Wróć na
Aldona Brauła
|

Chiny. Kara śmierci za ukrywanie i rozprzestrzenianie wirusa

55
Podziel się

Kilka prowincji w Chinach w ostatnim czasie zaostrzyło prawa, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. W Heilongjiang za ukrywanie chorej osoby lub celowe roznoszenie koronawirusa można zostać skazanym na śmierć.

Chiny. Kara śmierci za ukrywanie i rozprzestrzenianie wirusa
(East News)
bCIjfQmt

Chiny starają się powstrzymać szybko rozprzestrzeniającego się koronawirusa z Wuhan. Władze w kolejnych prowincjach wdrażają surowe środki, które mają pomóc w walce ze śmiertelnym wirusem.

Od czasu wybuchu epidemii w centralnej prowincji Hubei, władze w całym kraju wprowadziły ścisłe kontrole. Na lotniskach, dworcach, a nawet sklepach i hotelach są ustawione punkty kontrolne. W każdym z nich przybyszom mierzy się temperaturę i sprawdza stan zdrowia.

W jednym z miast w prowincji Hebei jest rzekomo ofiarowana nagroda pieniężna za informacje o ukrywających się chorych. Każdy, kto doniesie na potencjalnego zarażonego może otrzymać nawet 1000 juanów (ok. 550 złotych). Pieniądze można otrzymać również za wskazanie osób, które były Wuhan, a nie zgłosiły się do kontroli.

bCIjfQmv

Zobacz także: Koronawirus w Chinach. Skutki dla gospodarki będą poważne

W innych obszarach władze zamykają przybyszy z Wuhan w ich domach. Według The Times we wschodniej prowincji Jiangsu policja zabarykadowała metalowymi prętami drzwi rodziny, która właśnie wróciła z epicentrum wirusa. Rodzina nie miała nawet możliwości robienia zakupów, jedzenie podawali im sąsiedzi przez balkon.

Kara śmierci za rozprzestrzenianie wirusa

Prowincja Heilongjiang najbardziej zaostrzyła prawa. Ogłoszono, że każdy, kto umyślnie rozprzestrzenia koronawirusa w celu spowodowania szkody publicznej, może zostać skazany na karę śmierci. Ukrywanie zarażenia również jest do tego kwalifikowane. W gminie Tianjin zatrzymano kobietę po „umyślnym ukryciu” kontaktu z osobą z Wuhan. Nie podano szczegółów na temat tego co dokładnie zrobiła i kiedy zostanie zwolniona.

Koronawirus zabił już 490 osób. Zarażonych może być nawet 25 tys. ludzi.

bCIjfQmB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCIjfQmW
KOMENTARZE
(55)
Frania
5 miesięcy temu
W chinach jak coś produkują to na masową skalę i zalewają świat " produktem"
jan
5 miesięcy temu
Dlaczego pod artykułem o tym, że jakiś Abdulcośtam w anglii pobił i okradł dziewczynę nie można komentować ?
memento
5 miesięcy temu
Zawsze w ostatecznym rozrachunku liczy się siła i przemoc. Można sobie robić demokrację, wybierać jakieś partie, polityków, ogłaszać Karty Obywatela, Karty Równości, Wolności,dostępu do tego i owego... A jak przychodzi co do czego, kiedy władza nie może uleczyć chorego, nie może wygrać z chorym obywatelem w żaden inny sposób, to sięga się po przemoc. Zamyka się ludzi w miastach, w domach, na statkach, grozi śmiercią za złamanie zakazów. Wtedy nie liczy się jak o państwie mówią na arenie międzynarodowej, nie liczy się nic. Trzeba osiągnąć cel, czyli nie dopuścić do rozprzestrzeniania się zarazy - którą Chiny same w laboratorium wyhodowały - więc sięgnie się nawet po metody.. ADOLFA !
bCIjfQmX
Dadas
5 miesięcy temu
Podobno Chińczycy zgłaszają się do szpitali małymi grupkami .... po 5 milionów osób.
dlatego
5 miesięcy temu
Oni się boją głównie, że ta epidemia kopnie w ich gospodarkę. To o powstrzymanie choroby w Chinach dbają. A nie mają nic przeciwko, by kopnęła gospodarki innych krajów, czyli poza Chiny proszę bardzo. Nawet protestują, że USA to ogranicza.
Najnowsze komentarze (55)
Oswiecony
5 miesięcy temu
Ciekawe ile razy wiecej osob skaza na smierc za ukrywanie innych niz umrze od samego wirusa
Adi
5 miesięcy temu
Niech Chiny lepiej zaczną płacić każdemu kto zaraził się w ich kraju korona wirusem
Daro
5 miesięcy temu
Bomebe zrzucic
Blondi
5 miesięcy temu
Przez ten wirus niw wezmę do ust chińskiej herbaty
Radio Erewań
5 miesięcy temu
Wiadomości w stylu: Na granicy rosyjsko-chińskiej doszło do wymiany ognia, zginęło czterech sowietów i pół hektara chińczyków.
yhn
5 miesięcy temu
Chińczycy właśnie się przez pomyłkę wydali 150 tys. zarażonych i 25 tysięcy zmarłych.
Rafall
5 miesięcy temu
Moim zdaniem tam jusz więcej osub umarło
Torpeda
5 miesięcy temu
Nai lepiei apsoltnie nie wpuszczac ich z tamtont tylko zamknoc ich tam
bCIjfQmP
elmi
5 miesięcy temu
"Każdy, kto doniesie na potencjalnego zarażonego może otrzymać nawet 1000 juanów (ok. 550 złotych)." Chinski pomysl na pincet plus. Moze PiS to wprowadzi w wersji: Kazdy, kto doniesie na sasiada moze otrzymac nawet 500+"
gość
5 miesięcy temu
A w jaki sposób zmusić ludzi do myślenia? Co robić z takimi głupcami jak kobieta,która uciekła ze szpitala w Salzburgu?
kpt.sowa
5 miesięcy temu
W polsce nie ma wirusa. Czy minister zdrowia wie jaka pelni role w panstwie?? Kiedy zbierze sie sztab kryzysowy. To nie sa cwiczenia sanitarne OSP.
kpt.sowa
5 miesięcy temu
Nie ma wirusa w polsce.Nic nam nie grozi. Minister zdrowia do dymisji. To jest pandemia ze strasznymi konsekwencjami . Dopiero sie rozkreca. Dlaczego do Poznania nie pojechali ministrowie odpowiedzialni za rozdzial gospodarki.
żyd
5 miesięcy temu
to jest demokracja ??????? a nie nasza według POkracznej , kiedy u nas za lgbt ha ha
slim
5 miesięcy temu
A jak dla mnie to fake news.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić