Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Badania rozwiewają wątpliwości. Oto, co marihuana robi z mózgiem

112
Podziel się:

O negatywnym wpływie marihuany na zdrowie krąży wiele mitów. Niektórzy uważają nawet, że narkotyk nie oddziałuje na nas w żaden negatywny sposób. Wyniki najnowszych badań pokazują, że te osoby są w błędzie.

Badania rozwiewają wątpliwości. Oto, co marihuana robi z mózgiem
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)

Przez 25 lat prof. Reto Auer z Uniwersytetu w Lozannie przyglądał się 3,5 tys. amerykańskich palaczy marihuany. Wyniki długotrwałych analiz są naprawdę ciekawe. Okazuje się bowiem, że palenie popularnego miękkiego narkotyku spowodowało duże zmiany w pamięci badanych. Ta krótkotrwała została wyraźnie upośledzona.

*Potwierdza to przypadek 25-letniego Australijczyka Stuarta Angela. *Mężczyzna przyznaje, że wyniki badań są słuszne. Palił marihuanę przez osiem ostatnich lat i twierdzi, że rzeczywiście z długotrwałą pamięcią jest wszystko w porządku, ale z tą krótkotrwałą bywa dużo gorzej.

*Angel często nie pamięta szczegółów. *Potrafi przypomnieć sobie ogólny zarys wydarzeń, ale ma kłopoty z przywołaniem detali. Pamięć, przynajmniej częściowo, wraca dopiero, gdy zobaczy np. jakieś zdjęcie przedstawiające daną sytuację.

*Australijczyk postanowił jednak rzucić palenie. *Wszystko przez małego synka. Angel zauważył bowiem, że nie pamięta wielu rzeczy, jakie zrobił malec. Tymczasem to wspaniałe momenty i wcale nie chce o nich zapominać.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(112)
WWW.ZWIERZENI...
6 lat temu
Co tam marihuana i problemy z pamięcią które ustępują po krótkim czasie abstynencji. Napiszcie lepiej jak alkohol ryje mózg, wątrobę, trzustkę, rak przełyku. Przy alkoholu szkodliwość maryśki to mały pikuś.
meska
6 lat temu
zaczyna się od marychy ,pózniej organizm domaga większych dawek narkotyków a koniec jest 2 metry pod ziemią i tak oto narkotyki wcale nie szkodzą..>>
Tonik
6 lat temu
To alzheimer
Krzych
6 lat temu
Powinni jeszcze napisać, że niepokojącym objawem u Angela jest to, że się dziwnie śmieje :)
GUN-freedom
6 lat temu
No i co z tego? Papierosy z akcyzą i alkohol z akcyzą nie upośledza pamięci? Powiedzmy wprost- chodzi o okradanie obywateli a nie o ich zdrowie. To samo jest z tzw. "globalnym ociepleniem" hipokryzja". Gdzie tu ekologia jak można "sprzedać pakiet"
rychu901212
6 lat temu
jak jestescie takie cwaniaki to napiszczie kogo zabila marichuana znajdzcie kilka zgonow, bo tylu ludzi co zmarlo od tytoniu wudy czy amfy to nie bede wypisywac to sa tysiace a po 1 to marichuana jest zdrowsza niz tyton
rychu901212
6 lat temu
jak jestescie takie cwaniaki to napiszczie kogo zabila marichuana znajdzcie kilka zgonow, bo tylu ludzi co zmarlo od tytoniu wudy czy amfy to nie bede wypisywac to sa tysiace a po 1 to marichuana jest zdrowsza niz tyton
rmpd
6 lat temu
picie mocnego alkoholu, nikotynizm, długotrwały stres....każde z osobna i wszystkie razem uszkadzają pamięć krótkotrwałą...poważnie
Waldi
6 lat temu
Ciekawe jakby walił wódę przez osiem lat
maxD
6 lat temu
Bzdura paliłem 20 lat i rzuciłem i wszystko w porządku. Jak palisz to rzeczywiście uszkodzona jest krótkotrwała, ale jak odstawisz, to wraca do normy wszystko po czasie około 3 miesięcy.
pijak
6 lat temu
To tak jak z alkoholem, ale ten ma lepsze lobby.
x
6 lat temu
mariuchuana absolutnie NIC MU Z MÓZGIEM NIE ZROBIŁA,obudziła i zdestabilizowała mu tylko UMYSŁ co powoduje że musi go ćwiczyć.
kilo
6 lat temu
Używajcie tylko tego co ma akcyzę, choćby rozwalało to wasz organizm bardziej niż rzeczy nielegalne... Tak chce państwo, bo na pierwszym zarabia a na drugim nie. Swoją drogą zapierd...anie się każdego dnia czymkolwiek, musi powodować negatywne skutki. Pracuję z człowiekiem, który bardzo często pali i gdy trzeba cofnąć wydarzenia w głowie, twierdzi że nie pamięta co robił trzy dni temu i nawet nie będzie próbował przypominać sobie co działo się tydzień temu. Reszta załogi nie ma z przypomnieniem sobie jakichś sytuacji problemu... Przypadek? Lubię to i owo ale nie codziennie...
czat
6 lat temu
Maciarewicz prawdopodobnie tez pali i mamy dowody co sie dzieje z czlowiekiem...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić