o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

25-latek ofiarą zamachu w Londynie. "Był zbyt dobry dla tego świata"

60
Podziel się

Ujawniono tożsamość jednej z dwóch ofiar piątkowego zamachu na London Bridge. To 25-letni Jack Merritt, absolwent Uniwersytetu Cambridge.

25-latek ofiarą zamachu w Londynie. "Był zbyt dobry dla tego świata"
(Instagram.com, @jackdavidmerritt)
bDTesDTp

W zamachu w Londynie zginęły 2 osoby, a 3 zostały ranne. Jedną z ofiar śmiertelnych był 25-letni Jack Merritt, absolwent prawa i kryminologii na Uniwersytecie w Manchesterze i Uniwersytecie Cambridge. Żal po jego śmierci wyraziło wielu jego bliskich, w tym brytyjski raper Dave.

Piękny duch, który zawsze stawał po stronie słabszych - opisał syna ojciec.

Jedna z najbardziej bolesnych rzeczy. Jack Merritt był najlepszym facetem. Poświęcił swoje życie pomaganiu innym, to był prawdziwy zaszczyt spotkać kogoś takiego jak ty i i nigdy nie zapomnę wszystkiego, co dla nas zrobiłeś - napisał Dave.

bDTesDTr

Był zbyt dobry dla tego świata. Pracował i wierzył w coś, co pewnego dnia zmieni sposób, w jaki postrzegamy świat - powiedziała przyjaciółka 25-latka, Daisy Knock.

Jack Merritt był koordynatorem kursu dla byłych więźniów odbywającego się w budynku Fishmongers' Hall w Londynie. To właśnie tam rozpoczął się piątkowy atak. 28-letni Usman Khan najpierw groził wysadzeniem budynku w powietrze, po czym wyjął nóż i zaatakował nim kilka osób.

Napastnik wybiegł na London Bridge i próbował atakować przechodniów. W pościg za nim ruszyło kilka osób, które powaliły go na ziemię. Wśród nich był mężczyzna z gaśnicą oraz Polak, który zerwał ze ściany restauracji w Fishmongers' Hall kieł narwala. Po chwili nożownik został zastrzelony przez policję.

bDTesDTx

W 2012 r. Usman Khan został skazany na 16 lat pozbawienia wolności za terroryzm. W grudniu 2018 r. został warunkowo zwolniony z więzienia. Był objęty dozorem w formie w elektronicznej opaski na nodze.

Zobacz także: Zobacz także: Tam zatrzymał się czas. Ponure nagranie z wnętrza "grobowca"
bDTesDTy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDTesDTS
KOMENTARZE
(60)
🤔
rok temu
KTOŚ POWINIEN SIĘ ZEBRAĆ I RZĄD'Y KRAJÓW KTÓRE NALEGAJĄ NA WPUSZCZANIE BANDYTÓW POZWAĆ DO SĄDU I POSŁAĆ ICH Z TORBAMI BEZ PRAWA DO ODPRAWY I RENTY ZA CZAS POBYTU W RZĄDZIE !!!!!!!
:)
rok temu
I cała jego praca, poświęcony czas na naukę zdobywanie wiedzy i umiejętności poszedł w piach. W imię czego? Importu morderców? Mało ich było?
gość
rok temu
Czy ja długo muszę powtarzać, że jak już wpuściliście tych nachodźców do swoich krajów to powinno być stosowane wobec nich prawo odpowiedzialności zbiorowej obejmujące całe ich rodziny natychmiastową deportacją. Dla kogoś kto nie potrafi żyć w tak zróżnicowanym społeczeństwie i szanować rządzącym nim zasad nie ma miejsca dla takich kreatur.
bDTesDTT
Gosc
rok temu
Terrorysta skazany na 16 lat wiezienia, po 7 latach przeprowadza kolejne zamachy w ktorych gina ludzie. Ci co go wypuscili maja teraz krew na rekach.
Mary
rok temu
Ten kto pozwolił na jego wypuszczenie powinien iść siedzieć, a cały jego majątek powienien zostać podzielony pomiędzy rodziny ofiar.
Najnowsze komentarze (60)
kluc
rok temu
gościu na młodego masona wygląda... kolczyki, pierścienie na palcu - wcale mi jakoś typa nie żal.
Mary
rok temu
On mógł wywalczyć w przyszłości sprawiedliwość dla tylu ludzi a stał się jedną z ofiar, ale kogo, z punktu widzenia ateistki. Ludzie którzy zabijają za wiarę muszą być wyjątkowo ograniczeni rozwojowo i myśleć w całkowicie inny sposób, już od dziecka ich popsuli.. Tego się nie resocjalizuje, to jak oduczyc kilku letniego psa szczekac na koty xd
xtx
rok temu
przykre
layers
rok temu
ładnie politycy zgotowali im los,a wszystko obywatele nie maja głosu bo ma byc i koniec,a portale i tv propagandowe zawsze pokazuja dzieci i pare kobiet chodzi o to zeby wzbudzic litosc w ludziach to ich strategia ,tak sie robi do osiagniercia swoich cełow,a to przymusowa relokacjia któa nas zmusza PO,bo inni przyjmuja ,tak przyjmuja bo nie maja wyboru przymusza sie tych obywateli do tego.!!!kłamcy!!
Bezsens
rok temu
Kto zwalnia takiego gościa?? Powinny zostać wyciągnięte konsekwencje wobec osoby, która go zwolniła z wiezienia. A może ktoś wziął za to kasę??? Terrorysta powinien odsiadywać dożywocie w kamieniołomach, żeby mu zapał minął. Wziąłbym za pewnik, że po wyjściu na wolność, niezależnie czy to po roku czy po 25 w końcu dopuści się zamachu.
goldengecko
rok temu
Tak się właśnie kończy wypuszczanie terrorystów Warunkowo w Polsce za zastrzelenie takiego terrorysty funkcjonariusz odpowiadał by za nieumyślne użycie broni
wr
rok temu
W 2012 r. Usman Khan został skazany na 16 lat pozbawienia wolności za terroryzm. W grudniu 2018 r. został warunkowo zwolniony z więzienia. Przedostatni akt sztuki pod tytułem "Europejski romans z islamem"...
władek
rok temu
Bandyci won z Europy --wszyscy jak jeden mąż. Do swoich krajów.i wyżywać sie na równych sobie.
bDTesDTL
HANS
rok temu
Najgorsi z nich zabierają ze sobą najlepszych z nas. Kiedy Europa się ocknie i zacznie robić coś z terrorystami, a nie wypuszczać ich z opaską elektroniczną na nodze? To jest wojna, tylko zachód jeszcze o tym nie wie.
Bicz Boży
rok temu
Trzeba go było nie wypuszczać to nie doszłoby do tej tragedii. Przynajmniej teraz. A najlepiej takich zastrzelić podczas próby ucieczki.
Jxzvpol
rok temu
Winny jest tu Islam i trzeba wypalić tego wirusa z Europy .
pytanie
rok temu
Szkoda tak mlodego i dobrego czlowieka. Czy dalej powinno sprowadzac sie do Europy tych brodatych?
Gość
rok temu
Głupota liberalnych rządów, gościa skazanego za terroryzm wypuszcza się wcześniej z więzienia! Dozór elektroniczny? Buahahaha... faktycznie zadziałał.
ANIA
rok temu
Hmmm Możliwe, że ten Jones Ford, który był na przepustce z więzienia, uczestniczył w kursie Jacka dla byłych więźniów. Niesamowity zbieg okoliczności.. Nie rozumiem jak mordercy mogą mieć przepustki i chodzi sobie po ulicy... To nie jest w porządku wobec rodziny ofiary i wobec nieświadomego społeczeństwa. W tym przypadku Ford bez wątpienia jest bohaterem i należy mu się podziękowanie ale czy fakt, że był na przepustce nie przeraża? Trudna sprawa... bardzo trudna... Dwaj byli więźniowie, jeden zwolniony warunkowo to terrorysta, drugi na przepustce , bohater....
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić