REKLAMA
Odświeżone 39 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas04.09.19 (13:04)

10-latka żoną 22-latka. Dziecko miało o 3 lata za mało

Dziecko i dorosły mężczyzna na ślubnym kobiercu. Nagranie przedstawiające 22-latka, który bierze za żonę 10-letnią dziewczynkę, obiegło świat i wywołało burzę. Ostatecznie małżeństwo zawarte w Iranie unieważniono, bo - uwaga - dziecko miało o 3 lata za mało.
Youtube.com

Nagranie może szokować. Na opublikowanym w sieci filmie widoczna jest ceremonia ślubna, w której uczestniczy 22-letni mężczyzna i 10-letnie dziecko z Iranu. Wokół „małżeństwa” zgromadzeni są cieszący się ludzie, należący prawdopodobnie do ich rodzin.

REKLAMA

Wiek "młodej pary" został potwierdzony przez władze. Ślubne wideo spowodowało lawinę krytycznych komentarzy. Sprawie "małżeństwa" przyjrzały się też lokalne instytucje. Po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że dziewczynka ma dopiero 10 lat. Zgodnie z prawem obowiązującym w Iranie, do ślubu dziewczęta dopuszczane są od 13 roku życia.

Byłem właśnie w jej szkole, a odkąd film został opublikowany, zadaję pytania zaufanym osobom z sąsiedztwa i duchownemu, który poprowadził ceremonię ślubnej - powiedział Naser Mokhtari, szef Biura Opieki Społecznej w Bahmai, w prowincji Kohgiluje wa Bujerahmad w Iranie, gdzie odbył się ślub.

Sąd zdecydował się anulować ślub. W uzasadnieniu swojej decyzji, sędzia stwierdził, że małżeństwo zostało unieważnione ze względu na zbyt niski wiek dziewczynki. Postawione zostaną też zarzuty osobom winnym za dopuszczenie jej do ceremonii - donosi IranWire.com.

Zobacz też: #KresyŚwiata: Iran szokuje. Kara śmierci za pornografię

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij