aktualizacja 

Internauta rozwiązał zagadkę „starożytnego” reliktu

Izraelski Urząd Starożytności przez pół roku usiłował zidentyfikować tajemniczy obiekt. Internaucie zajęło to kilka godzin. Użytkownik Facebooka rozpoznał w pozłacanym walcu „harmonizer energii”.

Internauta rozwiązał zagadkę „starożytnego” reliktu
(Facebook.com)

Urząd uważał, że dysponuje starożytnym reliktem. Sześć miesięcy temu pracownik cmentarza w Jerozolimie sądził, że natknął się na ładunek wybuchowy i zaalarmował policję. Okazało się jednak, że to nie bomba, a metalowy walec o wadze 8 kg.

Przedmiot dokładnie zbadano. Urzędnicy prześwietlili berło, analizowali jego rozmiary, zastanawiali się, czy spełniało jakąś rolę w biblijnych świątyniach. Po sześciu miesiącach bezowocnych prac eksperci poprosili po moc, publikując zdjęcie znaleziska na Facebooku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pomysłowość internautów nie zna granic. Może to przedmiot do inseminacji bydła? – zastanawiał się jeden użytkownik Facebooka. Drugi napisał, że to walec do wałkowania ciasta. Jeszcze inni sugerowali m.in., że to kawałek maszyny przemysłowej lub masażer.

*Jedna z ponad 300 osób rozpoznała przedmiot. *Kilka godzin po publikacji zdjęcia Włoch Micah Barak napisał, że to walec Izis – przedmiot używany przez bioenergoterapeutów, wytwarzający pole mające chronić przed promieniowaniem.

Można go kupić w pewnym niemieckim sklepie. Mały wisiorek nabędziemy już za 67 euro. Jeśli ktoś lubi większe rozmiary, za ponad 1000 euro kupi duży walec, harmonizujący nawet bardzo silne promieniowanie elektormagnetyczne.

Włoch otrzymał zaproszenie do Jerozolimy. Urząd postanowił nagrodzić go za wiedzę i czujność.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić