o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Barcelona. Dziecko zgwałcone przez 5 mężczyzn. Wyrok sądu szokuje

423
Podziel się

Barcelona i Hiszpania są oburzone decyzją sądu. Dziecko, które zostało wykorzystane przez pięciu mężczyzn, nie padło ofiarą gwałtu - orzekł sąd. Działacze, którzy nie mają wątpliwości, że dziecko zostało zgwałcone, wzywają do protestów w Barcelonie i całym kraju.

barcelona gwałt dziecko
barcelona gwałt dziecko (Getty Images, Jesus Merida/SOPA Images/LightRocket)
bDXNTsth

Sąd w Barcelonie stwierdził, że nie doszło do gwałtu, ponieważ ofiara była nieprzytomna. W związku z tym, wyjaśnił, nie mogła odczuwać zastraszania ani przemocy. Zgodnie z hiszpańskim prawem są to wymogi konieczne do oskarżenia o gwałt.

Zamiast tego mężczyźni zostali skazani na od 10 do 12 lat więzienia za mniejsze przestępstwa związane z wykorzystywaniem seksualnym. Gdyby oskarżono ich o gwałt, wyrok wahałby się od 15 do 20 lat.

Do zdarzenia doszło w opuszczonej fabryce w mieście Manresa w Katalonii w październiku 2016 r. Prokuratorzy twierdzą, że 5 mężczyzn - 2 Hiszpanów, 2 Kubańczyków i 1 Argentyńczyk - na zmianę gwałciło 14-letnią dziewczynę, która była pod wpływem alkoholu i narkotyków. Jeden z oskarżonych, Bryan Andrés M., miał powiedzieć każdemu z nich: "Twoja kolej. Piętnaście minut bez zwłoki".

bDXNTstj
Zobacz także: Zobacz także: #KresyŚwiata: Kara śmierci tuż za polską granicą. Ostatnio rozstrzelano dwie osoby

Podczas rozprawy sądowej ofiara powiedziała, że niewiele pamięta z tego, co się wydarzyło. Pamięta jednak, że jeden z mężczyzn wymachiwał bronią. Wszyscy oskarżeni zaprzeczyli zarzutom, chociaż DNA jednego z nich znaleziono na bieliźnie dziewczyny.

Sąd orzekł, że ofiara "nie wiedziała, gdzie jest i co robi, w związku z czym nie była w stanie zgodzić się na stosunki seksualne lub wyrazić sprzeciwu". Dodał, że oskarżeni "byli w stanie popełnić akty seksualne bez użycia jakiejkolwiek przemocy lub zastraszania".

bDXNTstp

Hiszpanie są oburzeni wyrokiem sądu. Wściekli użytkownicy mediów społecznościowych komentują sprawę takimi hashtagami, jak #NoEsAbusoEsViolacion (to nie nadużycie, to gwałt) oraz #JusticiaPatriarcal (patriarchalna sprawiedliwość). Wyrok potępiła m.in. burmistrz Barcelony Ada Colau.

Nie jestem sędzią i nie wiem, na ile lat w więzieniu sobie zasłużyli, wiem tylko, że to nie jest znęcanie się, tylko gwałt! - napisała burmistrz miasta Barcelona na Twitterze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDXNTstK
KOMENTARZE
(423)
jops24
rok temu
Czy tylko mnie dziwi, że najniższy wymiar kary5za gwałt to 15 lat a u nas 3 i to często w zawiasach?
jbt
rok temu
Widocznie mają w tej kwestii źle skonstruowane prawo. Sądy w większości miejsc pracują na tym czefo dostarczą im ustawodawca oraz strony sprawy. W tym przypadku pretensje należy kierować raczej do twórców prawa.
As
2 lata temu
Czyli jak nieprzytomna to można gwałcić. Trzeba spieprzać z tej Uni to patologia.
bDXNTstL
tadek
2 lata temu
14 lat to już nie takie dziecko. Potrafiła ćpać i chlać to znaczy, że nie była taka niewinna.
gen. Franko w...
2 lata temu
sedzia to oczywiscie KOBIETA. Głupszy od polskiego. A kobieta pospolituje kazdy zawód
Aaaa
2 lata temu
Sędzia zrobił wszystko co mógł, dał najwyże kary jakie ich kodeks przewidywał za taki czyn, a co więcej mógł zrobić jak mają takie a nie inne prawo...Nulla poena sine lege....
Ferdek51
2 lata temu
Pamiętajmy o tym, iż były przywódca Hiszpanii, super lewak Zappatero, deprawował społeczeństwo wynalazkami rewolucji seksualnej typu homo gender i seks edukacją. Ten eksperyment skutkuje zdziczeniem każdej populacji.
cebulaki
2 lata temu
Ale głupie komentarze. A co miał sędzia zrobić? Tak dytkuje prawo, a sędzia nie ma prawa tworzyć prawa, tylko je wykonywać.
greg0
2 lata temu
Ale przecież w polskim Kodeksie Karnym " Kto przemocą... doprowadza inną osobę do obcowania płciowego" i "Kto, wykorzystując bezradność innej osoby ... doprowadza ją do obcowania płciowego" to wprawdzie sąsiednie, ale jednak inne artykuły (197 i 198)?
,,,,,,
2 lata temu
Tam też rządzi coś w rodzaju pisu , ale myślałem że to tylko księży dotyczy.
joda
2 lata temu
A może tak odurzyć i zgwałcić córeczkę "Sędziego". Jaki wtedy byłby werdykt ??
oburzona
2 lata temu
a może sędzia też ma ciągotki na młode ciałko
senior1996
2 lata temu
JPRD gdzie tu logika. Od teraz najpierw trzeba zrobic cos zeby ofiara była nie przytomna, a potem niechciany sex, ale gwałtu nie bedzie bo przeciez ofiara była nieprzytomna. Super normalnie
bDXNTstD
obserwatorzy
2 lata temu
el diablo rządzi tym światem - jako narządzie sprawcze używa ludzi - nie człowieka - ludzi bo człowiek jest jeden na kilkanaście tysięcy.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić