REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski05.07.19 (10:53)

7 zł za gałkę lodów Gessler. Polacy nie chcą tyle płacić [NASZE BADANIE]

Magda Gessler wypuściła na rynek lody "Ice Queen". Na Starym Mieście w Warszawie za gałkę trzeba było zapłacić początkowo 9 zł. Później cenę obniżono do 7 zł. Zapytaliśmy Polaków, czy są skłonni wydać tyle pieniędzy na gałkę lodów.
BARTOSZ KRUPA / East News

Lody "Ice Queen" powstały w oparciu o recepturę prababci Magdy Gessler, która spędziła całe życie na Sardynii. Po wojnie babcia restauratorki przeniosła tę recepturę na grunt Polski. Teraz z lodami weszła na rynek Gessler. Swoją premierę miały one na początku czerwca. I ludzie od razu zostali zwaleni z nóg – ale nie smakiem, tylko ceną.

W jednym z lokali w Warszawie za gałkę trzeba było zapłacić najpierw 9, a potem 7 zł. Jak wynika z naszego badania przeprowadzonego na panelu Ariadna, niewielu Polaków jest gotowych tyle wydać. Tylko 2 proc. pytanych twierdzi, że zapłaciłoby za gałkę lodów 5 zł lub więcej.

REKLAMA

To zły sygnał dla Gessler. Jej lody można wprawdzie kupić taniej – we Wrocławiu gałka kosztuje 6 zł – ale, jak pokazuje nasze badanie, taka cena także odstrasza klientów.

Zobacz też: Imperium Magdy Gessler zagrożone? "Cena zabije ten biznes"

Zdecydowana większość Polaków – 66 proc. – jest skłonna zapłacić za gałkę lodów maksymalnie 2-3 zł. Wystarczy, żeby cena nieznacznie podskoczyła, a nasz apetyt na lody maleje. Gotowość do wydania góra 4-5 zł deklaruje już tylko 12 proc. pytanych.

Co ciekawe, dla wielu barierą jest już złotówka. Aż jedna piąta, czyli 20 proc. pytanych, stwierdziło, że nie wydałoby na gałkę więcej niż 1 zł. Tej części respondentów pozostaje chyba obejść się smakiem, bo ofert z gałką lodów za złotówkę właściwie nie sposób znaleźć. Sam wafelek kosztuje zazwyczaj 50 groszy.

Panel Ariadny
lody

Sugerowana cena lodów Magdy Gessler jest ponoć niższa od tej, jaką trzeba zapłacić na Starym Mieście w Warszawie. Ostateczną cenę wyznacza franczyzobiorca – stąd różnica między cenami w Warszawie a np. we Wrocławiu. Lody "Ice Queen" można jeszcze kupić w Radomiu, Skaryszewie i Gostyninie.

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1040 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 28 czerwca – 2 lipca 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij