REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski06.09.19 (13:40)

Dzieciom do restauracji wstęp wzbroniony! Co o zakazie myślą Polacy? [BADANIE]

Do restauracji z dziećmi czy bez? Decyzja restauracji "Parma i Rukola" w Poznaniu wywołała ostatnio burzliwą debatę na temat tego, czy dzieci poniżej szóstego roku życia powinny mieć zakaz wstępu do restauracji. Zapytaliśmy o zdanie Polaków.
East News

Restauracja "Parma i Rukola" zamieściła na swoim profilu na Facebooku zdjęcia "pobojowiska", jakie zostało po wizycie dzieci, które przyszły do lokalu z opiekunami. W towarzyszącym zdjęciom uzasadnieniu napisano, że dzieci są mile widziane, ale... od szóstego roku życia.

Możecie się na nas obrazić, możecie nas hejtować, trudno. Nie pozwalamy na takie zachowania - tak, nie wszystkie dzieci są takie same, ale nie będziemy robić selekcji – oznajmiła restauracja.

REKLAMA

Klienci podnieśli larum. Niektórzy zaczęli rzucać mięsem na prawo i lewo, inni z większym spokojem wyrażali dezaprobatę, krytykując restaurację za to, że nie zdecydowała się na kompromisowe rozwiązanie. Mogłoby nim być np. delikatne zwracanie uwagi rodzicom, by spróbowali uspokoić dzieci, jeśli ich zachowanie przeszkadza innym klientom.

Zobacz też: 26 proc. Polaków stosuje kary cielesne na dzieciach. To błąd!

Zaserwowana przez poznańską restaurację decyzja nie wszystkim jest jednak nie w smak. Wielu komentujących ostrzy już sobie zęby na posiłki spożywane w spokoju, bez dziecięcych krzyków.

Co na to Polacy? Nasze badanie, które przeprowadziliśmy na panelu Ariadna, pokazuje, że większość jest przeciwna podobnym zakazom. Aż 63 proc. pytanych stwierdziło, że nie popiera zakazu przebywania w restauracji dzieci poniżej szóstego roku życia.

Za zakazem opowiedziało się z kolei 26 proc. badanych, z czego 10 proc. poparło zakaz "zdecydowanie". Zdania nie miało 11 proc.

Ariadna

A co sądzicie Wy? Jesteście za zakazem wstępu do restauracji dla dzieci przed szóstym rokiem życia? Czekamy na Wasze komentarze.

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1043 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 30 sierpnia – 2 września 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij