o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Dzieciom do restauracji wstęp wzbroniony! Co o zakazie myślą Polacy? [BADANIE]

312
Podziel się

Do restauracji z dziećmi czy bez? Decyzja restauracji "Parma i Rukola" w Poznaniu wywołała ostatnio burzliwą debatę na temat tego, czy dzieci poniżej szóstego roku życia powinny mieć zakaz wstępu do restauracji. Zapytaliśmy o zdanie Polaków.

restauracja dzieci poznań
restauracja dzieci poznań (East News)
bEsnbVuJ

Restauracja "Parma i Rukola" zamieściła na swoim profilu na Facebooku zdjęcia "pobojowiska", jakie zostało po wizycie dzieci, które przyszły do lokalu z opiekunami. W towarzyszącym zdjęciom uzasadnieniu napisano, że dzieci są mile widziane, ale... od szóstego roku życia.

Możecie się na nas obrazić, możecie nas hejtować, trudno. Nie pozwalamy na takie zachowania - tak, nie wszystkie dzieci są takie same, ale nie będziemy robić selekcji – oznajmiła restauracja.

Klienci podnieśli larum. Niektórzy zaczęli rzucać mięsem na prawo i lewo, inni z większym spokojem wyrażali dezaprobatę, krytykując restaurację za to, że nie zdecydowała się na kompromisowe rozwiązanie. Mogłoby nim być np. delikatne zwracanie uwagi rodzicom, by spróbowali uspokoić dzieci, jeśli ich zachowanie przeszkadza innym klientom.

bEsnbVuL
Zobacz także: Zobacz też: 26 proc. Polaków stosuje kary cielesne na dzieciach. To błąd!

Zaserwowana przez poznańską restaurację decyzja nie wszystkim jest jednak nie w smak. Wielu komentujących ostrzy już sobie zęby na posiłki spożywane w spokoju, bez dziecięcych krzyków.

Co na to Polacy? Nasze badanie, które przeprowadziliśmy na panelu Ariadna, pokazuje, że większość jest przeciwna podobnym zakazom. Aż 63 proc. pytanych stwierdziło, że nie popiera zakazu przebywania w restauracji dzieci poniżej szóstego roku życia.

bEsnbVuR

Za zakazem opowiedziało się z kolei 26 proc. badanych, z czego 10 proc. poparło zakaz "zdecydowanie". Zdania nie miało 11 proc.

A co sądzicie Wy? Jesteście za zakazem wstępu do restauracji dla dzieci przed szóstym rokiem życia? Czekamy na Wasze komentarze.

Przeczytaj też:

bEsnbVuS

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1043 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 30 sierpnia – 2 września 2019 roku.

bEsnbVuT

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEsnbVvm
KOMENTARZE
(312)
Mama patryni
2 lata temu
Moja1 miecieczna curedzka rozplala siem leskami bo marzy bu ziesc w knajpie
Aga
2 lata temu
Jestem za zakazem. Ostatnio gdy byłam ze znajomymi w restauracji dziecko przy stoliku obok najpierw krzyczało w niebogłosy (rodzice nie reagowali) po czym rzucało ryżem na około w ściany i w ludzi. Zwracanie uwagi i prośby o zapanowanie nad pociecha; rodzice zbywali olewczymi komentarzami .
jk
2 lata temu
Zakaz taki jest niezbędny - nie tylko w restauracji, ale na przykład też w sądzie, galerii sztuki, w teatrze i wielu innych miejscach.
bEsnbVvn
bvc
2 lata temu
glonojady w domu albo w piskownicy a nie w lokalach dla doroslych
Bibi
2 lata temu
Jak idę do z mężem na " miasto" coś zjeść to nie mam ochoty na słuchanie wrzasków bąbelków. Dzieci w domu.
restaurator
2 lata temu
Zakaz ale dla "przypadkowych "rodziców, -to nie moje dziecko zrobiło ten syf, odwal się, od tego tu jesteś to posprzątaj- np. takie cuda w odpowiedzi na delikatne zwrócenie uwagi, iż dziecko lub rodzic powinno posprzątać, są oczywiście wyjątki ale problem jest
POLAK
2 lata temu
Precz z bachorami wychowywanymi bezstresowo
Termit
2 lata temu
Z tego co pamiętam to wspomniana w artykule restauracja likwiduje tylko plac zabaw dla dzieci, a nie wprowadza zakaz przychodzenia z dziećmi. To są dwa różne tematy. Skoro ludzie nie umieją docenić co im się oferuje to trzeba to im zabrać. W poprzednich artykułach na ten temat było, że restauracja próbowała zwracać uwagę rodzicom i dzieciom ale nie miała zrozumienia wśród rodziców. Wg mnie restauracja zrobiła słusznie.
minekra
2 lata temu
Powinne być strefy wilne od dzieci i odwrotnie Strefy tylko dla rodzin.. Mie nie chce siedzieć stolik obok ze zgraja maluchów Ide dalej. Taka restauracja mmie nie interesuje.
Popieram zaka...
2 lata temu
Panie Juhas mamy dzieci mamy, i dlatego też dobrze wiemy że dziecko do 6 roku życia nudzi się w restauracji, dla takiego szkraba ciekawszy będzie basen czy po prostu bawialnia. Nic na siłę prawda? To dla Pana wyjście do restauracji jest top, dzieciak może zjeść frytki smażone na starym oleju w jakiejś "budzie" i będzie zadowolony. Starajmy się szanować innych, którzy mają prawo do spokoju !!!
Ana
2 lata temu
Pytanie niefortunnie sformułowane i dlatego takie wyniki sondażu. Każda restauracja ma prawo zdecydować. Mając małe dziecko pójdę do takiej co akceptuje dzieci z nim, a do takiej co nie akceptuje bez niego. Nikt nie chce słuchać krzyków cudzych dzieci. Proste rozwiązanie.
Zz
2 lata temu
Zakazać,jak i biegania i dercia mordy w sklepach ,urzędach,chodnikach .Nie umiesz zapanować nad dzieciorem to wytresuj ,a później zabieraj
Janusz Świt
2 lata temu
Wpuszczać gowniaki poniżej 6 roku życia ale tylko w kagańcach...
bEsnbVvf
Michaś
2 lata temu
No i dobrze
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić