie, no litości, wirus nie jest tak ociężały ruchowo, jak ci ludzie.
Najnowsze komentarze (38)
????
2 miesiące temu
LUDZIE CO TO ZA ARTYKUŁ ? przeciez pływa sie w wodzie , morzu jeziorze , stawie i co wszedzie tam pewnie sa rózne bakterie i wirusy a co oko nie ma mozliwości sie bronic ? a jak myjemy włosy czy bierzemy prysznic to woda tez moze wpaść do oka jakas tam ilosc niewielka i co grozi nam śmiertelna choroba czy slepota ?????? TO CO MAJA POWIEDZIEC WSZYSCY CO WODĘ Z Wisły biora A ONA TO PRZECIEZ SCIEK ZWYKŁE SZAMBO I TO ZE SZPITALI TEŻ BYŁA , CO JEST TERAZ TO NIKT NIE MÓWI I ILE TAM ZARAZKÓW ????????
Cynik
2 miesiące temu
Co to za kraj? Daily Mail - wydaje się chyba w UK.
Miko 1
2 miesiące temu
Coraz bardziej niechlujny język w wiadomościach na onecie. Więcej szacunku dla kultury polskiego słowa pisanego!!!!!!!!
Kretynka
2 miesiące temu
Będzie proces i walka o odszkodowanie.
tata
2 miesiące temu
"i nałożyła je palcami, które chwilę temu zmoczyła wodą z kraju." ewelina jak zwykle w formie, oni to na kacu piszą czy jak ...
Typowe
2 miesiące temu
I teraz bedzie walka o odszkodowaie z firma od soczewek...
piszący
2 miesiące temu
a woda z jakiego kraju???
LUCYFERAZA
2 miesiące temu
Jaka jest gwarancja, że SARS-CoV-2 pod wpływem szczepień nie zmutuje w na prawdę w zabójczego wirusa? A szczepionka będzie takim KATALIZATOREM ? Może mi ktoś się do tego odnieść? Bardzo taka nagonka jest aby się szczepić i to jest bardzo podejrzane!
bDmHQXZT
Lil
2 miesiące temu
Pewnie miała długie pazury, tipsy jakies i zwyczajnie się nie domyła. Z zachowaniem odrobiny higieny takie rzeczy się nie dzieją.
kibic
2 miesiące temu
Do drugiego oka już nie wsadzi wody z kraju
Zaz
2 miesiące temu
Ja noszę soczewki od lat i zawsze przed założeniem i zdjęciem myje i suszę dokładnie ręce.Zadna filozofia
Pabrox
2 miesiące temu
wodą z kraju tylko jakiego XD
okular
2 miesiące temu
"które chwilę temu zmoczyła wodą z kraju. " O jakim kraju i jakiej tu wodzie chodzi. Jeśli taka woda z pasożytami w tym wodociągu płynie. To nie wiem co to za wodociągi taki syf w rury tłoczą, bo o to zapewne chodzi temu pseudo redaktorkowi .
Violleta
2 miesiące temu
specjalistka wie co mówi bo jest świadoma wiary...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić