Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Dziecko porwano ze szpitala w 1964. Po 55 latach sprawa została rozwiązana

117

Paula Fronczaka porwano ze szpitala Michaela Reese'a w 1964 r. gdy miał zaledwie dwa dni. FBI ponad rok później znalazło chłopca podobnego do niego, którego rodzice zaginionego adoptowali. Po 55 latach okazało się, że popełniono wtedy błąd, a prawdziwy Paul żyje z inną tożsamością.

Dziecko porwano ze szpitala w 1964. Po 55 latach sprawa została rozwiązana
(Getty Images)

Paul Fronczak, którego porwano gdy miał zaledwie dwa dni, został odnaleziony. Po 55 latach od zaginięcia Policja natrafiła na trop zaginionego przez lata mężczyzny. Póki co nieznane są jego teraźniejsze personalia.

Historia Fronczaka zaczęła się 27 kwietnia 1964 r. Dora Fronczak karmiła swoje nowo narodzone dziecko na oddziale położniczym w Michael Reese, kiedy przybyła do niej kobieta podająca się za pielęgniarkę. Powiedziała, że mały Paul potrzebuje kilku dodatkowych badań. Zabrała malucha, wyszła ze szpitala i nigdy więcej jej nie widziano.

Sprawa natychmiast zyskała duży rozgłos. Setki chicagowskich policjantów i agentów FBI szukało niemowlęcia. Na początku maja Dora Fronczak po raz pierwszy zabrała głos w tej sprawie, wydała bardzo prosty apel do porywacza: „Oddaj mi dziecko”.

Zobacz także: Zobacz także: Porwano politologa z wykładu w Kijowie

Przełom nastąpił 2 lipca 1965 r. W Newark w New Jersey odnaleziono porzuconego chłopca, który bardzo przypominał porwanego Paula. Bez testów DNA nie można było ustalić czy rzeczywiście jest to dziecko Fronczaków. Jednak śledczy mocno to sugerowali i taka prawda została przyjęta.

Chłopiec, który dorastał jako Paul Fronczak nim nie był. Jeszcze gdy dorastał zauważył jak bardzo różni się wyglądem od rodziców. W 2012 razem z rodzicami wykonał testy DNA, które potwierdziły jego przypuszczenia – nie był synem Fronczaków. Zaczął wtedy poszukiwać swoich prawdziwych rodziców, a także prawdziwego Paula.

Sprawa została rozwiązana w ostatnich dniach. Jak donoszą media, prawdziwego Paula Fronczaka odnaleziono na wsi w Michigan. Nie chce podać swoich obecnych danych ani lokalizacji. Nie wiadomo też, czy zechce spotkać się z biologiczną matką

FBI jednak nie potwierdza czy sprawa faktycznie została rozwiązana.

Kilka lat temu FBI wznowiło dochodzenie w sprawie zaginięcia Paula Josepha Fronczaka. Nasze dochodzenie w tej sprawie jest w toku, ponieważ kontynuujemy sprawdzanie wszystkich potencjalnych scenariuszy. Prosimy o uszanowanie prywatności ofiar, ponieważ nadal badamy fakty związane z tą sprawą. - powiedział WGN-TV rzecznik FBI z Chicago

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić