Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Szukali w Wuhan źródeł pandemii. Wielkie zaskoczenie w Chinach

15
Podziel się

Chiński naukowiec, który należy do zespołu badającego pochodzenie koronawirusa, skarży się na brak odpowiedniej komunikacji ze strony WHO. Twierdzi, że międzynarodowi eksperci znajdują się pod "presją polityczną".

Szukali w Wuhan źródeł pandemii. Wielkie zaskoczenie w Chinach
Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus (YouTube)
bEUXJJXF

Jeden z chińskich ekspertów ze wspólnego zespołu WHO-Chiny, która szukał w Wuhan źródeł pandemii, skrytykował Światową Organizację Zdrowia. W rozmowie z "Global Times" powiedział, że chińscy naukowcy nie zostali powiadomieni o tym, że w przyszłym tygodniu zostanie opublikowany pełen raport z dochodzenia dotyczącego COVID-19.

Chiński ekspert stwierdził, że ogłoszenie opublikowania raportu przez urzędnika WHO było "dość zaskakujące", ponieważ tego typu działania powinny być prowadzone w oparciu o bezpośrednią komunikację między ekspertami chińskimi i zagranicznymi.

bEUXJJXH

Eksperci WHO są pod presją polityczną?

Naukowiec, który wolał pozostać anonimowy, twierdzi, że podczas rozmów z międzynarodowymi ekspertami WHO dostrzegł, że są pod "namacalną presją polityczną". Dlatego strona chińska obawiała się, że raport końcowy może odbiegać od poprzedniego konsensusu i wykraczać poza badania naukowe.

Prace nad raportem powinny być prowadzone w oparciu o bezpośrednią komunikację między ekspertami chińskimi i zagranicznymi, a mimo to eksperci chińscy nie otrzymali żadnych istotnych informacji - powiedział ekspert.
bEUXJJXN

Rozmówca "Global Times" twierdzi, że nie jest jasne, kto wywiera presję na międzynarodowych ekspertów. Może ona pochodzić z kilku krajów.

Śledzenie pochodzenia wirusów jest kwestią nauki, na którą polityka nie powinna i nie może mieć wpływu. Chińscy i zagraniczni naukowcy są zniesmaczeni aktami upolitycznienia - powiedział.

Rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian powiedział, że 300-stronnicowy raport WHO w języku angielskim został wysłany chińskim ekspertom dopiero 17 marca. Wciąż nie otrzymali oni jednak wersji w języku chińskim. Dodał, że Chiny natychmiast skontaktowały się z WHO, gdy urzędnik ogłosił, że raport o pochodzeniu koronawirusa zostanie opublikowany w przyszłym tygodniu.

bEUXJJXO
To, czy raport zostanie opublikowany w przyszłym tygodniu, zależy od rozmów między ekspertami chińskimi i zagranicznymi - powiedział Zhao Lijian.

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa. WHO jednoznacznie o preparacie AstraZeneca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUXJJYi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
Polak
6 miesięcy temu
To takie chamskie komentarze wstyd
Danka
9 miesięcy temu
Chinczycy nie dali rady ale totalna platforma i lewica bolszewicka sobie poradzi
Renata
9 miesięcy temu
Totalna platforma wszystko wie i rozwiąże problemy zadne tam W H O
bEUXJJYj
PSYCHOZA
9 miesięcy temu
ŚWIATOWA
ratownikmedyc
9 miesięcy temu
maja krew na rękach
kloss88
9 miesięcy temu
najbardziej korupcyjna organizacja to WHO
max
9 miesięcy temu
No wiadomo , chińscy naukowcy nie są pod naciskiem politycznym...żart dnia
,proszęopomoc
9 miesięcy temu
.,,,Dzień dobry ,,błagam,.ludzi dobrego serca o jakąkolwiek pomoc ,..przepraszam ,że tutaj piszę..nie wiem co robić., Jestem samotną matką dwójki dzieci,, (5 latek Synek i Córka 3 latka) .. Sytuacja nasza jest taka,. że ,ledwo pokrywamy Nasze rachunki i ledwo starcza nam na codzienne życie.. . Dwa lata temu Wzięłam Kredyt,.. 4tyś Na Remont domu...Zimą na ścianach wychodziła pleśń i Dzieci Chorowały,... Remont Był Konieczny... rata kredytu 800zł+ rachunki...Ja Szukam pracy ,,, niestety , pandemia wszystko utrudnia.,Moje Dzieci mogą być w przedszkolu do godziny 15:00 ,.póżniej.. nie ma ich kto odebrać..,Jestem już zrozpaczona i czuję się bezsilna... W nocy z masy obowiązków przy pociechach, troszczeniu się by miały co jeść,.. przemęczenia oraz woecznymi myślami czy straczy... do jutra... w nocy zdarza mi sie płakać... Gdyby ktoś tu.. mógł chociaż,. pomóc nam...będę wdzięczna z całego serca. Dziękuje za przeczytanie i poświęcenie czasu na to... Życzę Wszystkim dobrego wstającego Niedzielnego dnia ., Agnieszka z Torunia,, SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA:87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7 ..,
SuperGość
9 miesięcy temu
A jednak Trump miał rację gdy powiedział, że nie będzie finansował propagandy chińskich komunistów i niekompetencji zarządu WHO. Ciekaw jestem kiedy dojrzeje do tego zadania Biden?
A12B
9 miesięcy temu
Po to jest komisja żeby opublikowała raport bez ingerencji innych Państw np.Chin.
lkhgty
9 miesięcy temu
Wszystkich tych expertow do jednego worka i do morza wrzucic. Wszyscy klamia, biora kase i maja ludzi w nosie.
Misiek
9 miesięcy temu
NWO dąży do nowego porządku świata.
Dorcia
9 miesięcy temu
WHO jak zwykle napisze to co chce. Bo oni nadają się do brania pieniędzy i straszenia ludzi - a może to WHO wywołało Wirusa niech się przyzna
bEUXJJYb
hehehe
9 miesięcy temu
who to organizacja polityczno-ideowa, TO NIE SĄ EKSPERCI od ochrony zdrowia, to banda komunistów, globalistów i marksistów - chcą zrobić nowy porządek, tylko tym się kierują. podobnie jak onz
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić