REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski11.09.19 (06:22)

Angela Merkel, Władimir Putin, czy Donald Trump? Polacy wskazali nowego prezydenta

Donald Trump, Angela Merkel, Władimir Putin i Emmanuel Macron. Żadne z nich nie spróbuje wygryźć Andrzeja Dudy, ale my postanowiliśmy popuścić wodze fantazji i zapytać Polaków, którego z tych polityków chcieliby widzieć na stanowisku prezydenta Polski.
andrew parsons / East News

Andrzej Duda będzie prezydentem przynajmniej do 2020 roku. Duże są jednak szanse, że jeśli będzie się ubiegać o reelekcję, to pozostanie nim dłużej.

W sondażach Duda utrzymuje przewagę nad potencjalnymi rywalami, takimi jak Donald Tusk, Robert Biedroń czy Paweł Kukiz.

REKLAMA

Spodziewając się, że i kolejne badanie opinii publicznej Duda by wygrał, zdecydowaliśmy się zapytać, czy Polacy widzieliby na stanowisku swojego prezydenta któregoś ze znanych polityków zagranicznych.

Zobacz też: "Andrzej Duda wygra w I turze". "Nie ma konkurencji"

Najwięcej głosów Polacy oddaliby na kanclerz Niemiec Angelę Merkel i prezydenta USA Donalda Trumpa. Z badania, które przeprowadziliśmy na panelu Ariadna, wynika, że politycy ci, wbrew temu, co mógłby sugerować załączony obrazek - niepałający do siebie zbyt dużą miłością, otrzymaliby po 13 proc. głosów.

Tuż za nimi znalazłby się Władimir Putin. Na rosyjskiego prezydenta zagłosowałoby 7 proc. badanych.

Do urn trafiłyby też karty z krzyżykiem przy nazwisku Emmanuela Macrona. Prezydent Francji ma jednak najmniejsze poparcie z tego grona – zyskałby tylko 3 proc. głosów.

Ariadna

Zdecydowana większość badanych uznała jednak, że prezydent spoza Polski to kiepski pomysł. Aż 64 proc. respondentów stwierdziło, że na prezydenta naszego kraju nie nadawałby się żaden z wymienionych polityków.

Przeczytaj też:

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1049 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 6 – 10 września 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij