Kamil S. Sikora| 
aktualizacja 

Zakazane przed seksem. Pożądanie u mężczyzny drastycznie spadnie

174

Aby nasze życie intymne było satysfakcjonujące, warto nie tylko wiedzieć, co wzmaga nasze libido, ale również co osłabia naszą ochotę na miłosne igraszki. Oto rzeczy, których nie powinieneś robić przed seksem.

Zakazane przed seksem. Pożądanie u mężczyzny drastycznie spadnie
Niektóre produkty to zabójcy libido (Alex Potemkin - AlexArtPhoto)

Chociaż truskawki, czekolada czy owoce morza należą do naturalnych afrodyzjaków, to zjedzone w dużych ilościach mogą sprawić, że zamiast ochoty na seks, będziemy mieli ochotę na drzemkę. Jeśli masz ochotę na słodkie, lepiej zjedz kostkę, a nie tabliczkę czekolady.

W zwiększeniu libido nie pomogą też napoje energetyczne. Chociaż na pewno na początku poczujesz przypływ energii i będziesz pobudzony, to ze względu na wysoką zawartość cukru taki napój sprawi, że szybko poczujesz się zmęczony i senny. Co ciekawe, zakazane są również miętowe gumy do żucia i preparaty odświeżające oddech na bazie mięty pieprzowej. W ich składzie znajdziemy bowiem mentol, który obniża poziom testosteronu. W konsekwencji pożądanie u mężczyzn drastycznie spada.

Niewskazane jest również picie alkoholu i palenie papierosów. Napoje wysokoprocentowe mogą doprowadzić do problemów z erekcją. Z kolei nieprzyjemny zapach z ust wydobywający się z ust palacza, nigdy nie będzie sprzyjać miłosnym uniesieniom.

Przed seksem nie warto też rozmyślać o sprawach, które masz do zrobienia, o zakupach, problemach do rozwiązania czy rozmowach do przeprowadzenia. Te wszystkie myśli skutecznie oderwą cię od przyjemnych rzeczy i szybko stracisz ochotę na intymne chwile. Postaraj się również nie denerwować.

Naukowcy udowodnili, że stres ma fatalny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale i na libido. Jeśli jesteś zestresowany na co dzień, możesz nie mieć ochoty na seks nawet przez kilka miesięcy. Jeśli tak jest, warto skorzystać z technik relaksacyjnych, medytacji lub skonsultować swój problem z lekarzem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić