Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Olga Wilk
|

Fejk z Biedronki wywołał burzę w sieci. "Tak się niszczy polskie rolnictwo!"

57
Podziel się:

Zdjęcie opublikował na Facebooku Marcin Bustowski, przewodniczący Związku Zawodowego Rolników Rzeczypospolitej "Solidarni". Pod postem pojawiło się mnóstwo emocjonalnych komentarzy.

Fejk z Biedronki wywołał burzę w sieci. "Tak się niszczy polskie rolnictwo!"
(Facebook.com, Marcin Bustowski)

Kontrowersje wzbudził napis na etykiecie. Jeśli mu wierzyć, w szynce wieprzowej z Biedronki można znaleźć "kawałki mięsa, desek sosnowych i łańcucha". Chociaż wyraźnie widać, że zdjęcie zostało przerobione, wielu internautów wyrażało autentyczne oburzenie.

Mogą pisać, co chcą, nawet prawdę, bo wiedzą, że Polak i tak w to nie wierzy - napisała internautka.

Tak się niszczy polskie rolnictwo!!! Ale gdyby konsument tego nie kupił, byłoby całkiem inaczej. Cóż, mamy chłam w marketach i hordy kupujących ten lipny towar!!! - podchwycił inny komentujący.

Za taką cenę (14,99 PLN/kg) można faktycznie sprzedać, ale psinę i to bezgatunkową, ubijaną razem z budą i łańcuchem - dodał kolejny.

Opis nad zdjęciem też jest niejednoznaczny. "Ot, ciekawostka, a co jeszcze można tam znaleźć?" - czytamy we wpisie Bustowskiego. "Wyraźnie inny kolor tego tekstu - ktoś dopisał w Photoshopie" - brzmi jeden z pierwszych komentarzy. Jak się okazuje, nie wszystkich udało mu się przekonać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Afera z mięsem z chorych krów. Jak konsument może uchronić się przed niebezpiecznym mięsem?
KOMENTARZE
(57)
EXE
rok temu
A później państwo traci dziesiątki miliardów na leczenie npwotworów i ich powikłań. Wystarczy pobierać z każdej partii próbki. Powinni być setki mobilnych testerów żywności, którzy jeżdżąc po Polsce pobieraliby próbki żywności do badań przed opuszczeniem zakładu. Przekroczone normy? Dodatkowe badanie i jeśli się potwierdzi. To kara najpierw mała a za jakiś czas nawet do 10 krotności wartości kontrolowanego towaru. Korzyści nie współmoerne do nakładów. Koszt leczenia tylko 1 osoby to nawet 100 000 złotych, czyli łączny koszt kontrolerów żywności to zaledwie 200 leczonych osób, a umiera co roku 10 000 osób. Wystarczy, że dzięki kontrolom umieralność w ciągu kilku lat spadnie o 10% i zyskamy około 100 milionów na leczeniu oraz datkowe pieniądze z tytułu składek i podatków. Zamiast kosztów, zyski.
J
3 lata temu
Smacznego🤢
Zbig
3 lata temu
Dobrze ze jeszcze tam gruzu nie ma
Bac
3 lata temu
Kotlet z psa 3 kategori mielony z buda
dfg
3 lata temu
W Bierdrze są Same śmieci pakowane ....
🇦🇽
3 lata temu
Mieso z psa pomielonego razem z buda
Klientka
3 lata temu
Kupując każde jedne mięso wieprzowe z biedronki pakowane próżniowo zwróćcie uwagę na wagę podana na opakowaniu a potem zrób dziurę i odlej wodę. Zobaczycie ile ubędzie ,,mięsa" a raczej wody za którą płacimy jak za mięso. Szprycują wodą i idzie w kilogramach.....
Egon
3 lata temu
Wieprzowiny to najlepiej wcale nie jadać bo to nie jest zdrowe mięso. Wołowina drób ( najlepiej indyk bo on źle znosi szczepionki) a jeszcze lepiej dziczyzna.
,,,
3 lata temu
opodatkowań BIEDRONKI
Turbiak
3 lata temu
"Gwarancja jakości"- deski sosnowe, łańcuchy i kości...
bl
3 lata temu
Poczucie humoru i pamięć ludziom zanika - "psina rąbana razem z budą" z "Psów" Pasikowskiego niezbyt dawno kojarzyła się jednoznacznie;)
Ponowienie pr...
3 lata temu
CZY DŁUGO JESZCZE TRWAŁO PROSZENIE -POLSKICH KONTROLERÓW ZYWNOŚĆI == O WYRYWKOWE ZBADANIE DOSTAW MIESA Z HISZPANI -FRANCJI- NIEMIEC- HOLANDI - Z JAKICH SKŁADNIKÓW SKŁADA SIĘ ICH PRODUKT =SKORO W POLSCE SPRZEDAWANY JEST SCHAB --KARCZEK W CENIE 8 do 9 ZŁ ZA 1 KG ?
Jarek
3 lata temu
Cóż nasi rolnicy jak ostatnio jest głośno pokazali co do ubojni sprzedają, więc niech się nie dziwią, że będzie mięso omijane szerokim łukiem. Ich ciągłe pretensje i żądania, aby np utylizacja bydła była na koszt budżetu jest żenująca, dopłaty do dużych opadów do susz... ludzie zróbcie nawodnienia i drenaże, Wam pasuje, że nic nie robicie i z budżetu kasa jest... jeszcze ten KRUS... Przedsiębiorca jak wyprodukuje towar i nie ma zbytu to Państwo mu dokłada? Rolnictwo to taki sam business jak inny i powinien być tak samo traktowany.
Aga
3 lata temu
I jak tu nie strajkować?!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić