REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Angelika Karpińska08.08.19 (14:28)

Adolf Hitler był wnukiem Żyda. Naukowiec znalazł dowód

Dziadek Adolfa Hitlera był Żydem. Wcześniejsze podejrzenia dotyczące pochodzenia zbrodniarza stojącego na czele III Rzeszy zostały potwierdzone. W czasopiśmie naukowym "Journal of European Studies" opublikowano badania na temat przodków Adolfa Hitlera.
Bettmann / Contributor / Getty Images

Twierdzenia o domniemanym żydowskim pochodzeniu Adolfa Hitlera zostały po raz pierwszy wysunięte przez jego współpracownika, Hansa Franka. Generalny Gubernator okupowanych ziem polskich miał znaleźć dowody na to, że ojciec nazistowskiego przywódcy był nieślubnym dzieckiem Anny Marii Schicklgruber oraz Żyda o nazwisku Frankenberger.

Frankenberger miał przez 14 lat płacić na syna alimenty. Dowodem miała być również wieloletnia korespondencja między nim a Anną Marią Schicklgruber, z której jasno wynikało, że mieli razem dziecko.

REKLAMA

Doniesienia Hansa Franka o Adolfie Hitlerze były wielokrotnie kwestionowane. Niemiecki pisarz Nikolaus von Preradovich twierdził, że w 1836 r., czyli w czasie gdy babcia Hitlera zaszła w ciążę, w Grazu w Austrii nie było Żydów.

Zobacz także: Jak Polacy chcieli zabić Hitlera

Autor najnowszego badania, doktor Leonard Sax twierdzi, że znalazł dowody na to, że w pierwszej połowie XIX wieku w austriackim mieście jednak istniała społeczność żydowska. Jednocześnie naukowiec przekonuje, że Hans Frank miał rację i Adolf Hitler miał żydowskie korzenie.

Myślę, że neonaziści są obrażeni sugestią, że Hitler miał żydowskiego dziadka, ponieważ nienawidzą Żydów. Natomiast Żydów obraża sugestia, że Hitler miał żydowskiego dziadka, ponieważ nienawidzą Hitlera. Ale teraz, gdy minęło tyle lat od końca Trzeciej Rzeszy, może w końcu zastanowimy się nie nad tym, co jest obraźliwe, ale co jest prawdą? - powiedział Leonard Sax w rozmowie z "Daily Mail".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij