Wróć na
Barbara Jaros
|
aktualizacja

Powojenny los Adolfa Hitlera. FBI odtajniło akta z 1945 roku

226
Podziel się

Z odtajnionych dokumentów wynika, że FBI rozpatrywało wersję wydarzeń, zgodnie z którą Adolf Hitler nie popełnił samobójstwa 30 kwietnia 1945 roku.

Powojenny los Adolfa Hitlera. FBI odtajniło akta z 1945 roku
(Wikimedia Commons CC BY)
bCFHUdVN

Wódz III Rzeszy miał rzekomo dostać się do Argentyny. Z informacji, która uzyskała wtedy amerykańska agencja rządowa wynikało, że dopłynął do niej łodzią podwodną. Miało to mieć miejsce 5 miesięcy po tym, jak ciało Hitlera znaleziono w berlińskim bunkrze. Jak donosi "Mirror", akta pochodzą z 21 września 1945 roku.

Według historyków Hitler popełnił samobójstwo prawie dokładnie 74 lata temu. Od dawna krążą jednak plotki o rzekomym przetrwaniu wojny przez zbrodniarza. Akta FBI ujawniają śledztwo, które toczyło się w sprawie ucieczki Hitlera, w tym bogatą korespondencję między ówczesnym dyrektorem agencji Johnem Edgarem Hooverem i jego podwładnymi. Z dokumentów wynika, że biuro śledcze dostało poufną informację o dwóch tajemniczych łodziach podwodnych, które dwa tygodnie po upadku Berlina przybiły od wybrzeża Argentyny.

Informacja pochodziła od osoby, która "chciała uniknąć deportacji do Argentyny". Z jej relacji wynikało, że nazistowski przywódca cierpiał na astmę i wrzody. Do Ameryki Południowej miał przypłynąć razem z około 50 osobami, prawdopodobnie urzędnikami i członkami ich rodzin. Informator wymienił też z nazwiska 6 wysoko postawionych Argentyńczyków, którzy pomogli znaleźć schronienie dla nazistów.

bCFHUdVP

Zobacz też: Sensacyjne doniesienia z dziennika oficera SS. Hitler ukrył w Polsce 260 ciężarówek złota

FBI zamknęło śledztwo z powodu "braku dowodów potwierdzających historię". Zdaniem agencji podane informacje były "niekompletne". W uzasadnieniu napisano też, że "nie ma możliwości namierzenia lokalizacji Hitlera przy tak małej liczbie danych".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCFHUdWq
KOMENTARZE
(226)
to po pierwsz...
rok temu
Po pierwsze w ramach reparacji Niemcy mają sprzątnąć BAŁTYK Z NAZISTOWSKICH BOMB CHEMICZNYCH
Abc
rok temu
Nie zdziwiłbym się gdyby Żydzi to sfinansowali.
Siwyjon
rok temu
Każdy logicznie myślący człowiek wie że nie popełnił samobojstwa tylko uciekł nawet jak jego stan umysłu był zły
bCFHUdWr
m_czester
rok temu
Ten zbrodniarz jest chyba bardziej popularny po śmierci , niż był za życia. Jakoś nie słychać sprzeciwów ze strony środowisk , które tak bardzo protestują w obronie kukły Judasza. Dziwny jest ten świat.
Invader7
rok temu
Przypominam, że w 1945 roku Watykan pomagał faszystom w ucieczce do Ameryki Południowej, w zamian za złoto z obozów koncentracyjnych.
Najnowsze komentarze (226)
sierz74
rok temu
amerykanie dzieki niemiecim nazista ruszyli z programem kosmicznym a dzieki von Braunowi wyladowali na ksiezycu to o czym mowa . . .
GunSheep
rok temu
Chcecie powiedzieć, że z Argentyny przeprowadził się do Peru i dlatego - Słońce Peru? Aaa... Dobre, dobre. Nie ma jak profesjonalne dziennikarstwo śledcze ;)
1
rok temu
TVN najlepiej kręci filmiki z Hitlerem
mark
rok temu
najpier niech amerykanie uderza sie w piersi i powiedzia z ilu ss-manow tanjniakow zbrodniarzy korzystali dla swoich interesow i ile dzieki tym uratowali - wielcy przywodcy demokracji
antyusek
rok temu
Amerykańskie brednie.choć można się nie dziwić , że zbrodniarze i bandyci USA ratowali barbarzyńców sobie podobnych. Żeby Rosjanie pogonili amerykanów i zatrzymali się nad oceanem a Niemczech wspominano by tylko w historii to świat byłby dużo lepszy
Piss
rok temu
Najwięcej zbrodniarzy SS uratował Watykan ,który szmuglował ich do Argentyny
rrrrr
rok temu
testujecie opinię publiczną na takie newsy? przecież cały czas trąbią o tym kanały dokumentalno-historyczne ... nic nowego ...
Tom
rok temu
Jasne że przeżył. Powiem więcej. Za oddanie technologii amerykana miał spokój w zaciszu Ameryki Południowej
bCFHUdWj
j/ko
rok temu
no i co z dziećmi ??? może teraz 3 rzeszę chcą budować bez wojny landy nam zafundują zamiast państw , ile by miały lat ???może wrócili już do Niemiec po operacjach plastycznych ??? kto to wie??? albo ich dzieci !!!!!
kisiel
rok temu
Pou
jfk
rok temu
A te łodzie podwodne to były amerykańskie czy brytyjskie?
Pit
rok temu
Nie wierze w jego śmierć. Tylu niższych rangą nazistów uciekło a on by popełnił samobójstwo? Jeszcze to ciało którego dzięki Rosjanom nikt nigdy nie zbadał jak należy. Moim zdaniem umarł wiele lat po wojnie w Argentynie a różne powojenne interesy z Rosją i USA (pozyskiwanie chocby naukowców) zapewniło mu nietykalność.
Kleryk
rok temu
Ostatnio widziano go na mszy w Toruniu i o.Tadeusza
wic
rok temu
Znowu amerykanie. Tylko Husajna po zębach poznali w ziemiance.Niektórym to i flaga na księzycu łopocze. A ludek wierzy w bajki aż miło.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić