Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
aktualizacja

Autor "Gry o tron" nie dokończył dzieła na czas

Podziel się

Do 31 grudnia George R.R. Martin miał zakończyć pisanie nowego tomu sagi "Pieśni lodu i ognia". Pisarz poinformował, że nie dotrzymał wyznaczonego terminu. Otwarcie przyznaje, że nie wie, kiedy dokończy dzieło.

Autor "Gry o tron" nie dokończył dzieła na czas
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)

Serial wyprzedzi książkę. W kwietniu stacja HBO wyemituje pierwszy odcinek nowego sezonu "Gry o tron", mimo że jego fabuła będzie nawiązywała do niewydanych jeszcze "Wichrów zimy", szóstej części popularnej sagi. Zanim Martin zakończy pracę nad książką, ta będzie musiała przejść przez serię poprawek edytorskich, a to zajmie wiele miesięcy.

Chciałbym tylko powiedzieć, że przepraszam was wszystkich, drogie panie i drodzy panowie. Zostawmy to po prostu. Książka ukaże się wtedy, kiedy będzie rzeczywiście gotowa. Pracuję nad nią mniej lub bardziej od... w sumie to od zawsze - napisał na swoim blogu Martin.

Fani mogą czuć się rozczarowani. Wierzyli, że już za kilka miesięcy w ich ręce trafi długo wyczekiwany ciąg dalszy przygód ulubionych bohaterów.

Nie udało mi się skończyć "Wichrów zimy". Uwierzcie mi, nie czerpię z tych słów żadnej przyjemności. Jesteście rozczarowani tą wiadomością i nie jesteście w tym odczuciu odosobnieni. Równie zawiedzeni są moi edytorzy, wydawcy, HBO, moi agenci, zagraniczni wydawcy i tłumacze. Jednak nikt nie jest tak bardzo rozczarowany jak ja sam... - pokajał się na swoim blogu Martin.

Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić