REKLAMA
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Aldona Brauła05.09.19 (20:20)

Dziecko potajemnie obrzezane. Udawała matkę

Farmaceutka udawała matkę dziecka. Zrobiła to po to, by móc obrzezać chłopca w tajemnicy przed jego rodzicami. Sąd zadecydował, że nie trafi za to do więzienia.
Facebook.com

Do zdarzeń doszło we wrześniu 2017 roku. 70-letnia farmaceutka, Martina Obi-Uzom miała się zaopiekować niespełna rocznym chłopcem. Jego rodzice wyjechali na weekend.

Kobieta skorzystała z okazji i postanowiła obrzezać dziecko. Poprosiła znajomego, aby udawał ojca dziecka i oboje wybrali się do Londynu. Tam spotkali się z mohelem – Żydem wyszkolonym w przeprowadzaniu rytualnego obrzezania.

REKLAMA

Para wypełniła niezbędne papiery podając się za prawnych opiekunów chłopca. Nic nie wzbudzało podejrzeń i zabieg został wykonany.

O wszystkim dowiedzieli się rodzice, którzy natychmiast podali kobietę do sądu. Martinę oskarżono o dokonanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu chłopca. Sąd właśnie wydał wyrok w jej sprawie.

Zobacz też: Dmuchane rękawki mogą być niebezpieczne dla dziecka

Została skazana na czternaście miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na osiemnaście miesięcy. Nakazano jej także zapłacić 1500 funtów kary i 140 funtów dopłaty dla rodziny ofiary.

Czynnikiem łagodzącym w jej sprawie był fakt, że miała nienaganną reputację farmaceuty. Dodatkowo nie chciała zrobić krzywdy dziecku, ale wykonać to, co nakazuje jej religia.

Zignorowałaś wolę rodziców […] Obrzezanie to znacząca krzywda ma nieodwracalne skutki – powiedział sędzia w trakcie rozprawy.

Martina to nigeryjska chrześcijanka. Uznaje obrzezanie za słuszne. Zabieg ten nie jest nielegalny. Może być wykonywany ze względu na wiarę.

Obrzezanie może być zgodne z prawem, ale tylko za zgodą rodziców – dodał sędzia podczas rozprawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij