o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Iran grozi Europie. "Zwiększymy zasięg naszych rakiet"

26
Podziel się

Zastępca dowódcy Gwardii Rewolucyjnej ostrzegł, że Teheran ma wystarczające możliwości technologiczne, by zwiększyć zasięg rakiet nawet do 2 tys. km. Zagroził, że stanie się tak, jeśli Europa stanie się "wrogiem Iranu".

Iran grozi Europie. "Zwiększymy zasięg naszych rakiet"
(Getty Images)
bDYTXXIR

Do tej pory uważaliśmy, że Europa nie jest zagrożeniem, więc nie zwiększyliśmy zasięgu naszych pocisków, ale jeśli Europa chce stać się zagrożeniem, zwiększymy ich zasięg - powiedział generał Husajn Salami.

Groźby to odpowiedź na apele Francji i nacisków ze strony USA i Europy. W ubiegłym tygodniu prezydent Macron zaapelował o podjęcie "bezkompromisowego" dialogu z Iranem w sprawie jego programu rakietowego. Zaproponował też, by nałożyć na Teheran nowe sankcje, by Iran ograniczył swoje próby rakietowe.

Francja jest zaniepokojona dalszym tempem programu irańskiego programu rakietowego, który nie jest zgodny z rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 2231 i który jest źródłem destabilizacji i niepewności w regionie - powiedziała rzeczniczka MSZ Francji Agnes Romatet-Espagne.

bDYTXXIT
Zobacz także: Nie przegap: Amatorskie nagrania walk w Syrii

Iran zaprzecza, że jego rakiety budowane są do transportu głowic atomowych. Opisuje swój program balistyczny jako "pokojowy i rozwijany wyłącznie w celach defensywnych" - podaje Russia Today.

Jeśli nowe sankcje wejdą w życie, USA będą musiały przenieść swe bazy w regionie 2 tysiące kilometrów od irańskiej granicy, gdyż taki jest zasięg irańskich rakiet - ostrzegł w ubiegłym miesiącu dowódca Gwardii Rewolucyjnej generał Mohammad Ali Dżafari.

bDYTXXIZ

Porozumienie nuklearne z Iranem podpisano w 2015 r. Dotyczy ono kontroli irańskiego programu rozwoju broni jądrowej Z Teheranem podpisała je grupa 5+1, czyli USA, Rosja, Wielka Brytania, Francja, Chiny oraz Niemcy. Pierwsza "piątka", to mocarstwa nuklearne i równocześnie stali członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ. Dodatkową stroną porozumienia jest Unia Europejska. Dokument miał służyć ograniczeniu programu atomowego Teheranu w zamian za zniesienie międzynarodowych sankcji gospodarczych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDYTXXJu
KOMENTARZE
(26)
ORAĆ
3 lata temu
Zaorać musoli ✈✈✈✈ nie wiedzą z kim tańczą ,Europa nie walczy kozami😎
afaf
3 lata temu
Husajn Salami???? XD
AllahKebap
3 lata temu
pierwsz rakiietaja wyladowala na planecie israel...ajj gott tha power
bDYTXXJv
afrykaner
3 lata temu
ocenzurowano przez Mosad.
ovoc
3 lata temu
artykuł na zamówienie izraela i usa dwóch nawiększych terrorystów
zyd1
3 lata temu
zydowska prowokacja
Wszystko to s...
3 lata temu
Co to jest Europa?.Iran dobrze wie,to nic innego jak agresywny blok militarny, biorący udział w prowadzonych krwawych bandyckich wojnach przez USA. Szczególnie w byłej Jugosławii,Iraku.Afganistanie, Libii, Syrii, nie mówiąc już o innych państwach,w których prowadzi się rewolty ,rewolucje, wojny domowe i bandyckie wojny militarne,łącznie z kompletnym zniszczeniem całych państw.
ajaja
3 lata temu
a oPOzycja narzeka, że Polska kupi tarcze anty-rakietowa z najnowszymi rakietami typu "Patriot" od USA.
hipokryta z f...
3 lata temu
a Izrael moze ??
Nobody
3 lata temu
No i co, Panie Putin? Nadal uważa Pan, że tarcza antyrakietowa, którą chcieli w Polsce budować Amerykanie jest niepotrzebna?
Ede
3 lata temu
A gdyby Polska miala bron atomowa czy by byla taka nagonka na Polske. Mysle ze nie. Kto ma atom moze czuc sie bezpiecznie. Nikt nie zaatakuje panstwa majaca bron atom. bo sami moga atomem dostac.
Anty zło
3 lata temu
Może się mylę, ale czasem wydaje mi się, że agenci różnych służb robią zamęt na całym świecie, żeby nakręcać poczucie zagrożenia międzynarodowego. Potem do gry wkracza na przykład Prezydent USA i sprzedaje "zagrożonym" krajom uzbrojenie produkowane na przykład w USA. Polska już kupiła broń od Prezydenta Trumpa. Zaznaczam, że to tylko hipoteza i mogę być w błędzie.
abc
3 lata temu
trzeba zrobić porządek z fanatykami.
bDYTXXJn
23
3 lata temu
Trzeba nałożyć sankcję na Iran.Nie pozwolić stworzyć broni atomowej
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić