Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

25-latek ofiarą zamachu w Londynie. "Był zbyt dobry dla tego świata"

72

Ujawniono tożsamość jednej z dwóch ofiar piątkowego zamachu na London Bridge. To 25-letni Jack Merritt, absolwent Uniwersytetu Cambridge.

25-latek ofiarą zamachu w Londynie. "Był zbyt dobry dla tego świata"
(Instagram.com, @jackdavidmerritt)

W zamachu w Londynie zginęły 2 osoby, a 3 zostały ranne. Jedną z ofiar śmiertelnych był 25-letni Jack Merritt, absolwent prawa i kryminologii na Uniwersytecie w Manchesterze i Uniwersytecie Cambridge. Żal po jego śmierci wyraziło wielu jego bliskich, w tym brytyjski raper Dave.

Piękny duch, który zawsze stawał po stronie słabszych - opisał syna ojciec.

Jedna z najbardziej bolesnych rzeczy. Jack Merritt był najlepszym facetem. Poświęcił swoje życie pomaganiu innym, to był prawdziwy zaszczyt spotkać kogoś takiego jak ty i i nigdy nie zapomnę wszystkiego, co dla nas zrobiłeś - napisał Dave.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Był zbyt dobry dla tego świata. Pracował i wierzył w coś, co pewnego dnia zmieni sposób, w jaki postrzegamy świat - powiedziała przyjaciółka 25-latka, Daisy Knock.

Jack Merritt był koordynatorem kursu dla byłych więźniów odbywającego się w budynku Fishmongers' Hall w Londynie. To właśnie tam rozpoczął się piątkowy atak. 28-letni Usman Khan najpierw groził wysadzeniem budynku w powietrze, po czym wyjął nóż i zaatakował nim kilka osób.

Napastnik wybiegł na London Bridge i próbował atakować przechodniów. W pościg za nim ruszyło kilka osób, które powaliły go na ziemię. Wśród nich był mężczyzna z gaśnicą oraz Polak, który zerwał ze ściany restauracji w Fishmongers' Hall kieł narwala. Po chwili nożownik został zastrzelony przez policję.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W 2012 r. Usman Khan został skazany na 16 lat pozbawienia wolności za terroryzm. W grudniu 2018 r. został warunkowo zwolniony z więzienia. Był objęty dozorem w formie w elektronicznej opaski na nodze.

Zobacz także: Zobacz także: Tam zatrzymał się czas. Ponure nagranie z wnętrza "grobowca"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić