Autorka "Harry'ego Pottera" przeprasza za śmierć bohatera. Znowu

37

Uwaga fani Pottera! Artykuł zawiera spojlery.

Harry Potter, fantastic beast and how to find them
Harry Potter, fantastic beast and how to find them (Materiały prasowe)

2 maja to rocznica wielkiej bitwy o Hogwart. Dzień, kiedy cały magiczny świat świętuje pozbycie się czarnoksiężnika Lorda Voldemorta. Natomiast dla mugoli takich jak JK Rowling to dzień przeprosin. W zeszłym roku autorka "Harry'ego Pottera" przeprosiła za uśmiercenie Freda Weasleya. Kogo tym razem żałuje pisarka?

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W tym roku JK Rowling przeprosiła za śmierć Remusa Lupina. Byłego nauczyciela Obrony Przed Czarną Magią w Hogwarcie, który wieczorami zmieniał się w wilkołaka. Autorka przyznała, że podjęła decyzję o uśmierceniu profesora dopiero podczas pisania "Zakonu Feniksa".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Fanów na pewno zaskoczyło kolejne wyznanie JK Rowling. Pisarka przyznała, że wahała się między uśmierceniem Remusa Lupina, a... Artura Weasleya [sic!]. Wyobrażacie to sobie? Nie dosyć, że zginął Fred, to jeszcze umrzeć miał jego ojciec.

Artur żył, więc Lupin musiał umrzeć. Przykro mi. Nie czerpałam z tego żadnej przyjemności. Jedyny raz wydawca widział, jak płaczę, gdy opisywałam los Teddy'ego (syna Lupina) - napisała JK Rowling.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

*Fani pisarki przyznali, że rozumieją tę decyzję. * Niektórzy nie mogli powstrzymać się przed drobną złośliwością i napisali, że jeżeli JK Rowling będzie przepraszała za każdego uśmierconego bohatera, czeka ją 20 lat corocznych przeprosin.

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Autor: Arkadiusz Puz

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić