REKLAMA
Odświeżone 4 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas27.04.19 (08:40)

Australia wypowiada wojnę dzikim kotom. Chce zabić nawet 2 mln zwierząt

Rząd Australii planuje do 2020 roku zabić około dwóch milionów dzikich kotów. Powodem jest środowisko naturalne, które ponosi przez nie ogromne straty.
iStock.com

Koty stanowią zagrożenie dla rzadkich gatunków zwierząt. Ogólnokrajowy projekt ograniczenia liczby dzikich kotów na terenie Australii rozpoczął się już w 2015 roku. Powodem jego zapoczątkowania było i nadal jest to, że polują one na stworzenia, które są na skraju wyginięcia - podaje CNN.

Ogromne straty środowiskowe potwierdzają statystyki. Według danych koty w Australii zabijają około 377 milionów ptaków i 649 milionów gadów rocznie. Są one też m.in. uważane za główny powód wyginięcia Skakuszki wielkouchej, wymarłego przed laty gatunku gryzonia z rodziny myszowatych.

REKLAMA

Nie zabijamy kotów dla zasady. Nie robimy tego, bo nienawidzimy kotów. Musimy jednak dokonać wyborów, dzięki którym uratujemy zwierzęta, które kochamy i które definiują nas od lat jako naród - mówi Gregory Andrews, krajowy komisarz od spraw zagrożonych gatunków zwierząt.

Zobacz także: Gigantyczna ryba. Rzadki okaz na plaży w Australii

Australijczycy zabijają koty na różne sposoby. Od 2015 do 2016 roku pozbyto się ok. 200 tys. wolno żyjących kotów. Poza tradycyjnym odstrzeliwaniem oraz zastawianiem pułapek, zaczęto stosować też metodę rozrzucania kawałków mięsa z trutką w środku.

Nie wszyscy popierają pomysł rządu. Ponad 160 tys. osób podpisało liczne petycje, nawołujące do zaprzestania zabijania kotów przez władze i mieszkańców Australii. Swoje zdanie wyraziła nawet słynna aktorka Brigette Bardot, która w napisanym pzez siebie liście, cały precedens nazywa "ludobójstwem na zwierzętach".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij