Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KAM
|

Zabójstwo dla płuc. Eksperci ostrzegają: mogą zwiększać ryzyko rozwoju raka

29
Podziel się

Wypełniają wnętrze mieszkania przyjemnym aromatem, poprawiają nasze samopoczucie i świetnie sprawdzają się jako prezent. Jak się jednak okazuje, mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Świece zapachowe mogą wydzielać toksyczne związki
Świece zapachowe mogą wydzielać toksyczne związki
bFdOjxnp

Świece zapachowe podobnie jak kadzidełka są w Polsce bardzo popularne. Najchętniej kupujemy je w okresie świątecznym, żeby stworzyć odpowiedni nastrój. Nie każdemu jednak zapalenie świeczki zapachowej czy kadzidła wyjdzie na zdrowie. Lotne związki, które wytwarzają, podnoszą ryzyko chorób serca, mogą przyczynić się do astmy u dzieci lub zaostrzyć objawy tej choroby u dorosłych.

Osoby za długo przebywające w pomieszczeniu, w którym panuje zbyt wysokie stężenie tych związków, mogą mieć problemy z oddychaniem, skarżyć się na nudności i cierpieć z powodu zapalnie spojówek, gardła i nosa. Poza tym świece zapachowe wytwarzają formaldehyd. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska oficjalnie uznała tę substancję za potencjalnie rakotwórczą.

bFdOjxnr

Szczególnie niebezpieczne są kadzidełka i świece zapachowe zawierające limonen, który najczęściej występuje w zapachach cytrynowych. Gdy ta substancja uwolni się do powietrza, zmienia się w niebezpieczny dla organizmu formaldehyd. Wyniki badań przeprowadzonych przez brytyjskich naukowców z Uniwersytetu w Yorku potwierdziły, że formaldehyd szkodzi naszemu zdrowiu.

Żeby uniknąć dolegliwości, jakie mogą pojawić się na skutek palenia świec zapachowych i kadzidełek, nie należy ich używać cały czas i zapalać kilku naraz, szczególnie w zamkniętych i słabo wentylowanych pomieszczeniach.

bFdOjxnx

Kiedy świeca zapachowa całkowicie się wypali, trzeba koniecznie przewietrzyć pomieszczenie. Jeśli zdarza nam się korzystać z tego rodzaju zapachowych artykułów, warto postawić w swoim mieszkaniu rośliny oczyszczające powietrze, takie jak paprotka, lawenda lub pelargonia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFdOjxnS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
Mark
miesiąc temu
Teraz niema raka. Teraz jest kovid.
Wald
miesiąc temu
Dlaczego nie piszą o szczypawkach, ktorymi zaszczepia się ludz,o tym, że są to preparaty inż. genetycznej polegając na lekarzach niezależnych, których obdarzam. olbrzymim zaufaniem Dlaczego nie zajmą się żywnością, którą kokonsumuje społeczeństwo w której znajduje się cała tabela trucizn.
Graszka
miesiąc temu
Tak za tymi szczepieniami... Nie każdy się szczepić, to jego sprawa ale.. Pozwalniali pewnie u nas w piekarni dwie osoby anty... I dobrze... Tu pieniądze wydają a za chwilę podają chleb. Jest druga sprawa.. Do Pan, które sprzedają jaja na ulicy też powinien uklonic się sanepid... Brudne ręce szybko przenoszą bakterie czy wirusy.
bFdOjxnT
Rafek
miesiąc temu
Szczepionki bardziej szkodliwe ...
Magda
miesiąc temu
To czemu sprzedają takie rzeczy, gdzie są służby w tym kraju, też na imprezie u Rydzyka,?
JRS
miesiąc temu
no a co powiecie o świecach sojowych z naturalnymi olejkami eterycznymi
Andrzej
miesiąc temu
A co powiedzieć o sklepach, w których specjalnie rozpyla się woń dla zwiększenia sprzedaży???!!! Gdzie jest sanepid?
Ktoś
miesiąc temu
Najlepiej w ogóle kupić trumnę, położyć się w niej i cierpliwie czekać.
Dr Zgon
miesiąc temu
Nowa świeca zapachowa bayera"spritzen hydroxygrafen",spala plucka szybciej niż klasyczna igła.
Tw27
miesiąc temu
A teraz co by nie kupił wszystko jest rakotwórcze!!! Taka smutna prawda, wystarczy odwiedzić przychodnię ile jest małych dzieci skazanych na cierpienie przez wszechobecną truciznę w każdym produkcie!!!
Mniejsze zło
miesiąc temu
Kadzidełka skutecznie eliminują złego ducha który rzuca się m. in. na płuca i chyba nie lubi limonen podobnie jak czosnku, nie wszystkie działają skutecznie
Elutek
miesiąc temu
To jest nieodpowiedzialne, że najpierw produkuje się coś i sprzedaje a dopiero po latach są jakieś badania.☹️ Teraz często się czyta, że jakieś naczynia czy łopatki, które są już sprzedane, zawierają jakąś truciznę, 🙈
TJY
miesiąc temu
Mój brat pracuje w sprzedaży płatnej telewizji i ma dosyć ludzi którzy mówią bez sensu i składu czy jest w szczepionkach formaldehyd nie wiem ale metale ciężkie uszkadzające mózg są na pewno a na mojego brata i wujka szczepionka zadziałała w ten sposób, że zatkało mu uszy tak że niewiele słyszał.
bFdOjxnL
Waldi
miesiąc temu
Proszę napisać o szkodliwości szczepionek a nie pierdoły pisać o swieczkach zapachowych.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić