Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Irański aktywista zmarł po 60 dniach głodówki

83
Podziel się:

Ciało Vahida Sayadi Nasiri odnaleziono w jego celi. Rozpoczął protest głodowy przeciwko warunkom, w jakich był przetrzymywany oraz uniemożliwianiu mu kontaktów z adwokatem.

Irański aktywista zmarł po 60 dniach głodówki
(Facebook.com)

Skazano go na więzienie w 2015 r. Vahid Sayadi Nasiri miał spędzić w nim 8 lat po oskarżeniu go o obrażanie Najwyższego Przywódcy Ajatollaha Alego Chameneiego i rozpowszechnianie "propagandy przeciwko państwu" na Facebooku.

Miał być nękany przez władzę w więzieniu. Został zaatakowany przez współwięźnia w maju 2017 r., a następnie przez dwóch innych skazanych w lutym tego roku. Został zwolniony w marcu 2018, ale już w sierpniu ponownie go uwięziono - informuje Iran Human Rights Monitor.

Mężczyzna rozpoczął głodówkę w październiku. W ten sposób protestował przeciwko warunkom, w jakim go trzymano oraz brakowi dostępu do adwokata. Według jego siostry prosił też o przeniesienie do innego więzienia, ponieważ został osadzony z przestępcami kryminalnymi, co było sprzeczne z irańskimi przepisami.

Nie był odosobnionym przypadkiem. Według organizacji pozarządowej Human Rights Watch władze Iranu "rutynowo ograniczają dostęp więźniów do adwokatów".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Teheran zapada się pod ziemię
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(83)
Tu
4 lata temu
Czyli samobójstwo ale jakoś nikt tego słowa nie użył.
afrykaner
4 lata temu
w kaczym dole skazali Urbana bo nabijał się z gościa na krzyżu,polaczkowo to europejski Iran tylko ze słabiutką armią.
sprawiedliwy
4 lata temu
Tak nie długo tak będzie w Polsce ! Ludzie , którzy protestowali przeciwko wizycie Karakana na Wawelu , do dziś są sadzeni ! Nie wiadomo tylko , czy też zginą śmiercią głodową ! Bo te " przestępstwo " ścigane jest bardziej niż morderstwo !
Maximus
4 lata temu
Tych Ajatolachów należy utopić w morzu czerwonym.
ali
4 lata temu
U nas w Arabii Saudyjskiej jest pełna demokracja, ludziom , zyje sie nad wyraz dobrze czasami spadnie głowa ale to nic. .
Rgl
4 lata temu
Sam zdecydował się na śmierć głodową - jakby nie było to jego decyzja. Może opiszecie straszną śmierć cywili w Syrii od białego fosforu - nawet nie byli wrogami USA a i tak zginęli od demokracji zrzucanej z powietrza i przepalającej wszystko na co się natknie. Możecie dodać jakieś zdjęcia tego co się dzieje z ludzkim ciałem po zetknięciu nawet z odrobiną amerykańskiej demokracji.
PUTIN
4 lata temu
TAK U NAS POWINNO SIĘ KARAĆ AFERZYSTÓW Z PEŁO
taki fakcik o...
4 lata temu
iran, izrael i ukraina istnieć nie powinny każdy ziemianin to wie
Jan lat 70
4 lata temu
Kaczyński jako jedyny przespał najważniejszy dzień w dziejach Polski. Stało się to wtedy gdy internowano nawet płotki, a o tak "znaczącym działaczu" zapomniano. Czyżby przypadek? A może Kiszczak? A może miał być "lepem" dla ukrywających się działaczy?
no tak ale
4 lata temu
straszniej mają wrogowie syjonistów jesli juz piszemy o tamtym rejonie
oszz
4 lata temu
Jeszce jedne wygrane przez PiS wybory i u nas będą skazywać za obrazę Najniższego Przywódcy !
Ryszard
4 lata temu
Dostał zasłużoną karę, proszę zobaczyć Doda co zrobiła z książką. .. sąd i wyrok , a on obrażał publicznie regilię. .. to i tak dostał niską karę,
vgjk
4 lata temu
a w Polsce jest lepiej ?
wiecej
4 lata temu
MORDERCY - WIECEJ ICH DO EUROPY PRZYJAC?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić