Michał Nowak
Michał Nowak| 
aktualizacja 

Ewakuacja w Morągu. Przeniesiono ok. 6 tys. osób

27

Szeroko zakrojona akcja w woj. warmiński-mazurskim to efekt usuwania amunicji z czasów II wojny światowej. Poza mieszkańcami, ewakuowano m.in. szpital.

Ewakuacja w Morągu. Przeniesiono ok. 6 tys. osób
(PAP)

Do czasu zakończenia akcji zamknięta będzie część dróg wjazdowych. Najbardziej zagrożona jest dzielnica Zatorze. W niebezpiecznym obszarze wstrzymano również ruch pociągów.

Pociski o wadze 100 kg. Podczas prac ziemnych przy ulicy Wojska Polskiego odkryto ok. 20 pocisków artyleryjskich. Groźne znalezisko ma trafić na poligon w Orzyszu, gdzie zostanie zdetonowane. Pociski najprawdopodobniej zostały zasypane podczas usuwania dawnego składu amunicji.

Ewakuacja w promieniu 1,5 km. Na taką odległość zdaniem saperów sięga strefa zagrożenia, w razie wybuchu pocisków.

Ze szpitala w Morągu ewakuowanych jest ponad 50 pacjentów. Wojsko urządziło szpital polowy na sali gimnastycznej jednej ze szkół. Będą tam lekarze, pielęgniarki, chorzy będą mieli odpowiednią pomoc i opiekę medyczną - powiedział wiceburmistrz Morąga Leszek Biernacki w rozmowie z RMF24.

Na czas akcji na salę trafią również obłożnie chorzy. Chodzi o osoby, które nie poruszają się o własnych siłach, ale na co dzień przebywają w swoich domach. Jest to około 30 osób.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Policja szuka kierowcy z Lidzbarka. Przejchał po stopach kobiety na przejściu dla pieszych
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić