Wypłukuje tłuszcz i trójglicerydy z tętnic. Chroni przed miażdżycą

80

Jedzenie tłustych potraw uszkadza nasze tętnice, co na dłuższą metę może doprowadzić do chorób serca i innych poważnych schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Oto w jaki sposób chronić tętnice przed zgubnym wpływem tłustego jedzenia.

Wypłukuje tłuszcz i trójglicerydy z tętnic. Chroni przed miażdżycą
(Getty Images)

Jedzenie awokado

Z badań przeprowadzonych przez naukowców Uniwersytetu Kalifornijskiego wynika, że spożycie hamburgera powoduje niebezpieczne reakcje zachodzące w tętnicach już przez pierwsze dwie godziny po jego spożyciu. Jak się jednak okazuje, tym szkodliwym działaniom smażonego mięsa, można zapobiec, dodając do potrawy kawałek awokado. To zdrowe warzywo jest bogatym źródłem witamin, poza tym zawiera jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które obniżają poziom złego cholesterolu LDL we krwi, a także wymiata złogi tłuszczu i trójglicerydy.

Marynowane mięso

Efektem procesu przygotowywania mięsa w wysokich temperaturach jest powstawanie szkodliwych związków. Te substancje w nadmiarze przyczyniają się do rozwoju stanów zapalnych i podnoszą ryzyko rozwoju m.in. cukrzycy. Żeby zredukować szkodliwy wpływ tych związków na nasz organizm, dobrym rozwiązaniem będzie wcześniejsze zamarynowanie mięsa. Możemy to zrobić przy użyciu soku z cytryny lub octu. Podczas grillowania mięsa powinniśmy usuwać jego zwęglone końce i robić to w niskiej temperaturze.

Spożywanie zdrowego zboża

Naukowcy z Uniwersytetu Yale w swoich badaniach wykazali, że obecność produktów pełnoziarnistych w diecie wysokotłuszczowej hamuje proces zwężenia tętnic. Spożywanie zdrowych zbóż, chroni nasz organizm przed nagromadzeniem się tłuszczu w organizmie.

Spacery po obiedzie

Jak powszechnie wiadomo aktywność fizyczna jest niezbędna dla naszego zdrowia. Po sytym i tłustym posiłku wskazany jest co najmniej półgodzinny spacer, który według naukowców pomoże zredukować stężenie tłuszczu we krwi nawet o 25 proc.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić