Ewelina Kolecka
|

Iran. Donald Trump na celowniku. Fortuna za pomszczenie Kasema Sulejmaniego

140 reakcji
37
65
38
Podziel się

Od czasu zamachu na Kasema Sulejmaniego Donald Trump pozostaje w Iranie wrogiem numer 1. Przypomniał o tym jeden z polityków w Iranie, który pochodzi z tego samego regionu, co Kasem Sulejmani. W imieniu wszystkich mieszkańców złożył niepokojącą ofertę. Polityk chce głowy Donalda Trumpa

Iran. Donald Trump na celowniku. Fortuna za pomszczenie Kasema Sulejmaniego
(Getty Images, Win McNamee)

Ahmad Hamzeh jest znanym irańskim prawodawcą. Jak informuje "Daily Mail", polityk zadeklarował, że razem z mieszkańcami prowincji Kerman zapłacą 3 miliony dolarów (ok. 11 mln 400 tys. zł) osobie, która zabije prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Hamzeh uważa, że rząd Iranu powinien skupić się na energii nuklearnej. Zdaniem polityka tylko tak uda się zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i stawić czoła Amerykanom. Oświadczył, że Kasem Sulejmani okaże się jeszcze bardziej niebezpieczny niż za życia, ponieważ Irańczycy nie spoczną, dopóki go nie pomszczą.

Polityk zwrócił się także do Donalda Trumpa. Dał do zrozumienia prezydentowi USA, że Irańczycy planują kolejne ataki na amerykańskie ambasady.

Czy twoje ambasady w regionie będą bezpieczne? Jeśli twoje ambasady planują zabić naszych niewinnych ludzi, czy możemy ich zniszczyć? Czy wasze bazy wojskowe i centra w regionie służą dobroczynności czy szkodzą narodom? Czy wolno nam zniszczyć wszystkie twoje bazy w ataku prewencyjnym? – cytuje irańskiego polityka "Daily Mail".

W sprawie zabrał głos Robert Wood. Ambasador Stanów Zjednoczonych zbagatelizował jednak słowa polityka. Jak podaje "News Sky", uznał groźby Irańczyka za "śmieszne".

To nie pierwsza tego typu oferta. NBC ustaliło, że w trakcie procesji żałobnej Sulejmaniego jeden z organizatorów zaapelował do uczestników. Poprosił, aby każdy z nich przekazał 1 dolara (ok. 3.83 zł). Celem zbiórki była kwota w wysokości 80 mln dolarów (ponad 306 mln zł). Pieniądze zostałyby przekazane osobie, która pomści generała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

38
37
65
KOMENTARZE
(38)
Mick
miesiąc temu
Czyli że gościu właśnie wydal na siebie wyrok śmierci. CAI i inne amerykańskie (i nie tylko) służby specjalne już działają na pełnym gazie.
zibi
miesiąc temu
Miało być 80 mln,jaja sobie robicie
fofik
miesiąc temu
Tupecik pofrunie?
fantomas
miesiąc temu
Prawda jest taka że terrorystów należy unieszkodliwiać !
Yale
miesiąc temu
Czy pierwsze 10 bomb atomowych które spadly by na Iran zakończy islamski terroryzm w tym kraju?Bo co zrobia w USA jak im zabija Prezydenta?Watpie by sobie odpuscili przyjemność zrównania Iranu z ziemia.A USA stać na to.
Najnowsze komentarze (38)
ciekawy
miesiąc temu
ile za kulawego ?
SCORPION
miesiąc temu
Prezydent Tramp przestanie być Prezydentem nie będzie już tak chroniony jak Prezydent i wtedy .........
meg
miesiąc temu
I na co mu ta kasa jak po zabiciu trampka dostanie dozywocie albo kare smierci.
Antoni
miesiąc temu
Wyślijmy pociąg pancerny " Antoni " do Iranu , niech zrobi porządek!
Antoni
miesiąc temu
Wyślijmy pociąg pancerny " Antoni " do Iranu , niech zrobi porządek!
Dayto
miesiąc temu
Już dawno powinni wam ten bałagan zamknąć, za podżeganie do terroryzmu
Piotr
miesiąc temu
Krowa która ryczy mało mleka daję
Polacy
miesiąc temu
A no zobaczymy jak sie to potoczy, byle by nasza ojczyzna Polska nie brala udzialu w tym konflikcie wywolanym przez USA ktory moze sie bardzo zle skonczyc dla Amerykanow.
Target
miesiąc temu
Pierwsza zglosi sie rakieta z drona !
Vvv
miesiąc temu
Hehe, glupi Trump kolejnego bata na siebie ukrecil. No I git niech go karma dorwie. Moze jednak sprawiedliwosc jest na tym swiecie
WNSD
miesiąc temu
Ahmad Hamzeh jest znanym irańskim prawodawcą - prawodawca ???? oj zeby nie oberwal jak Sulejmani. Ostateczne jest pytanie czy Iranczykom wczesniej zabraknie "znanych prawodawcow" czy amerykanom hell fire pociskow?Odpowiedz jest chyba jasna dla wszystkich.
Andrzej
miesiąc temu
Miało być 80 baniek. A ja już procę kupił, kurcze. Coś oszukują
fantomas
miesiąc temu
Prawda jest taka że terrorystów należy unieszkodliwiać !
Racja1111111
miesiąc temu
Ameryka to samo zło, dzięki im mamy Europę zalaną, dzięki im świat idzie w przepaść i nie ma odwrotu . Nasz rząd klaunów robi to samo z polską. Wojna wisi w powietrzu. Ucierpią zwykli ludzie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić