REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski16.06.19 (14:11)

Argentyna i Urugwaj sparaliżowane. Blackout dotknął 48 milionów ludzi

48 milionów mieszkańców Argentyny i Urugwaju jest pozbawionych prądu. Dostawca energii elektrycznej, firma Edesur, informuje o potężnej awarii (blackoucie), która dotknęła również część Brazylii i Paragwaju. Argentyna i Urugwaj są sparaliżowane.
@lucas_m_rod / Twitter

Potężna awaria wydarzyła się około godziny 7.00 czasu lokalnego. W Polsce minęło wtedy południe. Przerwa w dostawie energii elektrycznej dotknęła całą Argentynę i Urugwaj. Sygnały nadchodziły z argentyńskich prowincji Santa Fe, San Luis, Formosa, La Rioja, Chubut, Cordoba i Mendoza.

W obu krajach mieszka 48 milionów ludzi. Ale od prądu może być odciętych jeszcze więcej mieszkańców Ameryki Południowej, bo są doniesienia o blackoucie także z niektórych rejonów Brazylii i Paragwaju.

REKLAMA

Kraje dotknął paraliż nie tylko komunikacyjny. Stanęły tramwaje, pociągi, metro, przestały działać sygnalizatory na skrzyżowaniach. Nie działa żadne urządzenie, które wymaga zasilania prądem. Problemy mają szpitale.

Ogromna awaria w systemie połączeń energetycznych pozostawiła całą Argentynę i Urugwaj bez zasilania - potwierdził dostawca energii elektrycznej, firma Edesur.

Blackout nastąpił w gorącym politycznie okresie w Argentynie. Kraj ten szykuje się do wyborów lokalnych - podaje BBC News.

Zobacz także: Wyciek powietrza na stacji kosmicznej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij