o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SK
|
aktualizacja

Grecja wyśle 10 tys. migrantów z powrotem do Turcji

385
Podziel się

W poniedziałek Grecja zobowiązała się do ograniczenia przeludnienia w obozach dla uchodźców na wyspach Morza Egejskiego. Władze kraju wyślą 10 tys. imigrantów z powrotem do Turcji. Ma to nastąpić do końca przyszłego roku. To efekt ciągle narastającego w Grecji kryzysu, który został podkreślony przez niedawny tragiczny pożar, jaki wybuchł w jednym z ośrodków dla migrantów.

Grecja wyśle 10 tys. migrantów z powrotem do Turcji
(East News, eastnews)
bECcDMmt

Pożar wybuchł w niedzielę w obozie Moria na Lesbos, w którym znajdowało się około 10 tys. osób więcej niż powinno. Pożar zabił jedną kobietę i zranił 17 innych osób, zniszczył domy z kontenerów i wywołał zamieszki.

Według raportu Wall Street Journal po czterogodzinnym nadzwyczajnym posiedzeniu rządu premier Kyriakos Mitsotakis obiecał przyspieszyć decyzje o azylu, przenieść więcej osób ubiegających się o azyl na grecki kontynent i znacznie zwiększyć liczbę powrotów do Turcji. Zgodnie z oświadczeniem rządu Ateny zamierzają zawrócić 10 tys. migrantów do Turcji do końca 2020 r.

*Tylko we wrzeniu do Grecji przybyło ponad 12 tys. osób *. Przeludnienie i napięcia to coraz większy, wciąż narastający problemem. W szczególności na wyspach. 29 tys. uchodźców i migrantów żyje w obozach zaprojektowanych dla około jednej trzeciej tej liczby.

bECcDMmv
Zobacz także: Zobacz także: Zbadali najstarsze jezioro w Europie. Niesamowite, co ujawniło dno

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bECcDMmW
KOMENTARZE
(385)
myślałem, że ...
2 lata temu
10 tys DO KOŃCA PRZYSZŁEGO ROKU ????
Szninkiel
2 lata temu
Grecki Rząd zdradził i zniszczył Grecję. Powinni odesłać wszystkich i to bardzo szybko.
stefan
2 lata temu
jak mogą!!!!!! tam sa doktorzy naczyciele i .......... byki zarodowe!!!!!!!!!!!!
bECcDMmX
BJBCJC
2 lata temu
Pożar nie wybuchł. Sami IMIGRANCI PODPALI obóz. Proszę nie zamydlać ludzią oczu.
pokój na świe...
2 lata temu
Ja na miejscu Greków nie interweniowałbym. Imigranci są społecznością, którą wiele łączy, dostają socjal, nie chcą być u siebie, nie akceptują kultury europejskiej... Taka enklawa bez zagrożenia z zewnątrz, bez bomb daje wiele możliwości aby stworzyć dla siebie w miarę godne życie. Jeśli się tego właśnie chce.
Jjjj
2 lata temu
Nie wierze ze wszyscy imigranci to zl i ludzie , że te wszystkie dzieci będą się wysadzić czy później siać terror. Napewno.. duza czesc może być złymi ludźmi szkoda tych co są dobrymi ludźmi ,którzy chca żyć I ochronić swoje dzieci ..
robertjak
2 lata temu
wszystkich migrantów wysyłać do Niemiec Francji , Anglii , do krajów które doprowadziły ten biedny afrykański kontynent do strasznej biedy , wykorzystując i zabierając złoża mineralne za bezcen a ludziom płacąc niemoralne stawki za cały dzień pracy
aaaaaaaaaaaaa...
2 lata temu
Jak ja sie staralam o wize do kanady to musialam badania lekarskie przechodzic jezyk angielski zdawac, musiala byc w odpowiednim wieku czyli pomiedzy 20 a 40 lat i musialam miec wysokie wyksztalcenie oraz pokazna sume na moim konce zeby udowodnic ze bede mogla utrzymac sie tam i jak zawsze musialam pokazna sume zaplacic za wize a tu takie ci przyjezdza i sie domaga wszystkiego dziwne powinno sie to skonczyc bo juz mnie denerwuja to uzalanie sie nad tymi imigrantami!
non
2 lata temu
Do końca 2020 odeślą ok 10 tys., a w tym czasie przypłynie 200 tys. następnych!!
ina
2 lata temu
Śmieszny kraj. Zamiast odsyłać wszystkich kolorowych odeślą ułamek procenta.
szarańcza
2 lata temu
W ciągu roku uda się załatwić papierki i odesłać 10 tysięcy. A w tym czasie wedrze się 200 000 :)
islamm.stop
2 lata temu
Powiesić Merkel za zniszczenie Europy !!
Kasia
2 lata temu
Powinni ich wszystkich odesłać, bo to ci najeźdźcy (nie piszcie bzdur że są to emigranci) podpalili. Grecy, zacznijcie się bronić przed najeźdźcami, bo Was zniszczą !!!
bECcDMmP
weto
2 lata temu
Dlaczego do Turcji, a nie do Niemiec? Makrela zaprosiła ich. Szli do Niemiec nawet piechotą po torach, bo Węgrzy nie podstawiali dla nich pociągów. Wmawiano dawniej, że historię tworzą masy a nie jednostki. To była bzdura Potwierdziło to zaproszenie Makreli. To ona tyle namieszała w Europie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić