Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|
aktualizacja

Cudem nie zabił kobiety na oczach policjantów. Kierowca z Dolnego Śląska stracił prawo jazdy

87
Podziel się:

Incydent w Jeleniej Górze mógł się zakończyć tragedią. Mężczyzna, który prawie potrącił kobietę, stanie przed sądem.

Cudem nie zabił kobiety na oczach policjantów. Kierowca z Dolnego Śląska stracił prawo jazdy
(Policja)

Policjanci z jeleniogórskiej drogówki zatrzymali 34-letniego kierowcę. 4 listopada, kiedy to mundurowi jechali ulicą Sobieskiego w Jeleniej Górze, funkcjonariusze zauważyli zbliżającą się do przejścia kobietę, więc zatrzymali się przed pasami. Takiego manewru nie wykonał kierowca opla, który prawie ją rozjechał - podaje policja.

Policja opublikowała film zarejestrowany przez kamerę samochodową. Widać na nim dokładnie, jak szybko jechał nierozważny kierowca.

Całe szczęście kobieta miała refleks. Gwałtownie zatrzymała się przed przejeżdżającym samochodem i uniknęła potrącenia. Upuściła jedynie torbę. Policjanci pobiegli na pomoc pieszej, ta jednak stwierdziła, że nie potrzebuje pomocy. Była jedynie roztrzęsiona.

Mężczyzna zatrzymał się tuż za pasami, gdzie czekał na policjantów. 34-letni mieszkaniec Jeleniej Góry stracił prawo jazdy. Za stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(87)
dfreswa
2 lata temu
gra gitara najlepiej dozywotnio
cesio
5 lata temu
batnamotloch78 napisz brytyjko co to znaczy VULNERABLE myślę, że masz prawo jazdy na wózek z dzieckiem, bo angielskiego nie znasz, pozdrawiam Lublin
olo
5 lata temu
jak najbardziej sytuacja bardzo niebezpieczna ale z treści artykułu jak i również z filmu widzę dwa rażące błędy pierwszy i podstawowy to nie oświetlone przejście dla pieszych druga sprawa to łamanie przepisów przez policjanta zatrzymywanie się przed przejściem dla pieszych jeżeli pieszego na nich jeszcze nie ma jest wykroczeniem. dla hejtujących zapraszam do zapoznania się z kodeksem drogowym. W mojej ocenie do takiej sytuacji doprowadziło bardziej to zatrzymanie się radiowozu ponieważ piesza już nie rozglądała się czy może bezpiecznie wejść na miejscu pieszej jak zbliżam się do przejścia i rozglądam się to napewno nie wchodze pod rozpędzony samochód przeliczcie sobie czas od jej wejścia do przejazdu tego gościa ile był on przed przejściem. tak na boku za takie zatrzymywanie się jak nikogo nie ma jeszcze na przejściu egzaminatorzy oblewają test, a dzięki szczęściu nikomu nic się nie stało a chłopak nim odzyska prawko będzie miał czas na przemyślenie z jaką prędkością się poruszać
lol
5 lata temu
Straszna sytuacja! Niestety pani była na poboczu praktycznie niewidoczna, w snopie światła pojawiła się "znikąd" Tak bezwzględne egzekwowanie pierwszeństwa, niemal "po własnym trupie" uważam za głupotę.
Moj nick
5 lata temu
Refleks to miał ten kierowca a nie czarna baba na przejściu.... Ladnie odszedł a prawo i wyrównał po chwili. Cienki Bolek albo by trzasna babę albo sam sie rozbił
555
5 lata temu
jest też pora godzina 16 zimą, kiedy oświetlenie uliczne i pasów musi się świecić, a nie świeci wcale.
PioPio
5 lata temu
Refleks to miał kierowca. A baba powinna się upewnić przed wejściem na przejście że nic jej nie zagraża. Tak dla własnego bezpieczeństwa.
karol
5 lata temu
Niestety ,,milicja,, zrobila to specjalnie , to ni sprowikowali to zdarzenie. W jakich przepisach jest napisane ze zatrzymujemy sie przed pasami jesli na pasach nie ma pieszego ??????? Kierowco bron sie , milicja to bandyci !!!!!!!
TP
5 lata temu
Ale co za ........... aż trudno dobrać słowo bo widać że hamulce ma skuteczne tylko łeb w przestworzach. Pośpiech, pośpiech, pośpiech, sami biznesmeni w furach na raty albo w lizingu.
kierowca
5 lata temu
..." funkcjonariusze zauważyli zbliżającą się do przejścia ....kobietę, więc zatrzymali się przed pasami. " Przecież to prowokacja jaką zastosowali policjanci aby wymusić mandat od kierowcy. Nie ma obowiązku i nie powinno się zatrzymywać " grzecznościowo" przed pasami na ulicach o dwóch i więcej pasach bo to naraża pieszego na niebezpieczeństwo. Ja bym nie płacił mandatu , a w sądzie udowodnił, że policjant kierujący radiowozem popełnił wykroczenie.
Mors
5 lata temu
Efekt nowych przepisów. Teraz mijając policję człowiek się musi cały czas na nich patrzeć, bo jak machną lizakiem i nie zauważysz to cię zamkną na parę lat za ucieczkę.
Greq
5 lata temu
...funkcjonariusze zauważyli zbliżającą się do przejścia kobietę, więc zatrzymali się przed pasami..z punktu widzenia literalnego brzmienia przepisu art. 49 ust. 1 pkt 2 u.k.p., doszło do naruszenia zasady zakazu zatrzymywania pojazdu przed przejściem dla pieszych, na którym pieszych nie było w momencie zbliżania się pojazdu do przejścia". Ukarać Milicję to oni zachęcili pieszą do wejścia na ulicę a na kierowcy wymusili popełnienie wykroczenia. Państwo Prawa i Sprawiedliwości, Q r w a jego mać.
ja80
5 lata temu
totalna głupizna - zatgrzymywac sie przed pustym przejściem !!
qq
5 lata temu
No przecież niedawno naziści z Interii pisali aby nie wpuszczać na pasy. To się ziomek dostosował wg instrukcji z artykułu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić