REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla16.09.19 (21:18)

Francja. 10-latek zmarł przez skażonego burgera z Lidla

Nolan Moittie w weekend trafił do szpitala z zawałem serca. Teraz francuskie media poinformowały o jego śmierci. 10-latek był znany we Francji jako ofiara skandalu z mięsem z Lidla zawierającym bakterie e. coli.
Le Parisien / twitter.com

Rodzina Nolana wezwała karetkę w sobotę rano. 10-letni Nolan Moittie trafił na oddział intensywnej terapii z zawałem serca, jednak lekarze nie byli w stanie mu pomóc. Chłopiec zmarł po 8 latach zmagania się z następstwami zakażenia pałeczką okrężnicy, zwaną także bakterią e. coli.

Zachorował po zjedzeniu zakażonego mięsa z Lidla. Dwuletni wówczas Nolan czuł się fatalnie po obiedzie zawierającym popularne we Francji danie, tzw. steak haché, czyli rodzaj burgera z siekanego steku. Był jednym z piętnaściorga dzieci z regionu Hauts-de-France, które zaraziły się bakterią e. coli.

REKLAMA

Ten chłopiec tak naprawdę zmarł już w 2011 roku. Nolan i jego rodzina przeżywali prawdziwy koszmar od czasu zakażenia - podkreśla Florence Rault, prawniczka rodziny Moittie.

Zobacz też: Toksyczny krem. Kobieta szybko pożałowała zakupu

Stracił czucie w 80 proc. swojego ciała. Z powodu powikłań po chorobie Nolan stał się upośledzony umysłowo, nie potrafił mówić ani nawet samodzielnie jeść. Inne zarażone dzieci w większości zmagają się teraz z problemem trwale uszkodzonych nerek.

Producenta mielonej wołowiny z Lidla skazano w 2017 roku. Guy Lamorlette, założyciel SEB-CER i były kierownik firmy, został skazany na trzy lata więzienia za nieprzeprowadzenie kontroli mięsa. Ma też wypłacić rodzinie Nolana odszkodowanie.

Wyrok został podtrzymany w sądzie apelacyjnym w lutym. Jednak prawnik Lamorlette rozważa wniosek o kasację - informuje dziennik "Le Parisien". Za dramat Nolana i innych dzieci obwinia byłego kierownika ds. jakości, który zmarł przed rozpoczęciem procesu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij