Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Iran rozwścieczony przez USA. Dosadna wiadomość dla Donalda Trumpa

137
Podziel się:

Iran nie ukrywa, co myśli o ostatnich wiadomościach prezydenta USA skierowanych do mieszkańców kraju w Zatoce Perskiej. Donald Trump wyraził swoje poparcie dla antyrządowych demonstracji w Teheranie. Tym samym prezydent USA kolejny raz rozwścieczył władze Iranu. Nie tylko treścią swoich wiadomości, ale także formą - tweety są pisane po angielsku i po persku.

Iran rozwścieczony przez USA. Dosadna wiadomość dla Donalda Trumpa
(PAP/EPA, ABEDIN TAHERKENAREH)

Władze Iranu zareagowały wściekłością na wiadomości Donalda Trumpa. Prezydent USA w kilku postach na Twitterze wyrażał poparcie dla Irańczyków protestujących przeciwko swojemu rządowi. Jednocześnie kilkukrotnie apelował do Teheranu, żeby "nie zabijał swoich protestujących". Na odpowiedź nie musiał długo czekać.

Czy naprawdę "stoisz za" milionami Irańczyków, których bohatera niedawno zamordowałeś, czy stoisz przeciwko nim?! - zapytał, nie kryjąc emocji, Abbas Mousavi, rzecznik MSZ Iranu.

Jeszcze mniej spodobała się Iranowi forma wyrażania poparcia. Tweety Donalda Trumpa zostały napisane w dwóch wersjach: po angielsku i po persku. Rzecznik MSZ Iranu uważa, że w ten sposób prezydent USA kala jego język.

Zobacz też: Polska niewolnikiem Donalda Trumpa? Były ambasador w USA odpowiada

Ręce i języki skalane groźbami, sankcjami i terroryzowaniem narodu irańskiego nie mają prawa hańbić starożytnego języka perskiego - skomentował oburzony Abbas Mousavi.

Tweety Donalda Trumpa są teraz najmniejszym problemem Iranu. W kraju kolejny dzień trwają antyrządowe protesty. Setki osób wyszły na ulice Teheranu, aby zaprotestować przeciwko władzy po omyłkowym zestrzeleniu ukraińskiego samolotu. Demonstranci mieli m.in. skandować: "Naszym wrogiem nie jest Ameryka! Wróg jest tutaj".

Do odważnych, cierpiących mieszkańców Iranu: byłem po waszej stronie od początku mojej prezydentury i nadal będę was wspierać - napisał Donald Trump na Twitterze.

Demonstranci żądają dymisji Alego Chameneiego, Najwyższego Przywódcy Iranu. Niszczą tez podobizny zabitego przez USA generała Kasema Sulejmaniego, którego nie tak dawno na pogrzebie opłakiwały tłumy. Nastroje całkowicie zmieniło jednak odkrycie, że irańskie wojsko zestrzeliło ukraińskiego boeinga 737, a władze początkowo kłamały na ten temat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(137)
New Izrael
3 lata temu
DLA DOBRA NA całym świecie -START dla DOBRA ! no chyba że nie chcecie nagle DOBRA ! to faktycznie musiał bym nazwać ten świat głuchym,głupim itd itp . Jak długo jeszcze będę musiał pisać i pisać i mówić i mówić i wołać i czynić to co tylko ja jako jedna jednostka mogę ????? by Dobro Trwało ? START dla MIŁOŚCI ! LOVE IS THE KEY ! stop szyderstwu i byciu przeciwko Stwórcy i Stworzeniom - STOP złu i nieprawości ,ale START DLA MIŁOŚCI . Stop wyzyskowi i niewolnictwu ! START miłowaniu się nawzajem - START CZEMUŚ TAKIEMU JAK ODWZAJEMNIANIE ,WZAJEMNOŚĆ, START konstruktywnym myśleniom i czynom nie tylko dziś i nie tylko tu i tam ,ale wszędzie ,za ścianami też i poza granicami ! START MIŁOŚCI wszędzie i u wszystkich !
New Izrael
3 lata temu
Start dla Królestwa Bożego ,Miłości,Przyjaźni,braterstwa ,rodzinności. Stop dla wymogów - Start dla wolności! Start dla Miłości ! ps . i nie stop dla Prawa ,ale START dla Miłości !!!!!! i nie stop dla Miłości ,a start dla grzechów ! ALE START DLA MIŁOŚCI !!! START DLA DOBRA !!!
New Izrael
3 lata temu
Czyż nie było mowy że potknięcia i starania nawet jak przeciwności Miłość może odpuścić i zakryć ?????? Starania serca i wszelki wysiłek (nakłonienie ucha i serca samego siebie i wyciąganie drzazg z własnego oka i serca ) czyż są złem ? albo wyciąganie komuś drzazgi ? Więc Dobro jest Dobre - każdy musi to usłyszeć ! nawet Ten co mówi że nie potrzebuje ,bo wszystko już wie . Patrz na Wysokości ,czyż znasz wszystkie te gwiazdy po imieniu ? albo czy uzdrowiłeś już mnie ? z mojej wrodzonej ,lub nabytej wady ? więc nie mów że wszystko wiesz ! Start dla Boga i Jego sług ,dzieci ,ludzi ,stworzeń i Aniołów i wszystkiego co Jego ,a stop dla naszych głupot wszystko wiedzenia .Start zaś dla wiedzy Boga i Jego Wszechwiedzy i Jego Daru Rozumienia ,Umiejętności oraz wszelkiego Jego Daru i Łaski . Start dla Łaski i Litości ,Start dla czasów na NOWO DZIECIĘCYCH dla wszystkich ,bo to nowy rok 2020 . Stop dla błędów ,a Start dla 2020 Roku ,dla Nowego ,Nowego Wszystkiego Dobrego ,Bardzo DOBREGO : ) :* = )
New Izrael
3 lata temu
Miłujcie się wzajemnie ,a Szczęśliwi są Ci co są zaproszeni na ucztę weselną Baranka . Czyż nie mówił że Jest Dobry ? czyż nie mówił że zależy mu na każdym ,nawet na tym by grzesznik się nawrócił i by żył ? Czyż nie śpiewano nie raz co jest kluczem ,kluczami ? Miłość i Dobroć ,a w tym wszelka szlachetność .! : )
New Izrael
3 lata temu
STOP zwątpieniom ,niewierze w Dobro ,Miłość oraz Dobrego Ducha Bożego .Stop niewierze że Słońce jest przypadkiem ! Stop teoriom ! Stop temu co nas ludzi gubi ! Stop Agresji jak nie potrzebna i wszystkiemu co nie ma w sobie Dobrej Wartości ! Play wszystkiemu co ma dobre wartości ,dobre przesłanie i co nie jest przeciwko Dobru .! Start Wszelkiemu Dobru ,bo co z Dobrem to nie jest przeciwko nam ludziom ,ale z Nami ,bo Bóg zapowiedział że Jest z nami ludźmi po wszystkie dni ,aż do skończenia świata . Stop więc nie wierze i wątpliwości w to że Boga nie ma i Jego Słowa pośród nas .! Stop śmierci ! Stop potępianiu i osądzaniu niegodziwemu ! Stop przestępstwom .! Start Pomaganiu ,Wszelkiemu ,bo i tak jest tyle osób do pomocy że i zastępów wystarczy .! Play dla wszystkich zastępów by czyniły dobro zbudowane i krzewione na fundamencie ,którym Jest Chrystus ,bo Jego nauka to Słowa Boga i Jego dzieła ,dobre (RATOWANIE nas ludzi ,pokiklanych czasem ,bo jak ktoś tu pokilklany to często my ) Stop pokiklaniom --- Bo po to mamy Ducha Bożego i Dary i Łaski by Tego używać by problem wszelki znikł ! Spory też ,Wojny też ,zawiść i wszystko co keruje się wrogością i wrogą Życiu roztropnością. Start Roztropności Dobrej i Przy tym Nieskazitelności --- bo Słuchanie Boga Jest Dobre i Nieskazitelność nic tu nie zmienia - bo to dalej Dobre .
New Izrael
3 lata temu
Stop dla skupiania się na złu i tym co pociąga do tego ,ale Play i Start dla Patrzenia się w Dobro ,Pokój ,Stwórcę ,Miłość ,Życie ,Radość . Stop dla wszelkiego czegoś co nie ma postawy czystej ustawionej w stronę bycia jak Bóg Przykazał ,by stać się dzieckiem ! Bożym Dobrym Dzieckiem !!!!! Bo DOBRO TO KLUCZ ! DO DOBRA I DOBREJ BRAMY ! BY DOBRY BYŁ Z NAMI CAŁY CZAS >! BO DOBRO JEST DOBRE >!
New Izrael
3 lata temu
Stop dla skupiania się na złu i tym co pociąga do tego ,ale Play i Start dla Patrzenia się w Dobro ,Pokój ,Stwórcę ,Miłość ,Życie ,Radość . Stop dla wszelkiego czegoś co nie ma postawy czystej ustawionej w stronę bycia jak Bóg Przykazał ,by stać się dzieckiem ! Bożym Dobrym Dzieckiem !!!!! Bo DOBRO TO KLUCZ ! DO DOBRA I DOBREJ BRAMY ! BY DOBRY BYŁ Z NAMI CAŁY CZAS >! BO DOBRO JEST DOBRE >!
New Izrael
3 lata temu
Stop dla niepomagania sobie ,a Play dla Pomagania sobie ! ! ! ! ! ! ! Stop dla przeszłości i nienawiści !!!! Start dla Miłości i Wzajemności !!! Stop dla patologi ,start dla Pięknej i Pięknych Miłości !!!!
New Izrael
3 lata temu
Play dla poprawianie się ,stop dla szyderstw ! Play dla tego co nie doskonałe ,a dążące do tego by być kochanym ,by kochać !
New Izrael
3 lata temu
Start ,Paly Miłości ,Dobru ,Przymierzu z Bogiem : ) z Radością ,Życiem ,Prawdą ,Wiernością ,Miłością ,Łagodnością i Wszelką Dobrocią. Start Przytuleniu się ,wzajemnemu Przytuleniu Paly ,stop gwałtom ,start zapytaniom i prośbom !
New Izrael
3 lata temu
Stop ! nie przestrzegania Przymierza ze Stwórcą !
New Izrael
3 lata temu
stop kochaniu zła i nim się kierowania ! stop wszelkiemu złu ,złości,złośliwości ,stop złośliwym nowotworom ,stop nie miłości !
New Izrael
3 lata temu
Stop Wojnom ,Hejtom ,Stop złu !!!!!! Stop wywyższaniu się ! Stop wywyższaniu ,złu ,pysze ,chciwości !
New Izrael
3 lata temu
stop hejtowi w całym wszechświecie ,stop oskarżeniu w całym wszechświecie ,gdzie życie ,gdzie ludzie ,gdzie to co Prawdziwe ,Chrystusowe i Żywe ! Stop Hejtowi gdzie Miłość i Dobroć !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić