REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 15 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Piotr Mieśnik15.02.19 (08:05)

"Biedroń nie będzie premierem". Polacy ściągają go na ziemię

Lider "Wiosny" zapowiedział, że "na jesieni" będzie już premierem. "Chcę być i będę" - podkreślał Robert Biedroń. My postanowiliśmy zapytać Polaków, co myślą o jego odważnych planach.
Leszek Kotarba / East News

W ostatecznym rozrachunku to przecież właśnie od nich zależy. To Polacy w głosowaniu zdecydują, czy postawią krzyżyk przy nowej formacji Biedronia, czy też postawią krzyżyk na nim. Pierwsze sondaże były bardzo obiecujące. Ale też dobrze wiemy, że te pierwsze jeszcze (nome omen) "Wiosny" nie czynią.

Ta, dla byłego polityka SLD i Twojego Ruchu (wszyscy pamiętają, że Biedroń zasiadał już w Sejmie w ławach Palikota?), może tak naprawdę przyjść jesienią. I o ile, dla jego nowego ruchu, wcale nie musi być szarobura, to Polacy nie wierzą, że Biedroń jest w stanie zrealizować swoje ambitne polityczne plany.

REKLAMA

Tak, chodzi o przewodzenie polskiej radzie ministrów. 54 proc. Polaków zapytanych przez nas o to w badaniu na panelu Ariadna, odpowiedziało zgodnie: "nie, nie ma szans". Przeciwnego zdania było 24 proc. respondentów, jednak co ciekawe, zaledwie 4 proc. udzieliło odpowiedzi: "zdecydowanie tak".

Ariadna

Jeszcze gorzej przyszłość marzeń Biedronia rysuje się, jeśli spojrzymy na odpowiedzi respondentów identyfikujących się z Platformą Obywatelską. Aż 52 proc. z nich również udzieliło przeczącej odpowiedzi. A z kim, jeśli nie z Platformą ruch Biedronia mógłby tworzyć koalicję?

No chyba że, lewicowy polityk wyznaje maksymę Ernesto "Che" Guevary:

"Bądźmy realistami, żądajmy tego, co niemożliwe!"

Jacek Domiński / East News

Badanie przeprowadzone na panelu Ariadna w dniach 8 – 11 lutego 2019 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1063). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij