Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Dorobił się na mordowaniu rodziny. Wstrząsające czyny Amerykanina

32

Zapadł wyrok w sprawie 60-letniego Karla Karlsena. Został oskarżony o zamordowanie swojej żony. Jak ustalono w trakcie śledztwa, Karlsen działał z chęci zdobycia pieniędzy z ubezpieczenia. To nie była dopiero jego jedyna zbrodnia.

Dorobił się na mordowaniu rodziny. Wstrząsające czyny Amerykanina
(Calaveras County Sheriff's Office)

Karl Karlsen popełnił morderstwo w 1991 roku. Christina Karlsen zginęła w pożarze łazienki, który umyślnie wzniecił jej mąż. Przed morderstwem 60-latek zabił deskami okno, żeby uniemożliwić żonie ucieczkę.

Na początku zbrodnia Karla Karlsena nie została wykryta przez policję. Mąż Christiny zdołał wydostać się z płonącego budynku razem z trojgiem ich dzieci. Mimo że ubezpieczyciele mieli początkowo wątpliwości, ostatecznie zdecydowali się wypłacić wdowcowi odszkodowanie w wysokości 200 tysięcy dolarów (ok. 773 tys. zł).

W 2008 roku 60-latek popełnił kolejną zbrodnię. Najpierw wykupił polisę na życie swojego syna, 23-letniego Leviego Karlsena, a następnie go zamordował.

Zobacz także: Zobacz też: Przebadali mózg zbrodniarza, by szukać przyczyny straszliwych czynów. Wyniki zaskakują

Jak przy okazji śmierci żony, Karl Karlsen próbował upozorować wypadek. Zeznał, że syn został zmiażdżony przez ciężarówkę, która przypadkiem spadła z podnośnika. Jak podaje Fox News, prokuratura nie dała wiary słowom mężczyzny. Doszło do śledztwa, w wyniku którego w 2013 roku 60-latek został skazany na 15 lat pozbawienia wolności

Jaką karę otrzymał morderca za zamordowanie żony?

Wyrok w sprawie Karla Karslena zapadł w poniedziałek 3 lutego. Ponieważ mężczyźnie groziła kara śmierci, zgodził się na przyznanie do winy w zamian za zasądzenie dożywotniego pozbawienia wolności.

To właśnie druga zbrodnia zwróciła uwagę prokuratury na sprawę sprzed lat. Tajemnicy śmierci Christiny Karlsner została ponownie zbadania, a ustalenia śledczych doprowadziły do kolejnego procesu sądowego.

W sprawie morderstwa zeznawało ponad 35 osób. W tym gronie znaleźli się również członkowie rodziny Karla Karlsena i jego zmarłej żony. Jak podkreśla Fox News, w trakcie odczytywania wyroku mężczyzna nie okazywał żadnych emocji.

Karl Karlsen nie ma prawa do zwolnienia warunkowego. Jak poinformował Richard Esquivel, jego adwokat, mężczyzna planuje odwołanie się od wyroku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić