Żółte zęby i wybielanie? Dentysta ostrzega

17

Doktor Tristan Peh wyjaśnił tajemnicę żółknięcia zębów. Okazuje się, że jeden z najpopularniejszych sposobów zapobiegania temu zjawisku jest kłamstwem.

Żółte zęby i wybielanie? Dentysta ostrzega
Dr Tristan Peah (Twitter.com)

Doktor Tristan Peh słynie z aktywności w mediach społecznościowych. Niedawno dentysta został zapytany przez swoich obserwujących o sposoby na wybielanie zębów. Ekspert zabrał głos w sprawie, a jego porady wzbudziły zdziwienie wśród wielu internautów.

Dentysta rozwiał wątpliwości swoich obserwatorów na TikToku. Wyjaśnił, że intensywne szczotkowanie wcale nie pomaga w wybielaniu zębów. Okazało się, że jest zupełnie na odwrót. Podczas ich zbyt intensywnego mycia może dojść do starcia szkliwa i powstania prześwitu żółtego koloru warstwy zęba nazywanej zębiną. Ekspert radzi, aby delikatnie używać miękkiej szczotki. Dodał również, że jedyną opcją na bielsze zęby jest wybielanie, do którego można użyć zarówno produktów dentystycznych, jak i specjalnych nakładek.

Zęby są naturalnie żółte z powodu drugiej warstwy, zębiny - powiedział dentysta.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Ekspertka ostrzega

Coraz bardziej popularne stało się golenie zębów w celu dopasowania "licówek". Zabiegi tego typu stanowczo odradza dr Shaadi Manouchehri. Na swoim kanale na TikToku przekonywała, że może to spowodować uszkodzenie nerwów. Dentystka z Londynu dodała również, że kolejnym argumentem przeciw jest konieczność wymiany licówek co 10/15 lat.

Golenie zębów aż do kołków może uszkodzić nerwy, a w przyszłości doprowadzić do konieczności leczenia kanałowego - przyznała dr Shaadi Manouchehri.
Zobacz także: Wróblewski to twardziel? Kandydat PiS na RPO krótko odpowiedział
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić