Radosław Opas
Radosław Opas| 

Facebook usunął 3 miliardy kont

175

Z Facebooka zniknęło ponad 3 miliardy kont. Administracja serwisu Marka Zuckerberga usunęła je w okresie od października 2018 roku do marca 2019 roku. Wszystkie były fałszywe.

Facebook usunął 3 miliardy kont
(East News, PHILIPPE LOPEZ)

Ogromna liczba nieprawdziwych profili. Władze Facebooka mówią, że większość fałszywych kont blokowanych jest już po kilku minutach od ich utworzenia. Jednak nie wszystkie da się zlokalizować od razu, przez co w ciągu ostatniego roku zlikwidowano ich prawie 6 miliardów. A przez ostatnie 6 miesięcy usunięto z Facebooka ponad 3 miliardy fałszywych kont.

Walka z mową nienawiści. Główne wyzwania jakie stawia sobie administracja Facebooka mają na celu walkę z hejtem w sieci. Usuniętych zostało niemal 7 milionów wpisów, które zawierały obraźliwe i rażące treści. We właśnie ogłoszonym raporcie firma podkreśla, że walczy z fake newsami i rozpowszechnianiem spamu. Pomagają jej w tym coraz to nowsze narzędzia i systemy ochrony.

Statystyk jest znacznie więcej. Stworzony przez pracowników Facebooka raport pokazuje, że na każde 10 tys. oglądanych w serwisie treści, około 14 osób widziało nagość, 25 przemoc, a mniej niż trzy osoby widziały wykorzystywanie dzieci lub propagandę terrorystyczną - donosi telewizja BBC.

Zobacz też: Mark Zuckerberg został ojcem

Liczba fake’ów stale rośnie. Facebook szacuje, że pięć procent z 2,4 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie stanowią fałszywe konta. Jest to wzrost z około 3 do 4 procent w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić