REKLAMA
Odświeżone 8 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jan Muller21.11.17 (15:13)

300 imigrantów szturmowało granicę UE. Interweniowało wojsko

Kilkuset nielegalnych migrantów próbowało wdrapać się na płot graniczny z Unią Europejską. Na drodze stanęło im wojsko.
Twitter.com/FronterasFiltro

*Wczesnym rankiem 21 listopada 300 mieszkańców różnych państw Afryki Subsaharyjskiej wdarło się w pobliże ogrodzenia między Marokiem a Hiszpanią. *O incydencie poinformowało biuro prasowe hiszpańskiej straży granicznej pilnującej dostępu do hiszpańskiej enklawy w Afryce.

Tylko niewielka grupa zdołała wdrapać się na zakończony drutem kolczastym płot. Większość zatrzymało marokańskie wojsko - portal ceutaactualidad cytuje pograniczników.

REKLAMA

Hiszpania szybko zyskuje na popularności jako kierunek ucieczki migrantów. Próbują wedrzeć się na teren Unii Europejskiej zarówno lądem oraz drogą morską. Ostatnio na początku listopada 80 osób usiłowało wejść na teren Ceuty. A w ostatni weekend statki ratownicze i okręty hiszpańskiej marynarki wojennej uratowały u afrykańskich wybrzeży 44 łodzie z 650 imigrantami, w większości obywatelami Algierii.

Według relacji organizacji humanitarnych, mundurowi wyłapujący nielegalnych przybyszy traktują ich "w sposób nieludzki". Przejawiać się to ma m.in. tym, że z owych 650 migrantów 519 przeniesiono do nowego, aczkolwiek regularnego, więzienia w pobliżu Malagi. MSW Hiszpanii wyjaśniło, że w tradycyjnych ośrodkach dla uciekinierów z Afryki czy Bliskiego Wschodu po prostu zabrakło miejsca.
 
*Zobacz także:Kanada otwiera granice imigrantom. Przyjmie milion osób *

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij