Wróć na
Dagmara Smykla
|

Anglia. Emeryci znajdowali paczki pieniędzy. Wyjaśniono zagadkę

22
Podziel się

Mieszkańcy niewielkiej angielskiej wioski od lat są zaskakiwani przez anonimowych darczyńców. W sumie 12 osób w różnych odstępach czasu znalazło paczki z tysiącami funtów. Teraz miejscowa policja ogłosiła, że rozwiązała tajemnicę. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Anglia. Emeryci znajdowali paczki pieniędzy. Wyjaśniono zagadkę
(Policja, Durham Police)
bCZZSvOt

Emeryci i inni potrzebujący dostali w sumie 26 tys. funtów. To w przeliczeniu 128 tys. złotych. Od 2014 r. w miejscowości Blackhall Colliery w hrabstwie Durham mieszkańcy znajdują niepodpisane paczki. Większość zawierała 2 tysiące funtów w gotówce.

Takie niespodzianki znajdują głównie ubodzy i starsi ludzie. Koperty leżą na chodnikach w pobliżu kościoła i w innych miejsc często odwiedzanych przez emerytów. W sumie 12 osób zgłosiło się na policję ze znalezionymi pieniędzmi, a funkcjonariusze próbowali rozwikłać zagadkę.

Teraz tajemnica została wyjaśniona. Policjanci z hrabstwa Durham poinformowali, że zgłosiło się do nich dwoje "dobrych samarytan", którzy przyznali się do zostawiania pieniędzy mieszkańcom wioski. Darczyńcy wyjaśnili, że kilka lat temu niespodziewanie się wzbogacili i chcieli podzielić się z kimś pieniędzmi.

bCZZSvOv

Zobacz też: Połów z rekinami. Tego rybacy się nie spodziewali

Kobieta powiedziała, że czuje się emocjonalnie związana z tą wsią, ponieważ kiedyś otrzymała pomoc od jednego z jej mieszkańców. W ten sposób "odwdzięcza się za dobroć" - powiedział John Forster z policji w Durham.

"Dobrzy samarytanie" chcą pozostać anonimowi. Nie wiadomo, czy w dalszym ciągu będą zostawiali paczki. Policja cieszy się, że darczyńcy udowodnili, iż zostawiane przez nich pieniądze nie pochodzą z przestępstwa. Wcześniej funkcjonariusze nie wykluczali też, że paczki zostawia osoba niepełnosprawna umysłowo - informuje BBC.

bCZZSvOB

Dziękuje dobrym samarytanom, a także uczciwym mieszkańcom Blackhall Colliery, którzy na wszelki wypadek zanosili paczki na posterunek policji. Po analizie wszystkie pieniądze wróciły do znalazców - powiedział John Forster.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

bCZZSvOW
KOMENTARZE
(22)
Jadwiga
9 miesięcy temu
U nas były by przejęte jako dowody a potem by zwyczajowo przepadły.Gdyby jednak jakimś cudem było inaczej to wtedy znaleźli by się właściciele wszystkiego.Bo całe ich mienie ;-)
...
9 miesięcy temu
U nas Urząd Skarbowy zająłby się nimi i słono by to ich kosztowało. A może jeszcze śledztwo jakieś dorzuciliby...
obywatel
9 miesięcy temu
Swiat oszalal. NAwet jak dobre uczynki robisz to i tak biora cie za przestepce.
bCZZSvOX
...
9 miesięcy temu
''Policja cieszy się, że darczyńcy udowodnili, iż zostawiane przez nich pieniądze nie pochodzą z przestępstwa.''
Luzik
9 miesięcy temu
No fajnie że ktoś taki istnieje W Polsce także są fajni ludzie co widać np. WOŚP
Najnowsze komentarze (22)
Emeryt.
6 miesięcy temu
Nasza skarbówka wszczęłaby dochodzenie w sprawie niespodziewanego wzbogacenia się darczyńców,a także wobec tych,do których trafiły pieniądze.Do akcji by ruszyła policja w celu ustalenia odbiorców,skarbówka przyłożyłaby karę za niezgłoszenie darowizny i tak byłby finał takiej sprawy w Polsce!!!
Szejk
8 miesięcy temu
Niech podesla na Duchowizna 1
Olek
9 miesięcy temu
U nas po latach US dowiedział by się i nałożył na dziadków zaległy podatek od nieujawnionych dochodów w wysokości 75 % + odsetki. Dziadkowie oczywiście nie mieli by z czego spłacić to komornik zlicytował by ich majątek za bezcen.
znafca
9 miesięcy temu
o co chodzi u nas to okradają emerytów?
Tms
9 miesięcy temu
Jadę!
maq
9 miesięcy temu
W Polsce to by fiskus zaraz podliczył podatek od darowizny i odsetki za cały okres od 2014r.
Niemożliwe
9 miesięcy temu
W Polsce nikt by nie dał. A jakby dał, to nikt by nie przynióśł na policję. A jakby dał, a ktoś przyniósł, to wziąłby pozicjant. A jakby dał, przyniósł a policjant nie wziął, to by urząd skarbowy nałożył jakąs karę i podatek.
yulo
9 miesięcy temu
na szczęście w wielkiej brytanii kwota wolna od podatku to 10 500 funtów
bCZZSvOP
Rencista
9 miesięcy temu
Idę sprawdzić wór może się coś ostało
qwerty
9 miesięcy temu
Czy znalazcy zapłacili podatek?
aabb
9 miesięcy temu
a u nas bezdomni dają bogatym
aabb
9 miesięcy temu
u nas jest odwrotnie bezdomni dają boratym
Romcio
9 miesięcy temu
U nas nie ma znaleźnego jeżeli nie ma prawowitego właściciela to należy wszystko do państwa. Nawet te 10% to tylko dobra wola właściciela, a poza tym gdzie podatek?
asd
9 miesięcy temu
No tak. Dawanie pieniędzy potrzebującym to domena 'niepełnosprawnych umysłowo'. To chyba najważniejsza puenta tego artykułu
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić