aktualizacja 

Zakazane w USA, w Polsce kupisz bez problemu. Niebezpieczne dla zdrowia i życia

603

Niektóre produkty spożywcze, chociaż są smaczne, mogą być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dowiedz się, którymi produktami najłatwiej się zatruć.

W Stanach Zjednoczonych zabroniona jest dystrybucja niepasteryzowanej żywności
W Stanach Zjednoczonych zabroniona jest dystrybucja niepasteryzowanej żywności

Niepasteryzowane produkty nabiałowe

L. monocytogenes to bakteria, która wywołuje listerię. Ta niebezpieczna choroba powoduje gorączkę, dreszcze, bóle mięśni, a w skrajnych przypadkach nawet przedwczesny zgon. Spożywanie niepasteryzowanego sera lub mleka zwiększa ryzyko zakażenia listerią, więc lepiej wybierać produkty, które zostały poddane pasteryzacji. Ze względu na zagrożenie dla życia i zdrowia, w Stanach Zjednoczonych zabroniona jest dystrybucja niepasteryzowanej żywności.

Surowe mięso i jaja

Jedząc tatara z surowym jajkiem lub niedosmażone czy niedogotowane mięso trzeba mieć świadomość, że w ten sposób narażamy się na salmonellę. Żeby zmniejszyć ryzyko zakażenia, najlepiej sięgać po mięso poddane uprzednio odpowiedniej obróbce termicznej, a jajka najlepiej jeść po ugotowaniu na twardo. Zanim rozbijemy jajko na patelni, warto pamiętać, żeby wcześniej sparzyć skorupkę gorącą wodą.

Konserwy

Żywność zakonserwowana w niewłaściwy sposób, także może być groźna dla zdrowia. Jeśli w lodówce znajdziemy przeciekająca konserwę, która nieprzyjemnie pachnie lub ma wybrzuszoną puszkę, lepiej wyrzućmy ją do kosza. W ten sposób unikniemy zatrucia jadem kiełbasianym.

Gotowe kanapki, ciastka i sałatki

Bardzo popularne gotowe przekąski, jeżeli są przygotowane w niewłaściwych warunkach, mogą zawierać szczepy bakterii gronkowca. W sytuacji, kiedy nie jesteśmy pewni z jakiego źródła pochodzą tego rodzaju artykuły, lepiej z nich zrezygnować.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić